Jump to content
Българският форум за музиканти

Шума от звуковата карта


mupcku

Recommended Posts

Хора наскоро имах проблем със миксера, изпуснах го и започна да издава един шум.Всъщност ми го оправиха но шума е бил защото канона ми не е бил запоен както трябва.Искам да разбера кой точно шум идва от звуковата ми карта!Как мога да го направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера кой точно шум идва от звуковата ми карта!Как мога да го направя?

От картата идва топлинен шум на елементите. Оправя се като я смениш с по нискошумяща. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не...имам в предвид...как да разбера (от всички шумове които чувам, защото правя демо записи) кой точно е на звуковата ми карта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами виж сега... ако картата ти не е професионална значи около 80-90% от шума идва от там, това при положение че записваш китари през софтуерен ефект както обсъждахме по рано

 

в общи линии ако си направиш някаква груба сметка колко усилване имаш (когато ползваш драйв за китара тва са 50-70дБ) и знаещ шума който генерира една непрофесионална карта - около -80 дб може лесно да си направиш сметката колко шум идва от картата ти

 

усилването може да провериш като пуснеш някакъв генериран сигнал по чейна по който ти минават инструментите и засечеш нивото му в началото и края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

усилването може да провериш като пуснеш някакъв генериран сигнал по чейна по който ти минават инструментите и засечеш нивото му в началото и края

 

Да и не.

Така ще премериш сумарно шума от входа и изхода на звуковата карта а не само шума от изхода.

 

За да измериш САМО шума на изхода на звуковата карта ще ти трябва доста по професионална техника.

 

 

 

mupcku нещо не мога да разбера какво имаш предвид под "кой точно шум".

 

Давам ти пример: Ако пуснеш и усилиш микрофонният вход на звуковата ти карта бая шум ще чуеш.

Ако затвориш всички входове шума ще е доста по-малък

 

сега кой шум ти трябва да знаеш какъв е. и какво точно те интересува за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко говориш за шума на входа на картата, който при използване на софтуерни ефекти става чуваем,

то включи компютъра, пусни си ефектите, и извади кабела от входа на звуковата карта, и най-добре заземи входовете. Сега ще чуваш шума колко от шума идва от звуковата карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.