Jump to content
Българският форум за музиканти

Http://www.squierguitars.com/


Black Bird

Recommended Posts

Аз имам ето този Squier:

 

269762.jpg

 

Squier Strat Affinity 2-tone sunburst

 

Купих го за 340 лв от xxxx. Освен ако не са ме излъгали много грозно, определено не струва 200 - 250 лв. Така като гледам и в musicians friend и в zzsound цената на Affinity ($149) и Standard ($199) - тоест Affinity е на около %75 от цената на Standard. Ако тук Standard върви около 450 лв (не си спомням точната цена, защото не ми допаднаха), то Affinity би трябвало да е 337 лв.

 

Китарата е перфектна - изключително ниски струни, никакво бръждене и много приятен за свирене гриф - направо съм впечатлен като за тези пари. Искам обаче да подчертая, че съм пробвал тази бройка поне 6 или 7 пъти в продължение на месец и половина и чак тогава си я взех. Пробвах и няколко китари от Standard серията, но не ми допаднаха.

 

Определено е тръпка да се свири на такъв тип китара, макар че я хващам веднъж на два - три месеца. Адаптерите и на тази и на стандард серията са пълен майтап, макар че стандард серията мисля, че беше с алнико адаптери, но за тези пари няма какво друго да се очаква. Освен това адаптери се сменят - РФ имат и на Малмстийн адаптерчетата и разни нелоши Seymour Duncan-чета - та така. Въпросът обаче е, да се пробва - тези китари бройка с бройка нямат нищо общо.

 

Митак, жалко че не си в София, можеше да отделиш известно време и да си избереш някоя добра бройка от РФ - имат сериозен избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Митак,защо не си поръчаш един от китовете на Карвин,ще е къде по-качествен и добре звучащ.

 

Владо

Интересна идея - Владо, като познавач, имаш ли представа от тези Карвин китове, изглеждат на съвсем прилични цени...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов, ако искаш евтино копие на Стратокастер, мисля, че това е добра оферта: http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...mp;Page=Chitare

Цената в български лева е 250 - едва ли в БГ има друг Страт за тези пари.

 

А те предлагат и ОЩЕ ПО-ЕВТИН за точно 200 лева: http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...mp;Page=Chitare

Мисля, че този пак е с кленов фингърборд, но е байцван до черно.

 

Този сайт го даде румънецът от тази тема: http://forum.muzikant.org/index.php?showto...&hl=foreign

Може да пробваш да се свържеш с него и да му поръчаш да ти вземе едно копие на Страт от Румъния когато идва насам. Звучи като свестен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих миналата година някакъв модел "Squier stratocaster special", който не мога да намеря никъде в нета и ми се струва някаква кръстоска между стандарт и афинити - имаше супер калпава електроника, която смених изцяло и тялото и грифа май са на стандарт серията, абе странна работа.

 

Ще ползвам темата да питам някой работи тези, които имат китари от "стандарт" серията, за да сравня с моята. Значи моята има тяло доста по тежко от на аффинити и по-тънък и лесен за сола гриф, също така съм забелязал че на афинити ъгъла на изпиляването което се пада под дясната ръка е по-голям - имам предвид като тук:

http://www.guitartowers.de/images/fender_strat.jpg

а на моята е по малък. Със стандарт така ли е??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier Stratocaster - това е стандарт

Suier Strat affinity - това е афинити - забележи пише Страт - не стратокастер

Suier Bullet - има 2 вида - стара и нова серия

старата е по добра от афинити

новата е без тремоло и се води ученическа

макар че, такава в ръцете на китариста на Каскадьори - звучи бая добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно е "стандарт". Взех я за 230 нова от Технополис Шумен и беше голяма далавера :metalist: - наскоро в технополис пловдив видях същия модел пак за 230 - значи ако някой му трябва "стандарт" на далавера и смята да сменя електрониката (щото оригиналната е зле) може да погледне :metalist:

друга разлика е че боята е по-хубава и по-лъскава от на афинити (не се виждат неравностите на дървото)

тремолото е със плътни метални блокчета под струните (не ламаринки) като на стандарт, но пък е 6 винтово, главата е малка като от 60те и пише само "страт", абе пълна каша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма епопея се е заформила викам и аз един куплет да драсна

чакай ся..

Защо трябва да е такоз нещо

ззаради сингъл коил-а,заради дървото,заради формата или заради цената.

Смятам че и в каквито и комбинации да е отговора..пак няма да го разбера но карай да въри.

 

..олекна ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.