Jump to content
Българският форум за музиканти

Закупуване на барабани


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Ще се възползвам от тази тема хем да се представя, а и да задам няколко въпроса, на които се надявам по-опитните и препатили от мен хора да отговорят.

Занимавам се с музика и по специално ударни от 6-и 7-и клас - ходих на уроци, през това време даже свирих и на ксилофон. После след като овладях малкия барабан(или поне аз така си мислех) се захванах и започнах да свиря с групи - основно кавъри, след това малко и авторска музика, но след това спрях развитието си поради може би познатия на някои от вас проблем - липса на личен инструмент. Е, сега вече не свиря с групи, не ходя на уроци, въобще нямам никаква дейност свързана с барабаните, но през годините през които не свирих страстта така и не си отиде.

И поради тази причина, си навих на пръста първоначално докато развия малко техниката си да взема непретенциозен сет - snare 14''x5'', Tom 12''x10'', Tom 13''x11'', Floor tom 16''x16'' FT, стойка, педал, фус с капаци, райд, краш.

Тъй като засега няма да се занимавам професионално, не търся качество на звука, а по-скоро да доразвия техниката си, да си упражнявам в свободното си време и да чешам крастата.

 

Предстои ми закупуване на барабани, и след двуседмичното проучване се спрях на следните два комплекта(отговарят на критериите ми за цена, надявам се и за качество):

 

1)Комплект1 - 293.28 Euro

2)Комплект2 - 186.55 Euro

 

Въпросът ми тук е, кое според вас е по-добро, а и заслужава ли си да го купувам от musicstore.de, при положение, че транспорта ще ми излезе още около 100-150 Euro и дали за тези пари(към 600лв) ще мога да си купя нещо подобно и ново в България?

 

Другият ми въпрос е по-скоро практичен, интересува ме има ли хора, които свирят на барабани в любимите ни на всички панелни блокове и как решавате проблема с комшиите? Как заглушавате ударните, шумоизолирате ли стаята, помагат ли silence pads. Въобще има ли вариант в който аз да не губя от звука и отскока на палките, но и да не се налага да раздавам тапи за уши на комшиите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Така като гледам - определено първия сет (Sonor-а) е по-добър. То си личи и в цената между другото. Пробвал съм такъв сет и за тези пари е довлно добър - добре е сглобен и изглежда качествен. Иначе в България за подобни пари можеш да си вземеш чисто нови Stagg-ове или на старо, по обяви, друга марка. Обяви постоянно се пускат, дори и в този форум. Иначе за проблема с "панелките" - и аз в началото свирех у нас, в моята стая. Имах същия проблем, макар че не се стигна до там да ми се оплакват съседи. Но аз взех превантивни мерки - предполагам знаеш за възглавницата в касата (тя си е задължителна :P ), другите барабани покрих с мешки и чували - звука като качество си ебава майката, но поне не се чува силно. За чинелите - сложи на всяка стойка по парче стириопор под чинела да обира вибрациите и звука му. Общо взето - това направих аз, но да знаеш, че нещата като звук са плачевни, аз на бързо се преместих в репетиционна и се родих. :) Не очаквай да можеш да свириш с добър звук у вас, мести се докато е време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно ще ти кажа - че добрият звук и развиването на техникаа са много свързани неща. Ако си вземеш някакви буклуци, дето както и да ударош излиза едно и също, няма как да си развиеш техниката. Не знам дали ме разбираш какво имам предвид?

Напротив, за начинаещи е нужен добър сет, може да е по-малък, но да е качествен и да вади добър звук.

Така че първият комплект със сигурност. Но като цяло имай предвид това, дето ти го казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да ти кажа, че този Сонор в България струва 850лв. в xxxx.Барабаните не са лоши за тези пари.А ако можеш да си ги докараш за по-малко, супер.Другия вариант е да дебнеш за втора употреба.Тук във форума има обяви, може да навестяваш и Джаза на Пепи Славов.Преди няколко месеца там се продаваше Тама за под 450лв.!!!Мисля,че някой колега от форума я купи.Айде успех:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нови барабани не бих си взел, да си кажа честно. както и нова кола...за нова жена не знам :greenball:

искам да кажа, че втора употреба могат да се намерят барабани със страхотно качество и на смешна цена. Д речем вчера гледах комплект ямаха за 200 евро - каса, барабанче, два тома, флор, райд, краш, фус с капаци. Класика. :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нови барабани не бих си взел, да си кажа честно. както и нова кола...за нова жена не знам :greenball:

искам да кажа, че втора употреба могат да се намерят барабани със страхотно качество и на смешна цена. Д речем вчера гледах комплект ямаха за 200 евро - каса, барабанче, два тома, флор, райд, краш, фус с капаци. Класика. :band1:

 

А къде я гледа ако не е тайна, защото това е цената която без проблем бих могъл да платя, даже ако споделиш информацията с мен, още другата седмица, ако си заслужава комплекта отивам и ги взимам B)

 

А миналата седмица и аз гледах в xxxx двата сонора - единия към 850, а другия модел към 650. Някой има ли повече информация за този който е за 650лв ?

 

Относно stagg, вчера гледах в ямаха дръмстора, стори ми се, че за барабани нисък клас 750 лв са много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немския ebay не е баш кат българския " ебай" раз`ираш ли :greenball: , брат още сме мноооо далеко от истината в ценообразуващото мислене на евросъюзниците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това няма много общо, просто трам се продават, като навсякъде в тези къщи, неща от частни лица и те искат да се итърват от стоката бързо и затова намаляват цената. Специално пичът с Ямахата просто е музикан и наскоро си е купил чисто нов комплект и иска да разкара този. И така.

Аз така и китрара съм си купил и кво ли не :)

Но понякога пращат стока и в цяла европа, така че това място си струва да се преглежда редовно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това няма много общо, просто трам се продават, като навсякъде в тези къщи, неща от частни лица и те искат да се итърват от стоката бързо и затова намаляват цената. Специално пичът с Ямахата просто е музикан и наскоро си е купил чисто нов комплект и иска да разкара този. И така.

Аз така и китрара съм си купил и кво ли не :)

Но понякога пращат стока и в цяла европа, така че това място си струва да се преглежда редовно.

 

В американския и английския ebay също има много изгодни оферти, но от тези страни транспорта излиза едва ли не колкото самия комплект. Вчера гледах един pearl за около 150 euro и си го заплюх, но за съжаление се обезмисля да го купувам, тъй като ще ми излезне златен...

 

А има ли ли възможност ebay.de да се пусне на английски, защото грам немски не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в щатите цените много кофти лъжат на пръв поглед..наскоро поръчвах барабанчето модел на Върджил Донати..и в сайта беше 320 $ с в българия пристигна около....800 лв...така че..що се отнася до сонора за 850 лв...не е лош ама аз например мога да ти предложа сет който звучи един клас над този Сонор и е на по ниска цена защото е втора ръка...друг е въпроса че състоянието му е перфектно...така че ако имаш някакъв интерес пиши....а що се отнася до евтините барабани...по добре не се набутваи сега щотото след време каот почнеш да се развиваш тези евтини барабани ще почнат да ти пречат чесно казано..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, мисля, че не може да е на английски, щото хората са си немци и си слагат офертите на немски.

Така мисля де.

Но те имената са си съ

ите, пишеш марката или дръм сет и цъкваш. Ако после ти требат некой думички, пускаш си един онлайн речник и си готов. Какво толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хмм.....интересна работа,аз си купих барабани Ludwig Accent Custom,чисто нови от Испания,не мисля че сьм се прецакал,като се има впредвид че можех да избирам между моите и един сет Mapex Custom , който беше сьс 100 евро по скьп , иначе тва за барабаните втора рька .... аз мисля по сьштия начин,защото е доста по евтино,ама ако имаш пари вземи си нещо ново и да е от Америка.......;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.