Jump to content
Българският форум за музиканти

Eфекти за китара


ivobox

Recommended Posts

Чух началото на файла(колкото се зареди), и няма да правя определения, но ще ти го кажа кажа директно - пробвай с по-хубава звукова карта, баце, заслужава си, вервай ми! Веднага ще забравиш за съществуването на тази.

 

Не мисля, че това може да се нарече хубав, нито дори "приличен" китарен звук. А за начинаещ, според мен, е добре, ако все пак разполага с някакъв по-нормален китарен звук.

Разбира се, FXBOX си е бозичка(навремето и аз свирех с него, като още нямаше VST-симулации, за по-удобно, но бързо осъзнах, че на практика за нищо не става), но пробвай VST симулации с тази карта.

 

Обаче твоя запис тотално затвърждава мнението ми, че не става с вградени кодеци. Не го казвам, за да злорадствам, или ви дразня, както предполагам си мислите. Повярвай ми - пробвал съм да изкарам звук с вградени карти и все се получава боза, или шума ще е много, или латенцията ще е голяма, или ще се чуват грозни интермодулации, или ще се чува кога работи харддиска и мишката или всичките тези проблеми заедно(най-честият случай).

 

Купете си малко по-хубава карта (разбирай Creative - при евтините карти нямат конкуренция). Не са чак толкова скъпи. Щом можете да съберете пари за китарка, значи и за карта ще намерите.

 

Ето малко семпли за сравнение:

 

Запис със Creative Audigy1 oъ вкъщи:

http://djerekarov.muzikant.org/jcm900.mp3

 

 

Запис от съфорумника LOE с профеционална USB звукова карта:

http://media.putfile.com/jcm900-1

 

Открийте 10-те разлики, и престанете да обяснявате колко хубави са вградените кодеци:metalist:.

 

НО - като купувате Creative - купувайте от ГОЛЕМИТЕ платки, които си имат всички чипове, и отделни линейни и микрофонни входове. На платката трябва да се вижда малък квадратен чип с крачета от четирите страни, със надпис върху него CT1297, SIGMATEL STAC9721T, или нещо подобно, защото орязаните версии са дръвца също.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, аз не съм тръгнал да обяснявам колко са хубави вградените кодеци и така нататък, нито пък казвам че Guitar FX BOX е върха, естествено, че не е, все пак самата програма е 2 мегабайта, какво да има в нея...!? :metalist: Съвсем нормално е с по-хубава техника да се изкара и по-хубав звук, не го отричам, но като за учене на песни или просто подрънкване за губене на време си е супер. Вярно, и мен понякога ме е яд изобщо да си пускам китарата в компа, след като съм свирил на кубето с аналоговите ефекти, на теб пък най-малко трябва да ти казвам разликата... А иначе чуй цялото файлче :metalist:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в началото явно е било шума от монитора, ама още не се е заредило до край :metalist: .

Защо не пробваш Simulanalog например с ASIOForAll.

На FXBOX-a noisegate-a включен ли е?

 

Сега чух акустичната част - тя звучи учудващо добре за онборд кодек. Може би на твоето дъно наистина има по-хубав чип. Знаеш ли какъв е чипа, какго разпознава драйвера?

Защото старите вградени AC97 кодеци са много по-зле.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е баш-баш по темата но такова няма ли да свърши работа?

тук

тамън пресно е ...

Относно картите- мойта не е онборд, ПиСиАй е, -83.0дБ..

18 лева нова ..

и да, не звучи както си трябва, но доста дъна са с такива чипове

а човека мисля питаше само откъде да си смени рекординг дивайса в програмите които ползва

пък то темата удари в друга насока..

С по хубава карта ще звучи по. добре- Ок..

обаче се продават евтини карти и по една или друга причина се ползват

отговора "купи си нещо по хубаво" ..........

Човека иска просто да свире за момента, и аз бях така преди година и половина

взех си китара без да знам за какво иде реч и една седмица се мъчих с драйвери и проглами докато просвири

въобще...

 

Та за тази горната джаджа ми е главното питане- какво прави, като саунд карта ли се засича от софта,

латенцията и шума.. нещо като Гитар Порт на Лайн 6 ми мяза.. някой ако е ползвал да си каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе съм му написал да си пусне line in във recording опциите.

 

За AC97 - То и на Audigy-тата кодека е AC97, но просто аналоговата част на платката е по-кадърно направена, затова шумят и кривят по-малко от голямата част от онборд чиповете.

 

За Behringer-a - предполагам нещо като toneport-a, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето какво пише:

 

Instrument Input (A/D)

 

  • Input Impedance: 280 k Ohm
  • Maximum Input Level: +12dBV ( 4.0Vrms), unbalanced
  • SNR: -96dB, A-weighted
  • Dynamic Range: 96dB, A-weighted
  • THD: +N 0.005% (-86dB) @ -1dBFS, 1kHz
  • Frequency Response: 20Hz to 20kHz, +/-0.1dB @ 48kHz sample rate

би трябвало да не шуми много.

 

Чудя се, дали да не взема да си купя едно такова да го пробвам, M-audio нали се води реномирана фирма...

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам GR2.Компа е дулкор ,аудиото е Audigy 2.Драйвера е asio4all.Всичко си бачка.Драйвера има настройки,менъто поне при мене е на китайски,но хелпа е на английски.Голяма е ихрата да си нагласиш съответния звук който да ти изкарва компа от китарката.Мене нито един пресет не ми хареса и си правя сам.В това е фъна. :greenangel: За GR2 пресети можеш да си намериш тук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета очевидно сте доста напред с материала

има доста да се чете !!

имаше един коментар че просто наистина искам да дрънкам и че г*за ми се удря в тавана от кеф

ама май като пича ще мине 1 седмица докато си пусна дистъра :)

междо другото стана работата само че трябваше да вкарам сигнала от китарара във входа за микрофона !!!! което ми се струва доста налудничево

та с FX box яко бави почти 1 секунда

картата ми е на дъното и е nVidia не знам колко е зле и дали може и по-зле

та в точаяние си дръпна Guitar rig 2

ама сигурно ще трябва още 1-2 дена за да я разуча преди да дрънкам :greenangel:

в тоя ред на мисли някой има под ръка някакво кратко обяснение как да се бачка с нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталираш си последната версия,мисля беше 2.0.2.Аз я дръпнах от емулето.Има си кииген.Преди тва забих драйвера ASIO4ALL.Той има некви дефолтни настройки.Поиграй си с тях.Към драйвера има pdf на английски.Жака от от китарата който позлвам е чинч откъм саунд картата и дебел жак за слушалки към китарата.Връзваш китарата към Line In на саунд картата и почваш да опъваш жиците :metalist: Пресети разгледай тези които идват с програмата,и тези дето ти дадох линк за тях по-горе. Аз си ги правя сам че е по забавно така :metalist: Съшо си дръпни и Guitar FX Box пак от емулето.Тя е доста лесна за бачкане и не звучи никак лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета напреднах доста покрай вашата помощ !!!

гитар риг го пуснах даже с мойта звукова към дъното докарах 2 мс латенсия !!! (поне така пише)

но наистина практически ниама латенсия

пуснах си ефектите всичко чудесно, само че дистерите малко са лекички в стил ДС и Меидйн макар че пробвах всиякакви комбинации

искам да ви попитам има ли възможност да се добавят нови ефекти и в частност по "плътни" дисторшани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически няма как да няма :) При мене с латенцията има следния проблем когато пусна програмката и след определено време почва да влачи яко.Ефекти не бича най-много дист и амп-симулация,а даже напоследък само амп симулация и пак се появява тоя проблем.Като сменя настройките на АСИО-то на най-ниски и върна после на МАХ пак се оправя.Това нормално ли е :)

Редактирано от Zlatyio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По плътни има, програмката дава голям избор

разцъквай и експериментирай..

има си симулации на Меса амп, на метъл зоун,

със настройка на еквалайзери и компресори нема как да не изкараш по "тврд" звук

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.