Jump to content
Българският форум за музиканти

Ernie Ball, D'addario


Delyan

Recommended Posts

аз съм в момента с д'дарио 11ки и сам адски доволен, като ги сложих, първите няколко седмици звука ми беше просто перфектен, до сега от всички марки които сам пробвал тези някак си изпъкват, но това си е само мое мнение :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ами аз свиря с Ърни бол 8 и си им се кефя :inlove:

ама исках да питам по-напредналите (щот съм леко назаднал) лошо ли е, че свиря с толкова тънки струни. Преди, като си взех китарата беше с едни телове, дето неможех да ги помръдна направо. Та като зех да ги сеням направо отидох в фактора и им казах да ми дадат най-тънкото, което имат. :happy: Та от тогаз се с 8ци свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе щом Ингуи-то свири с 8ци не са много зле :( Но като цяло по дебелите струни вадят по здрав саунд. Като прецениш че са ти поизтръпнали пръстите пробвай с 9ки. После сам ще си решиш. И аз в началото свирех с 8ци, щото да не ме болят пръстите, пък са съм с 10-52 на стандартна настройка :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене номера е да улучиш добро менте.

Всичките струни дето ги продават тука са яко менте.

Навремете ми донесоха едни ърни бал от гермнания - баси струните супер звук-супер мноо изкараха.От тогава такива струни не съм имал ;)(

абе има нещо вярно. аз всяка година ходя до словакия при роднините и оттам си купувам разни струни. взех едно ърни бол оттам - 9-ка и мамка му......много изкараха. после зех същите оттука ама чушки - за 2 месеца заминаха. а ония дори не ръждясаха (щото кат ме фане липсата на време не барам китарата 2-3 дена понякога). ама то с повечето музикантски далаверки е така маи в България - пробутват ни разни бракувани стоки. не знам. лично мнение все пак ;):blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се пробвал на повечето марки дето ги има тука ....

ако става на въпрос всички стават ... но аз се флюбих в Йамаха ...

като си купих първата хубава китара йамаха ... и тя беше с такива ... после смених с ърни на нея ... бах гадорията ми се видя .С години търсих след това пак йамаха да си купя и все нямаше , докато един ден ме светнаха къде има и вече само такива гепвам ! Сега съм пак с Ърни щото бях на зор и само такива имаше ... според мен разликата е осезаема .Йамаха държат доста повече (преди да станат на тел) пък и доста по-трудно се късат!

Ърни съм късал всяка възможна няма 5та няма 6та .... всички! Нямам нищо против марката , просто според мен т'ва Ърни дето го внасят тука не става !

Д'адарио също са гот .... имат хубава опаковка най-вече и поне знаеш че не са преебани (ако са седяли с години в някой склад) .Ама където съм купувал все са били малко по-скъпички пък в никъв случай по-добри от Йамахата ... затва само в краен случай :blink:

Бтв , Фендер също не са лоши ! особено за тремоло-та без заключване имат едни булетс дето се фитват яко и по-малко се разстройва китарата ;)

 

СИТ - също ми харесаха последно ,но по-рядко ги има ... те ги правят по няква спешъл технология - разпъват ги и ги потапят в азот (нещо от сорта беше) така че после по-трудно да се деформират ....

 

и в крайна сметка .... знаете ли колко живот дават най-смелите производители преди струната да се деформира .... - 8 часа ;) тва е ... след т'ва за боклука !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък са съм с 10-52 на стандартна настройка ;)

10-52,(в Ми););) ......нааааай-любимия ми размер..Д'адарио ;) .

Пробвал съм и 2те марки в този размер,4е и в по-малкия 9-46.Личното ми впечатление е,че Ърни Бол имат навика да се късат далеч по-често,и,поне при мен,не от местата където се късат д'адариотата :blink: - при флойда.

Още,не че разборам много,но някак ми оставят чувството че в началото Д'адарио по мазничко и трайно свирят.. :think:

.Сега съм с Бол-ве,подарени на РДто,5та ми е една доооооста стара Д'ад и се държи! ;)

Това е моето мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D'Addario въобще не съм доволен. Сложих преди седмица на едната китара 9' - 42' - ужасни са! За един ден им се изгуби "звънтенето". Толкова са гадни, че ме отказаха да свиря на тази китара, откакто съм ги сложил си стои в калъфа и не посягам към нея, само другата ползвам, тва е.

 

Имам Earnie Ball Slinky 10' - 46' - много са добри, но се вземани от чужбина. Тукашните нямат нищо общо - вземал съм от "Фактор" преди време - бяха някакъв нестандартен комплект - 10' - 52'. Ръждясаха на третия ден и до края на седмицата се скъсаха всичките, 6та най-напред. Ужас пълен. ;)

 

Харесвам Fender Super Bullets - сега съм с Nickelplated Steel, но преди имаше Stainless Steel, специално подсилени против потни ръце и влажен климат. Един приятел ползва Framus - направо ме шашнаха - от година и половина не са сменяни, а звучат и изглеждат като нови. :blink:

 

Да добавя и аз: Всичко това е естествено личното ми мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D'Addario въобще не съм доволен. Сложих преди седмица на едната китара 9' - 42' - ужасни са! За един ден им се изгуби "звънтенето". Толкова са гадни, че ме отказаха да свиря на тази китара, откакто съм ги сложил си стои в калъфа и не посягам към нея, само другата ползвам, тва е.

 

Имам Earnie Ball Slinky 10' - 46' - много са добри, но се вземани от чужбина. Тукашните нямат нищо общо - вземал съм от "Фактор" преди време - бяха някакъв нестандартен комплект - 10' - 52'. Ръждясаха на третия ден и до края на седмицата се скъсаха всичките, 6та най-напред. Ужас пълен.  :no:

;););););):D;);););):blink::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене номера е да улучиш добро менте.

Всичките струни дето ги продават тука са яко менте.

 

аз съм напълно съгласен по принцип свиря с 9-46 D'Addario, но от два дена съм с Earnie Ball Slinky Hybrid 9-46 и въобще не съм впечатлен ще взема другия месец да сложа SIT пък може и да са по-добри :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата имат готин звук

за мен като че ли дадариото са за предпочитане - по са ми меки

но взимаш единя път от едните - следващия от другите и си преценяваш

за мен цената също има значение

дадариото са с 2-3 лева по евтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще взема другия месец да сложа SIT пък може и да са по-добри  :)

Определено са по добри ;)

аз в момента съм с 10-52 и съм много доволен от тях. Поне 3 пъти по качествени са от D'addario-то.

Деляне, препоръчвам ти да пробваш SIT вместо D'addario и Earnie Ball, освен ако нямаш възможност да си набавиш последните две от чужбина някъде...

Убеден съм, че ще те изкефят ;) :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абря, дойде време зап нови струни. Свиря в Е предимно, ама това предимно е много условно - честичко скачам и на Д... Я кажете какви струни да си взема и къде ги има в Пловдив (и някаква цена?) Сорка за офтопика, ама да не пускам нова тема, нали таковата :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.