Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагане на струни


дропси

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ако се настрои правилно ... ДА, ще звучи по-добре! А и имай предвид, че в началото китарата ще се разстройва по-бързо докато "улегнат" струните ... да не се плашункаш ... Поне 1-2 дена ще ти се налага да я настройваш наново! А как мислиш да я настройваш по слух или с тунер?

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ще търся специален човек за настройване (забравих как се казва), защото въобще нищо не разбирам и ме е страх нещо да не разваля. Иначе от септември се записвам на уроци! Поздрави! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:offtopic-001: За каква китара все пак става въпрос, ако мога да попитам?

 

Герги

 

П.П. : За лютиер става въпрос, а от кой град си ... питам заради "даскала"

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата нямам идея какъв вид е, защото помолих една приятелка и тя ми даде нейната, която не е използвана от много време. Предполагам е класическа. А иначе съм от Перник (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси кой да те научи, а не кой да ти я настройва. Това не е пиано, което се "води" на акордьор един път годишно. Китарата се настройва преди всяко свирене, а по-гадните дори на всеки 10-15 мин. Когато започвах и аз така намерих една китара и човек който да ми я настрои и след точно 15 мин. вече трябваше да го викам наново... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.