Jump to content
Българският форум за музиканти

Ernie Ball, D'addario


Delyan

Recommended Posts

Да запитам:

Има ли някой, който да е ползвал/пробвал и двете марки струни. Интересува ме за електрическа китара. Кажете ми как ви звучат едните, как другите. Ако някой може и да направи сравнение на един и същи размер от двете фирми направо ще съм страшно благодарен. Питам, защото от дълго време ползвам Ernie Ball 9-ки. D'Addario никога не съм пробвал и съм чувал много противоречиви мнения. Мерси ви много предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Свирил съм няколко пъти с ErnieBall...по принцип свиря с D'dario от доста време и съм изключително доволен...Инъче ми е трудно да намеря съществена разлика в звука между двете марки :think: ...някои казват че ErnieBall издържали повече, незнам...Мога да ти кажа със сигурност обаче че ако си вземеш D'dario няма да съжаляваш :guitar:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал и двете. Все размер от 9 до 52.

 

D'Addario ме изненадаха приятно с външен вид и опаковка, както и с различните цветове "топчета" за всяка струна - ако някой е по-сляп и няма шублер :(

На втората седмица всичкото никел падна и струните станаха тел. За мен са гадни. Това е!

 

Earny Ball ми харесаха повече, а най-много от всички се кефя на Yamaha Heavy Bottom. За съжаление последните 2-3 пъти нямах късмет да си намеря такива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да запитам:

Има ли някой, който да е ползвал/пробвал и двете марки струни. Интересува ме за електрическа китара. Кажете ми как ви звучат едните, как другите. Ако някой може и да направи сравнение на един и същи размер от двете фирми направо ще съм страшно благодарен. Питам, защото от дълго време ползвам Ernie Ball 9-ки. D'Addario никога не съм пробвал и съм чувал много противоречиви мнения. Мерси ви много предварително!!!

сега в момента съм с Ърни Бал 9/43 но нещо не ме кефят особенно...не знам може би е до вкус но на мен лично не ми допадат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега в момента съм с Ърни Бал 9/43 но нещо не ме кефят особенно...не знам може би е до вкус но на мен лично не ми допадат

Какви други си пробвал и какво не ти харесва в тези?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега в момента съм с Ърни Бал 9/43 но нещо не ме кефят особенно...не знам може би е до вкус но на мен лично не ми допадат

Какви други си пробвал и какво не ти харесва в тези?

ами както се казва на наш жаргон девятката ми "удря" преди като бях с Ямаха/май последно свирих с ямаха/нямаше такъв проблем а като сложих тези струни със същите патчове на процесора става гадно...имаше и едни немски струни които много ме кефиха но утре ще се опитам да намеря опаковката защото не помня как се казваха..

Един съвет : Тука може да прочетеш хиляди мнения и всички да са коренно различни..както гласи една древна римска поговорка:"Когато става въпрос за вкусове няма място за спор"..избери си струни които ти допадат като звук ...може да инвестираш в няколко комплекта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:"Когато става въпрос за вкусове няма място за спор"..избери си струни които ти допадат като звук ...може да инвестираш в няколко комплекта

Аз от няколко години свиря с един и същи модел. Не че не ми харесва - напротив. Но D'Addario, като известна марка, никога не съм ги пробвал. Както и много други. Затова питам. Може и да има нещо, което да ми хареса повече и ми е интересно мнението и на други хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

;):angry::(:) ЪрниБол ... аз само такива ползвам 10-ка

Мноого са корави наистина ... най-коравите в буквален смисъл които съм ползвал ...

Само дето снощи скъсах 5-та ама Саундгардън са виновни :(

 

 

 

:"Когато става въпрос за вкусове няма място за спор" yeah !!!

а в оригинал : "Degustibus non est diasputandum .... " мнгоо я обичам тази поговорка !

 

Прави са римляните!

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам особена разлика. Пък и не съм си поставил за цел да търся. Просто струни като струни. Искам да пробвам сега тия DR дето Дайм свири с тях - казва че се разпъвали много лесно в началото. Да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да запитам:

Има ли някой, който да е ползвал/пробвал и двете марки струни. Интересува ме за електрическа китара. Кажете ми как ви звучат едните, как другите. Ако някой може и да направи сравнение на един и същи размер от двете фирми направо ще съм страшно благодарен. Питам, защото от дълго време ползвам Ernie Ball 9-ки. D'Addario никога не съм пробвал и съм чувал много противоречиви мнения. Мерси ви много предварително!!!

Аз съм ползвал и двете. Първо свирих към 1 година на Ърни и сега съм с Д'Адарио.

И двете 9ки мога да сравнявам.

 

ами това което ми прави впечатление е, че Д'Адариото имат по-голяма дължина на тона, но за сметка на това той прекъсва някак... внезапно.

Общо взето не заглъхва по-дълго време от Ърни Бола, но в един момент много бързо го изчезва. Аз заради въпросния sustain почнах да си ги купувам, ма мисля пак да пробвам Ърни, може нещо да не съм слушал както трябва преди.... :(

 

Но основно Д'Адарио са 8,50 а Ърни 11 и аз много често като скъсам само заради това си взимам Д'Адарио :happy::(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе състейн :( Състейн има техниката на Гари Муур :guitar: :happy: Това с което аз свиря въобще не може да се мери с неговата техника :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм по-доволна от D'Adario-то.Може би е и защото директно започнах с 11-ки,които като цяло са ми по на сърцето,но няма как от един номер разлика чак толкова осезаемо повече да им се изкефя.Но тука наистина си е до " опит - грешка ; проба - попадение " и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе намери комплект, който и да ти е удобен. Преди с какво ли не съм свирил. Fender, Yamaha, Sit(тея не са лоши между другото), Ernie Ball с тях най-вече и един път D'addario обаче бяха 12ки и ги смених на бързо, щото обичам нормална настройка. Та тъй. Мога да ти кажа, че сега преди няколко месеца просто открих моя комплект. Ernie Ball 9-46 Hybrid Slinky и ми е много яко. Горните дебели както си ги обичам, а долнути ем не са некви супер тънки ем си правя бендове и работи и т.н. без проблем. Та търси си. Пробвай. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм свирил и с двата вида, но да ти кажа лично на мен Дадарио не ми харесаха: не ми бяха удобни на пипане, а и единият път изглежда случих на калпав комплект и една седмица след като ги сложих се скъсаха две от шестте (и то не по моя вина :( ) Сега съм с Ърни бол 10-ки и съм много доволен. Мисля сега да пробвам този втория хибрид на Ърни бол с първите три 10-ки и другите три на 11-ките. Но иначе 10-ките са супер удобни, пък и по-бавно се износват :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене номера е да улучиш добро менте.

Всичките струни дето ги продават тука са яко менте.

Навремете ми донесоха едни ърни бал от гермнания - баси струните супер звук-супер мноо изкараха.От тогава такива струни не съм имал :happy:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.