Jump to content
Българският форум за музиканти

Разболях се и вече съм друг човек ?!


brysnaria

Recommended Posts

ХОра хелпните ми щото незнам какво да правя вече, бях болен преди известно време, орпавих се , обаче гласа ми тотално се промени от преди.

Немога да пея псните които преди си пях. Сега мога само барръ вхите и гунс анд росес, ама искам си стария гласссссссссссссссс. Доктора ми беше казал че имам грип и ще мине за 2-3 дена, ама вече 3-та седмица не ми се оправя гласа и се притеснявам. А сега вав субота ще пея и ще ми трябва гласа!!!!!!1

 

Дали не е някакжо възпаление или нещо на гласните струни?? ето да чуете само така мога да пея в момента :

http://brysnaria.hit.bg/barrywhite.mp3 или да се дера кат гунс енд росес.

 

ХЕЛПППППППППППППППППППППППППППППППППППППП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка не бачка. Дава ми, че не открива файла.

 

Относно гласа ти, без да съм чул... пя ли докато беше болен?

Това може да е много коварно. Преди няколко месеца изкарах лека настинка, която не ми се отрази много на гласа, поне като усещане и си пеех спокойно. Обаче след няколко дни усетих проблем... вече бях здрав, а гласът ми започна да ми изневерява. В последствие повече от месец, да не кажа дори 2, гласът ми беше съвсем различен. Тромав, без цвят, с ограничен диапазон и от горе и от долу, бях се притеснил много. Дадох му почивка доколкото можех, пиех непрекъснато вода - на стайна температура, смучех разни таблетки и се оправи. Но си ми е обица на ухото този случай. Много внимавай, защото гласът е отмъстително животинче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка не бачка. Дава ми, че не открива файла.

 

Относно гласа ти, без да съм чул... пя ли докато беше болен?

Това може да е много коварно. Преди няколко месеца изкарах лека настинка, която не ми се отрази много на гласа, поне като усещане и си пеех спокойно. Обаче след няколко дни усетих проблем... вече бях здрав, а гласът ми започна да ми изневерява. В последствие повече от месец, да не кажа дори 2, гласът ми беше съвсем различен. Тромав, без цвят, с ограничен диапазон и от горе и от долу, бях се притеснил много. Дадох му почивка доколкото можех, пиех непрекъснато вода - на стайна температура, смучех разни таблетки и се оправи. Но си ми е обица на ухото този случай. Много внимавай, защото гласът е отмъстително животинче...

 

Линка не бачка щото ми сварши място за качване, а иначе май същото нещо което си описал става и с мен. Ама 2 месеца ми се струва много време , ужас!!!! Сега остава да се отровя от смучене на таблетки и чайове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти чуя записа но предполагам какво тие.

Наистина като си бил болен пееш все едно не си ти.

Въобще е кофти да нямаш енергия, да усещаш че я нямаш. И да се мъчиш, пеейки на издържливост... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и аз боледувах (всъщност вчера си изпих последния антибиотик, с 2 часа закъснение и със стабилна доза алкохол :) ), за щастие не забелязвам промени в тембъра или звученето, но гласът ми е паднал като капацитет доста. Все още нещо ми дразни на гърлото, и когато поемам много въздух, или вече съм го издишал и пея на последни сили ми се случва да се закашлям.

 

Много неприятно...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз бях болен от настинка преди една седмица и сега ми мина.Тогава ме болеше гърло обаче аз въпреки това се опитах да пея любимите ми песнички, но не ставаше.Веднага щом се опитам да взема малко по висок тон почвам да ръмжа кат некав змей :blink: не ми се беше случвало.Сега съм здрав ама още съм така ,а гърлото не ме боли вече.След тва което прочетох по темата почвам доста сериозно да се притеснявам дали ще си върна стария глас.Така че не пейте мноого докато ви боли гърло :blink: става гадно после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия временните грипове и настинки обикновено скапват гласа, но за кратко. Гледай да не направиш като мен - аз преди исках и се мъчех да вкарам дрезгавина в гласа, и все не успявах... След упорит 6-месечен период на недоспиване, купони и алкохол(преди 2-3 години), вече ми е много трудно да изпея дори един чист тон, всичко е все едно като запея, късам вестници ;) . Така че - умната. Или русата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм болен,ама и аз имам същия проблем!От няколко дни съм един като пресипнал,прегракнал,гласът ми е друг!

Май че помага 50 г греяна ракия с по 1 голяма супена лъжица мед на 3 часа!

Мисля че има полза!А пък за ракията само по 1 в деня не през 3 часа!Че после става смешно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ами по-добре в такива случаи не наблягаи толкова на лекарствата, някои не действат добре на гласа. Аз минавам на чайчета, мед... може и с яйце да пробваш, ама няма да се оправиш, просто докато ти трябва да пееш! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да пееш като Акесел РОуз не е зле ама става само за луд рок и за нищо друго.Ако пееш по леки пенси с нежен глас не става.Но иначе ти препорачвам не пей няколко дена и пий само чай и golia бонбони или нещо смучи пък дано това ти помогне :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.