Jump to content
Българският форум за музиканти

метален звук и от мен


Recommended Posts

Ами, трудничко си е да пишеш ноти с мишката по нотните редове.Но така поне влагаш творчество, защото не използваш готови образци, т.е. семпли.

Явно бъркаш семплите с таканеречените "луупове". Звуковите семпли от истински инструменти ще помогнат на твоята музика да звучи като изсвирена от музиканти, а не като обикновено миди. Същото е със софтуерните синтезатори, само че там звуците не са предварително записани, а се имитират от синтовете. И двете неща се прилагат към вече направената миди композиция и всичко започва да звучи готино. Пак си е твоята мелодийка, но с реалистичен и далеч по-качествен звук. Примерно китарите няма да звучат като от електронна игра, а като изсвирени от Ричи Блекмор, да речем :(

понеже няма как, използвам виртуални инструменти.

Тези нещица, които те съветвам да ползваш също са виртуални инструменти (VSTi), но далеч по-мощни от звуците на MIDI-то.

Коя програма си ползвала? Band in a Box? Ако искаш, прати ми MIDI файла и аз ще приложа някой друг синтезатор към него, за да видиш какъв е ефектът.

Ще ти изпратя MIDI файла.Това, което предлагаш наистина е интересно.Предполагах, че има софтуер, който обработва MIDI файловете, но не съм ползвала такъв. Аз работя с програмите Melody Assistant и Harmony Assistant.Пълната версия на Harmony е доста скъпа, затова повече използвам Melody.Тези програми имат собствена звукова база и композициите, направени с тях звучат добре – не като при подобната програма Sibellius. Освен това, предлагат възможности за reverbation. Вариантите за композиране с тях са : да пишеш ноти върху нотна партитура, на която задаваш петолиние за всеки инструмент или да включиш клавиатура и да правиш тракове.Аз, както вече споменах, използвам първият вариант, създавам mus файлове, които след това предимно експортирам като midi, wav идр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за младите момци звучи интересно, но ... малко трудно изпълнимо.

Врътни ми една шайба и ще решим въпроса с малдите момци :hello: Но имай предвид, че свиря само с омъжени жени...

Значи, ставам! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.