Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Vs. Rocktron


SPAF`

Recommended Posts

Здравейте пичове, мисля да си купувам нов гиър и остановявам колко е труден прехода от процесор към кайончета. Колебая се между "BOSS MT-2" и "ROCKTRON Metal Planet" интересува ме, какво е вашето мнение по отношение на фирмата ROCKTRON и кое според вас е по-качествено... а и също така ако някой продава нещо от изброените може да прати PM с оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метьл зоната е добре позната

плюсовете и минусите и сьщо

 

аз сьм фен на роктрон и сьм имал или имам - 3 тяхни продукта

интелифекс онлайн - този вече го прилапа приятеля ми Иван

сайуайндьр преамп

хипнотик флейндж

 

 

определено един АБ - тест си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като качество мисля че са еквивалентни, има разлика в звука. Аз лично имам роктрон зомби, много добър ефект, но метълзоната е по-брутален и по-олд скул. Зависи какво търсиш, и с двете марки трудно можеш да сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си вземеш Силвър Драгон???

ами, може би защото за пръв път го чувам, ако можеш да дадеш повече инфо ще съм ти благодарен, както и какво може да се свири с такова нещо (и ми е интересно съпоставено с горе посочените ефекти как ще изглежда)

 

П.П. благодаря на отзовалите се дотук, ама само 3 поста за едно денонощие е наистина слаба активност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, потърси го тук - rocktron

 

Бос-а е класически, но за конкретни неща. Някой беше казал ,,японски метъл от 80-те" Колкото и да го връткаш за нищо друго не става. Също като Диджитек Метъл мастер, т.е. стария им ДОД ФХ 85 ли беше или нещо подобно.

 

Така и не каза какво свириш???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, потърси го тук - rocktron

 

Бос-а е класически, но за конкретни неща. Някой беше казал ,,японски метъл от 80-те" Колкото и да го връткаш за нищо друго не става. Също като Диджитек Метъл мастер, т.е. стария им ДОД ФХ 85 ли беше или нещо подобно.

 

Така и не каза какво свириш???

 

целта с този ефект е да е резачка, за тежкарски неща...

Megadeth, Death, Hypocrisy, Carcass, Sepultura, Kreator... т'ва са първите които ми идват на ум... но съм наясно че и с двата/трите ефекта мога да постигна такъв звук, интересува ме качеството (и в тази връзка имам леки предубеждения към фирмата BOSS), за това и се допитвам до максимален брой мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой продава роктрон тука в БГ, т.е. кой е вносител??? И някой ако има представа за цените на продуктите ще е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xxxx

 

Спаф, другата опция е Гръндж на Диджитек. Зависи и с каква китара, адаптери, усилвател и говорители си... Ма като се замисля Мегадет и Сепултура си стават с МТ2

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи - "Rocktron Metal Planet" е 185 кинта (нов от xxxx), а мисля че и "Boss MT-2 Metal Zone" е на същата цена и на същото място, а за "Rocktron Silver Dragon" незнам, но си мисля че ще е по-скъп (и все пак някой ако ми опише леко функциите и плюсовете му ще съм благодарен - а в сайта четох, ама нищо не разбрах щото доста термини са ми непонятни). Аз не съм привърженик на фирмата DigiTech, търся качествен аналогов звук, а някак си като чуя името "DigiTech" и разбирам че не е мойта фирма, зчукът им е леко изкуствен.

bigjav, за "китара, адаптери, усилвател и говорители" съм наясно и за напред обмислям промени и в тази насока, но в момента дилемата е за ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествен аналогов драйв??? Трудна работа, мисля си.

 

Греша ли или и Метъл зон и де що има производни са диджитал вече???

 

Мезхду другото, Беринджър вариант-а на Санс амп е много добър като звук в аналогово отношение, особено Плекси настройката, която си реже глави отвсякъде. Става и за рок и за метъл.

 

Не се притеснявай от ниската цена (90 и кусур лева в Динакорд). Звука е много добър, аз лично го харесвам повече от метъл зон-а. Свирил съм с него на живо и е меко казано убедителен. Още повече става и за директно включване към пулта. Няма да останеш разочарован, още повече за таз цена.

 

Иди пробай и сам прецени кое ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно виждам темата за да изразя ясната си подкрепа към МТ-2. Хипокриси особено, Сепултура, Мегадет... ще стане, за Креатор не съм сигурен, не съм пробвал - точно МТ-2 ти трябва за тези неща. Роктрона съм го чувал, но не е нищо ниво и революзионно, както и МТ-2 - само, че за мен МТ-2 има повече възможности и ако ще свириш от хард рок до ултра грайнд - това е е ефекта за теб.

 

МТ-2:

 

+

 

Голям периметър на звучене

Повече врътки=> можеш да търсиш по-конкретен звук

В метална кутия, чисто нов - 15тина години при добра употреба не му мърдат

Уникален - не, но разпознаващ се драйв.

 

-

 

Не става за нищо по-леко от хард рок. И то от тежичкия хард рок.

Неудобно му се слага батерията.

 

 

 

 

 

За други не се сещам. Ако някой знае още - да добави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.