Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми


nemo_

Recommended Posts

Може ли да ми препоръчате поп песни на български и чужди изпълнители,но да са лесни за изпълнение? :greenangel:

Благодаря ви предварително!!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече изисквания, за да ги удовлетворим по-добре! :greenangel:

Нещо като стил, пример за глас, ако имаш предпочитания към тембър, височина и т.н., за какво ти трябват също е важно...

 

Иначе примери знаем много, пробвай ни :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, добреее... не ми помогна много.

"За глас" - ясно, това е вокалният раздел...

"Да не е много високо" - в сравнение с какво?

"Стил поп" - това е ок :greenangel:

 

Като те питах за какво, имах предвид с каква цел ще ги пееш тия песни.

Варианти: чудиш се върху какво да работиш за развиване на гласа си, например с вокален педагог; събираш репертоар, понеже пееш с група; ще ги изпълняваш някъде, например на мюзик айдъл; ще пееш серенади под прозореца на любимия, но ги искаш без въздух много, щото навън е хладно, а и без това ще си достатъчно притеснена, като му пееш...

 

Не се заяждам, просто бих могла да ти препоръчам различни неща. Айде, чакам, тук съм още доста време :greenball:

 

ПП При всички случаи като си избираш песни за каквото и да е, най-добре си избирай между такива, които ти харесват. Това е много важно. Трябва да усещаш песента, да те кефи, да "влезеш" в нея, за да се получи добре. Прегледай всичко твое любимо и от него избери какво става и какво не става :-( (в по-широк кръг на любимото де, щото ако най-любима ти е Таря, тя не отговаря на тези изисквания... Но с повечко желание и известно време всичко е възможно!)

Редактирано от Elly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ти препоръчвам тези песни:

1.Girl-Anouk

2.Are you kidding me-Anouk

3.Not an addict - K's Choice

4.Kiss me - SIixpence non the richer

5.Bitch - Sheryl Crow

6.If God was one of us - Joan Osborne

7. Maria - Blondie

Има и много други варианти, но тези парчета ми се струват лесни, а са и известни.

 

А за български чуй песните на Людмила Сланева, те са няколко, лесни са и много са приятни, особено Под дъгата

 

Btw и на мен Nightwish ми е любимата група и ми е мечта да свиря техни песни с група.

Редактирано от bassobor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Вървят ли двама'' - Мария Нейкова

''Тишина'' - Васил Найденов

''Да си вземеме сбогом '' - 4очо Владовски

 

ако са ти трудни пробвай с ''Come as you are'' - Kurt Cobain,лесна е,но пък не е поп

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........................

Не се заяждам, просто бих могла да ти препоръчам различни неща. Айде, чакам, тук съм още доста време :)

 

ПП При всички случаи като си избираш песни за каквото и да е, най-добре си избирай между такива, които ти харесват. Това е много важно. Трябва да усещаш песента, да те кефи, да "влезеш" в нея, за да се получи добре. Прегледай всичко твое любимо и от него избери какво става и какво не става :) (в по-широк кръг на любимото де, щото ако най-любима ти е Таря, тя не отговаря на тези изисквания... Но с повечко желание и известно време всичко е възможно!)

Е извинявам се за моята "музикална компетентност". :) Но съм начинаеща..

За глас,ако може да е женски.Тембър,да не много висок.хихи,сега по-добре ли е или ... :metalist:

А колкото до Таря,...гласа ми не е като нейния,за да изпълнявам нейни песни. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма два еднакви гласа:( Така че и да нямаш нейния глас (?!) нищо не ти пречи да я пееш, щом толкова я харесваш - аз също пея доста неща на Nightwish, а при мен разликите в гласа са още по големи (освен ако не се окаже вярно, че Турунен всъщност е мъж...). Е, да песните не са лесни. Всъщност, не съм много сигурен, че съществуват лесни песни. Във всеки случай по-полезно е да търсиш не нещо лесно, а нещо, което ще те "дръпне" малко повече нагоре. Не му е майката да намериш на баницата мекото - не е правилно да имаш такова отношение към пеенето, особено докато си начинаеща. Дерзай и успех:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма два еднакви гласа;) Така че и да нямаш нейния глас (?!) нищо не ти пречи да я пееш, щом толкова я харесваш - аз също пея доста неща на Nightwish, а при мен разликите в гласа са още по големи (освен ако не се окаже вярно, че Турунен всъщност е мъж...). Е, да песните не са лесни. Всъщност, не съм много сигурен, че съществуват лесни песни. Във всеки случай по-полезно е да търсиш не нещо лесно, а нещо, което ще те "дръпне" малко повече нагоре. Не му е майката да намериш на баницата мекото - не е правилно да имаш такова отношение към пеенето, особено докато си начинаеща. Дерзай и успех;)

хихи,ами ще се опитам да изпея някоя нейна песен.:)А ти кои песни си изпълнявал на Найтуиш? :metalist:

П.п.Благодаря ти за съвета!!!;)

Редактирано от nemo_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШЗДРАВЕЙ,ПЕТЯ!АЗ ОТ СКОРО СЪМ В ТОЗИ ФОРУМ,НО МИ СТАНАХА ИНТЕРЕСНИ ТЕМИТЕ,ПО КОИТО ПИШЕТЕ ТУК,И РЕШИХ И АЗ ДА ДРАСНА НЕЩО.СПОРЕД МЕН МОЖЕ ДА ИЗПЕЕШ НЕЩО НА КРИСТИНА АГИЛЕРА АКО Я ХАРЕСВАШ,НЕЙНИТЕ ПЕСНИ НЕ СА ТОЛКОВА ТРУДНИ,А ИНА4Е ТВОЯ ГЛАС НИСЪК ИЛИ ВИСОК Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!;)Надявам се тук да хареса и да бъдеш редовен посетител.;)

Ами висок.. ;)Точно на Кристина Агилера няма да мога... ;)

Ами защо тогава не пробваш нещо на еванесенс?Те имат готини песни,и някои от тях са високи,а моят глас е нисък и по-трудно си намирам песни,които да пея,но ти може би ще си намериш по-лесно,защото според мен има много песни за висок глас :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.