Jump to content
Българският форум за музиканти

Избиране на подходящ микрофон


Valnyr

Recommended Posts

Значи искам да си купя микрофон :) това е много хубаво ще събера пари и ще си взема Shure, ама :) аз не искам Shure не че не искам ама е малко скъпичак така че можете ли да ми препоръчате някой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам AKG D880, ама и тои може да ти е скъпичък. Кажи първо за к'ви вокали говориме?

А пък, ако ти е все едно какъв микрофон ще си купиш може спокойно да си вземеш за 60лв. мисля беше Behringer ULTRAVOICE XM1800S 3 бр. в комплект. Басиста ми купи такива преди половин година, ама може и да беше няк'ва промоция. Абе стават за без пари.

 

Ето снимка на микрифоните

 

Сниката беше твърде голяма за рамките на форума. Обърната на линк.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни се сдобих с ето това. Като прероден съм!!!

 

Има и по-евтинки SHURE-ове. PG58 например, но звучи като за парите си. Освен това ако имаш човек, който да ти го донесе от САЩ ще ти излезе мнооого по-евтино. SM58 е м/у 90 и 100$ нов, т.е. 140-150лв. А по eBаy, пак ако имаш човек там за съжаление, спокойно си взимаш за 50-60$ втора. На летището спокойно си минава като ръчен багаж и се спасяваш от ДДС и мито. А на толкова евтини стоки май изобщо няма мито.

 

едит: ето го и въпросния АКГ.

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, като спомена за ПГ58 - това за глас ли е въобще? Мъчих се два три месеа с един такъв - като пееш тихо не те хваща, кат викнеш избива... Много кофти микрофон... Поздравления за твоята нова придобивка:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... много компромисен вариант е... за да не си с някъв микрофон за 15лв от пазара. Веднъж или два пъти съм пял на PG58 и ми стига за цял живот. :wall:

Като се замисля сега се сещам и за още един модел на SHURE, 565SD Преди 2 месеца бях в една репетиционна в София и един от микрофоните беше такъв. И звучеше учудващо добре. Добър по-евтин вариант, само че не знам дали го има във Фактор, трябва да се пита.

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак може да кажеш и с какви пари разполагаш . Най-копромисния вариант , който не препоръчвам , е Shure PG48 . Цената е уникална - 50лв !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure565SD ... звучеше учудващо добре. Добър по-евтин вариант...

Няма нищо чудно в доброто звучене на 565SD - един от стълбовете в продукт-листа на Shure.Отдавна изместен от водещата позиция от 58-цата,той е малко позабравен,но си е все така добър и надежден.А и изобщо не е по-евтин(от SM58)вариант!Даже напротив!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне това което видях като цени втора употреба в eBay беше доста по-евтино... Нов нямам представа колко е. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я раздуй малко за това АКГ? Как върви като цена напоследък, че и аз натам съм се загледал...

Напоследък не знам, ама не вярвам да е скочила много цената. Беше около 160лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това АКГ наистина е към 160 лева, помислете добре дали да не предпочетете гореспоменатите Шурове. Преди по-малко от година този 565SD струваше към 220 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене АКГ е компромисен микрофон. За теб е всичко, щото е "за без пари". Само че догодина - нов. А? ;)

 

ЕДИТ: Ако бяхме рекламни лица, щяхме да сме много по-точни с актуалните цени :-(

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.