Jump to content
Българският форум за музиканти

Нестандартно упражнение


DaftFunk

Recommended Posts

Някой пробвал ли е да си завърже нещо на очите и да се упражнява така.....

Няколко пъти съм го правил. Развива слуха и пръстовото позициониране.

 

Кой практикува този метод и кой не ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се опитвам да не гледам грифа докато упражнявам нещо. Не съм стигал до крайности да си връзвам очите - не ми се занимава, пък и може да съборя нещо без да искам или да се спъна и да се утрепя :)) Иначе съм чувал от хора, че развива слуха, защото ограничава визуалните дразнители и те кара да се концентрираш върху слуховите, демек тоновете.

При бързи и дълги слайдове нагоре и надолу винаги поглеждам към грифа и фиксирам прагчето, до което трябва да стигна. Така ме е учил даскалът ми по китара (може би погрешно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при слайдове от този тип ...... също може да си развие мислена бариера ... но може и да се допусне грешка така че поглеждането е полезно :)

Всъшност при импровизации можеш да го изкараш само на усет ... стига да си се слял достатъчно с китарата де

А относно практиката с не-гледането на грифа .... ДА! НО! онова което каза за визуалните дразнители може да се коригира само със затворени очи .....

Често когато искам да вникна в нещо затварям чи или за по лесно загасям осветлението нощем де .... и така слушам максимално концентриран и наистина човек чува неща които в противен случай трудно би чул ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се опитвам да не гледам грифа докато упражнявам нещо. Не съм стигал до крайности да си връзвам очите - не ми се занимава, пък и може да съборя нещо без да искам или да се спъна и да се утрепя :)) Иначе съм чувал от хора, че развива слуха, защото ограничава визуалните дразнители и те кара да се концентрираш върху слуховите, демек тоновете.

При бързи и дълги слайдове нагоре и надолу винаги поглеждам към грифа и фиксирам прагчето, до което трябва да стигна. Така ме е учил даскалът ми по китара (може би погрешно)

Много прав е бил човека ;)

Винаги докато свириш, разучаваш и упражняваш нещо е добре да си гледаш грифа. Т'ва си е твоя гриф и требва да знаеш к'во правиш и к'во искаш да направиш. Като го научиш нещото му, тогава вече пръстите ти сами ще знаят какво да правят.

 

За слуха си има книги и упражнения по солфеж :)

 

Пръстовото позициониране се развива със свирене, при което гледаш какво правиш :D

 

п.с. Т'ва с усета е като от кетайските кунг-фу филми, където се получава след 15-20 години тежки тренировки от по 12 часа на ден. Вкарай същото време на ден и за толкова години в упражнения по свирене на китара и ше можеш не само със завързани очи, но и със запушени уши да свириш...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-Ха!

Май не си слушал музика със затворени очи

 

:)

Самото усещане е специфично приятел ..... никой не отрича че требва да се гледа грифа ....

Друг начин да усетиш как се чувства незрящ китарист няма ..... ама аз съм с малко шантави идеи .... на някой може да му се сторят странни .... дори глупави де ама тва е!

 

И ВСЕ ПАК слуховото въприяте е обострено при липса на визия ....

:wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като да не съм - съм....хехехе ....ако ме разбираш...и идеята не е странна хич и има резон в т'ва което казваш.

А щом се чустваш добре и те кефи - действай :D

Въпроса е не как е правилно, а как е прието и как в повечето случаи се постига по-добър резултат. В твоя случай може да не е така, hell може в много случаи да не е така, може и както си вървиш комета да удари земята...

;)

:) и успех... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При импровизиране или за развитие на слуха ми се струва, че може да е полезно. Ама за останалите случаи - хич :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си импровизирам, през повечето време не гледам грифа...понякога това наистина помага да чуеш музиката по-"истински"....Но ако разучаваш нещо, определено требе да се гледа :wow: :):happy:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм на тъмно ..... по неволя .... наистина е различно <_<

гледаш си в нищото и си свириш :huh: .... и тук-там объркаш някоя нота и се ядосваш и почваш да се чудиш къде ли беше и така и не я намираш :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да си завърже нещо на очите и да се упражнява така.....

Няколко пъти съм го правил. Развива слуха и пръстовото позициониране.

 

Кой практикува този метод и кой не ?

същото е като се поразкрачиш малко и ЗАКЛАТИШ гривата <_<

развива много неща освен нещата които си мислиш и мускулите на врата

:huh::-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, аз мн. се кефя като свиря със затворени очи нещо което съм научил, ама предварително съм го научил като съм си гледал из грифа кво прая, и след тва като съм го развил до няква степен, си затварям очите и почвам да свиря....

Много е отпускащо някакси :-(

Особено ако са някви разложени минорни акорди....ммм.....кеф

 

Иначе, също се пробвам и да гледам някъде из тавана или небето като свиря, а не из пръстите си.

Бе, яко е <_< :violin: :violin: :guitar: :guitar: :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахах мда !

 

Малко оффтопик ама не се сдържам хора!!!

днес вечерта свирих на Маршалааааааааа! Valvestate 8882 .... 160 Вата 2х12 инча селешчъни.. ... с би-коръс.. лампа ..... направо се изкъртих .. от звъка и като сио помисля че пича го продава .... за без пари .. ми става болно че немам кинти...

Казах си болката ...

 

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааммммм . На тъмно е още по-яко. Пробвал съм го шото ми изгоря крушката един път. Ти и звука на китарата в едно цяло.

 

Slayer така са си правили репетиции за концерт. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааммммм . На тъмно е още по-яко. Пробвал съм го шото ми изгоря крушката един път. Ти и звука на китарата в едно цяло.

 

Slayer така са си правили репетиции за концерт. :guitar:

бтв Аз обожавам да свиря на тъмно. Пробвал съм и на свещи (тренирам за О!Шипка :P:P ) също се кефя.

Нек'во много ми е готино. Особено като е мрачна музиката.... :twisted:

 

 

А относно гледането в грифа, общо взето винаги, щото на тъмно ми се адаптират очите в един момент.

Не става дума за пълен мрак разбира се... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.