Jump to content
Българският форум за музиканти

как един хардкор вокал


insane

Recommended Posts

здравейте пак на всички като начало..

знам, че повечето тука не се кефят на такъв тип .. ъм... 'пеене', но все пак да си задам въпросчето .

днеска цяла сутрин съм на вълна хардкор, та се зачудих, как по дяволите, вокалите си запазват гласа !?

ясно ми е че много се променя самия глас, но гласните им струни... как така ... не се .. скъсват!?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето още една група

http://www.youtube.com/watch?v=iffabxQjjcM

и за простосмъртните, които не са разбрали, вокала е жена.

та..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми първо на първо си има техника за тва "дране",след която няма да можеш да пееш опера,ама като цяло вреди минимално на гласа и почти не боли и не се преграхва. А всичко друго са си типичните вокални "неща" - пии достатъчно вода, не пуши, не пии алкохол, спи повечко, дишаи правилно, не говори и не шепни като си болен и тн и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи де, хардкор вокал е всеки който се дере малко повечко, но също така хардкор може е вокала на група която свири стил хардкор

Въпроса е дали гледаш на хардкора като понятие или музикален стил

 

Ето още един благ гласец, който много зарибява

http://www.youtube.com/watch?v=E2YNv6QLdvA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми първо на първо си има техника за тва "дране",след която няма да можеш да пееш опера,ама като цяло вреди минимално на гласа и почти не боли и не се преграхва. А всичко друго са си типичните вокални "неща" - пии достатъчно вода, не пуши, не пии алкохол, спи повечко, дишаи правилно, не говори и не шепни като си болен и тн и тн...

 

аз гледах онази тема за екстремното пеене и така и не разбрах нищо кой знае какво за да тая техничка.

би ли могъл да ми обясниш, моля? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то всеки по малко различен начин я възприема тая "техника"...доколкото аз я разбирам се ползва въздух под налягане от диафрагмата и се ползват "фалшивите" гласни струни на ларинкса...Тези които обикновенно се ползват да се издават пискливи звуци, тип котешко мяукане...Не се ползват гласовите струни при никво положение, освен ако не искаш друг тип дране + болка + опасност от много лошо преграхване ако не и още по-лошо...Поема се дълбоко въздух с гърди и след като се "напълнят" почва се само диафрагмено дишане за да никога да не използваш целия въздух които имаш в дробовете,а винаги да се работи един вид с "пълен резервоар"...Оставащият винаги в гърдите въздух създава налягане и като се подпре и с диафрагмата и се прекара този въздух под налягане през "фаринкса"/"фалшивите" гласни струни и се получава нещо което аз го определям като писък на овърдраив/дисторжън...Като сменяш постановката нагоре и надолу се получава по-ниско и по-високо "дране". Аз така го знам като техника и така се опитвам да го прилагам...ако някои има няккава забележка или мисли че греша някъде да ме поправи!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми първо на първо си има техника за тва "дране",след която няма да можеш да пееш опера,ама като цяло вреди минимално на гласа и почти не боли и не се преграхва. А всичко друго са си типичните вокални "неща" - пии достатъчно вода, не пуши, не пии алкохол, спи повечко, дишаи правилно, не говори и не шепни като си болен и тн и тн...
Това което си написал не обяснява техниката за която човека се интересува.Пробвал съм да пея по подобен начин много отдавна, личния ми опит сочи че това е вредно за гласните струни.Според мен физически свикваш с това напрежение и не пресипваш но това не ти помага изобщо, имам колеги които смятат че като се дерат не пеят фашиво и понеже се дерат като животни не се усеща колко зле се справят.Спомням си че на едни записи слагахме всевъзможни ефекти за да постигнем такъв ефект и да не се напрягам толкова.Въпреки че имам доста опит, не смея да давам акъл как се пее тъй като не съм педагог и в место да помогна мога да объркам някой,а това може да се окаже фатално.Единственото което бих те посъветвал ако можеш да си правиш повече почивки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом опита ти сочи че е вредно за гласните струни, значи най вероятно не си го правил както трябва. В дрането гласните струни се ползват съвсем малко, и то тази част която не се използа за пеене, и се полза по съвсем друг начин, при пеенето гласните струни трептят с определена честота, която формира тона, а при дрането няма тон, то е шум, който е с много по широк спектър и богат на хармоници, като може и да се блендва с друг глас, за да се вкара малко тон. Дрането не идва от гласните струни, те само оформят това което се сформира много по навътре в организма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми знаеш, ли не смятам че това да ревеш като животно е голямо постижение.Като си толкова добър срещни се с човека и му помогни аз нямам нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - според мен, това дране Е ВРЕДНО, без значение колко много техника имаш за да го правиш.

Ако гласа не ти е ценен - давай.

Ако, обаче искаш да си пазиш гласа, и си го харесваш - не пей така.

 

Също така, това дране става добре при едни хора, а при други звучи ужасно.

Много е индивидуално.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много рядко ми се налага да се дера, но когато се случи така, че трябва в песента да има агресия и крясъщи, бих искала да знам какво да направя, за да пощадя възможно най-много гласа.

имам чувството, че за един мъж е по-лесно да се дере. а мен просто ме е страх, щото не знам какво ще се получи :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрането освен под формата на грухтене го има и в много по артистични и добре звучащи аспекти, просто това е мощноста на гласа. Звук, богат на хармоници и с пълен спектър, също ката китари с много гейн, само че при гласа този ефект се получава единствено по този начин. Дрането в комбинация с пеене винаги създават много голяма динамика при гласовете, дори комбинацията да е 1:10 пеене и дране

 

В едно отношение Евтим е много прав - не всички гласове могат да се дерат, звучи добре на по ниските и плътни гласове, по високите обикновенно звучат зле, или блендират дрането с повечко пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.