Jump to content
Българският форум за музиканти

ше има ли проблем ако...


hellsing

Recommended Posts

... невеж съм и за тфа питам... ше има ли некъф проблем ако вкарам директно кабела на китарата в line in на саундкартата на PC-то си или непременно трябва да си намеря екраниран кабел "стандартен стерео жак ==> мини стерео жак"... питам защото днес попаднах на един двоен жак "стандартен стерео жак ==> мини стерео жак" с който мога да използвам кабела на китарата си (кабела е Ernie Ball Ultraflex)...

 

На кратко и ясно ВЪПРОСА Е: ... ше просвири ли китарката в схема "китара-кабел-жак-PC" без никви PC щети?

 

... ще помоля ако някой тука има опит с тия работи да драсне два реда... сигурно тфа е най-леймърския въпрос който сте чували но аз обичам да се оповавам на чуждия опит и да не се правя на всезнаещ когато изобщо не съм на ясно с нещата :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ще бачка ама само единия канал. Можеш да го ръгнеш във входа за микрофон, така ще се чува и от леву и от десну и ще е по-силно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....направо на въпроса .

При мен положението е следното от китарата директно в компа без ефекти по между им защото може да има неприятни последствия за карата . Кабела откъм китарата ми е с голям мъжки жак а откъм компютъра е малък съответно пак мъжки , стерео за ляв и десен канал . Използвам двужилен кабел с оплетка , която играе ролята на маса естествено . Свързал съм го без спойка защото жаковете са такива , но ако не можеш да намериш , с поялника - кап тук-там и готоФо . Ако имаш въпроси пиши лично съобщение , ще помогна с к'вото мога.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каРтаТА ИМа 2 Вхоа

 

ЛАЙН ИН - там се включват преампове, камиончета, процесори и ТН - без последствия за картата

 

МИКФОРОН - там се включват пасивни инструменти или дивайси - микрофон, китара.......

 

толкова ли е сложно за проумяване :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИКФОРОН - там се включват пасивни инструменти или дивайси - микрофон, китара.......

 

 

... начи при мен нещата са зле шот кат включа китарата през мик-а (а и през line in) нема никви наченки да чуя звук от колоните... странното е че кат си включа мик-а той си бачка... това ме навежда на мисълта че проблема иде от самия кабел на китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИКФОРОН - там се включват пасивни инструменти или дивайси - микрофон, китара.......

 

 

... начи при мен нещата са зле шот кат включа китарата през мик-а (а и през line in) нема никви наченки да чуя звук от колоните... странното е че кат си включа мик-а той си бачка... това ме навежда на мисълта че проблема иде от самия кабел на китарата...

 

 

Това че не чуваш нищо е от кабела(стига да нямаш проблеми с китарата, което ме съмнява, но все пак....) трябва ти моно жак кабел"жило+шармовка" и малък стерео жак.На стерео жака му укъсяваш двата полюса и ги лепиш за кабела.Масата е ясна.Има тема в "направи си сам" за това, как да си направиш сам кабел, ако не можеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, микрофонния преамп е само за микрофон.

Изхода от микрофона е от порядъка на няколко миливолта, а от китарата - около 1-2V пик, което напрежение е твърде голямо за микрофонен предусилвател, и е много вероятно да води до изкривявания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че на микрофонния вход на звуковата карта стандартно присъства постоянно напрвжение от 5 или 2.5 волта. Този вход е за ЕЛЕКТРЕТНИ микрофони, и правото напрежение може да създаде един куп други проблеми, когато се свърже с някои источници...

На някои модели карти дори излиза директно от 5-те волта захранване (стари soundblaster-и) и когато не се постави правилния кабел може да се даде накъсо захранвато на картата...

Толкова много пъти се коментира един същи въпрос. Няма ли някой да се сети да използва МОЩНИЯ БУТОН ТЪРСЕНЕ ???

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много пъти се коментира един същи въпрос. Няма ли някой да се сети да използва МОЩНИЯ БУТОН ТЪРСЕНЕ ???

 

... винаги преди да пусна тема първо се консултирам с тоя "МОЩНИЯ БУТОН ТЪРСЕНЕ" но явно аз не подбирам правилните думички защото никъде не намерих тема където да пише как да свържем китарата си през компютъра (съответно и ефекти ако имаме такива)... няма тема в която подробро да е описано стъпка по стъпка как става това...

 

ПРИМЕР:

 

1. трябват ви/може да ползвате еди си кви кабели...

1.а. ЗАБЕЛЕЖКИ...

2. трябват ви/може да ползвате еди си кви жакове...

2.а. ЗАБЕЛЕЖКИ...

3. схемата се включва през еди си ко и еди си ко посредством еди си кво...

3.а. ЗАБЕЛЕЖКИ...

4. схемата ше проработи на такава и такава саундкарта...

4.а. ЗАБЕЛЕЖКИ...

5. трябва ви такъв и такъв софтуер

5.а. ЗАБЕЛЕЖКИ... и т.н.

 

... никъде не намерих нещо което да е подредено или описано по подобен начин... навсякъде има само частични въпроси и съответно частични отговори... може и да греша но поне аз никъде не намерих подобно нещо с помоща на "МОЩНИЯ БУТОН ТЪРСЕНЕ"... Ще помоля ако някой от форума е достатъчно компетентен по тоя въпрос и ако не го мързи, нека напише ена такава тема, точна, ясна и спретната както си му е реда... сигурен съм че темата ще е много полезна и много хора тук ще му бъдат признателни и благодарни за труда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... мдааам... понякога май цял ден ровене из форума помага... попрочетох няколко теми свързани с т.н. DI Box и май ше излезе че точно това е джаджата от която се нуждая за да мога да подкарам китарата си през PC-то... въпреки че имам някви малки съмнения по въпроса аз съм готов да направя още ена инвестиция в името на науката :) до тук говорехме само за кабели жакове и входове на PC-то без никъде да се спомене за тая джиджавка... дано поне тоя DI Box помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе прочети кво пише в темата за бегинерс бе

кви дибоксове.....

 

... ей такива постове най-много ме радват...

 

... та кое по-точно те наведе на мисълта че вече не съм прочел тая тема... това е темата до която се добрах оше преди да почна да се занимавам с глупавата търсачка на сайта... мен не ме интересува каква програма за ефекти да си инсталирам (или по не и на този етап) просто щот все още немога да подкарам китарата си през PC-то... пак казвам няма тема в която да е описана как става процедурата стъпка по стъпка... неща да се повтарям и за това ше те помоля да прочетеш отново пост номер 10 - тфа е два поста по-нагоре...

 

П.П. не ти се карам и не искам да звуча така но явно не аз съм единствения който не чете в тоя форум... тка че без лоши чувства нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.