Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за закупуване на 5 струнен бас


Manolev

Recommended Posts

В интерес на истина нещата стигнаха до следното положение: Акустичен бас до 300 лв.

 

аз имам един такъв китайски. взех го преди 1 година и вади за изненада на цената доста добър звук. Ползвам го само за купони.

Купих го от Германия ... ей сега сте метна едно око дали ще намеря линк

 

ето ти един за към 100 евро

http://cgi.ebay.de/ALBA-JUMBO-AKUSTIK-BASS...1QQcmdZViewItem

 

аз взех ей тоя

http://cgi.ebay.de/Johnson-Jumbo-Akustik-B...1QQcmdZViewItem

и съм много доволен.

 

Драсни им на тия по един мейл да питаш за начин на плащане и доставка. Мисля че не би трябвало да струва доставката повече от 20-40 евро.

 

надявам се че помогнах малко

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, ама тук говорите за различни китари. Някой да има наблюдения над бас китарите на Пийви? В БГ видях в един електронен магазин два модела един от около 600 лв и един почти двойно по-скъп. В сравнение с други марки от същите ценови класове какво е положението?

Редактирано от mkgh212
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, ама тук говорите за различни китари. Някой да има наблюдения над бас китарите на Пийви? В БГ видях в един електронен магазин два модела един от около 600 лв и един почти двойно по-скъп. В сравнение с други марки от същите ценови класове какво е положението?

 

Ако кажеш моделите ще сме ти по-полезни ;) Цената предполага различен клас инструмент, но без моделите не можем да дадем никакво мнение, поне аз не мога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуи съвет искрен.Минал съм през 4 и 5 струнен бас.Има една основна разлика.Включваш баса и дърпаш(слапваш) струните-сол,ре.ла.ми.стигаш до 5-тата струна.

Обикновенно на евтините басове има огромна разлика във звученето на четирите струни и във звученето на 5та струна.

Това е защото са евтини.Когато са по-скъпи няма голяма разлика когато са по-евтини 5та струна се чува глухо сякаш от друга китара която няма нищо общо с другите струни.

Извода си го правиш сам.И парите са си твои.Аз лично Ямаха RBX няма да си взема никога,Грифа е дърварски(според мен)

и звучи кофти в сравнение със всякакви други басове.Не казвам че Ямаха е кофти бас.Например серията TRB е страхотна и ти препоръчвам да гя пробваш.Има разлика в цената но си струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казва колегата Tsetso за по-евтините инстументи е така. Но то важи с пълна сила и за стуните. Аз лично имам Yamaha RBX 375 и съм доволен. Слагам добри стуни, ползвам Зумчо само в къщи и ...Та мисълта ми беше да вложиш в едни струни, които са нещо доказано - Elixir примерно, защото дори и скъпи, струните са по-евтини от китарата, а и се продават по-лесно. Така при проба ще можеш да чуеш най-доброто, което може да ти предложи съответното дърво. Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само с качествени струни можеше да оправиш нещата светът щеше да чудесно място, Sadowsky, Lakland, Fodera и т.н. щяха да са пред фалит, а сп. Bass Guitar щеше да се казва Strings :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.