Jump to content
Българският форум за музиканти

Подходящ бридж хъмбъкер


[tie]

Recommended Posts

Значи решил съм да ъпгрейдвам и бих искал да попитам широката аудитория за това кой от следните хъмбъкери е най-оферта. Нуждая се от плътен богат звук, свиря леко смъкнато (До), а музиката е траш/шведски дет.

Значи това което ми хвана окото (и ухото) са:

EMG-81

EMG-85 (него не го препоръчват за бридж, но някакси май е по-връзващ и мощен от 81)

Seymor Duncan Invader (Един приятел е с таквоз и е доста приятно... )

 

Кажете и някое димарцио, Значи ако трябва да се водя от това китаристите на групите които слушам са повечето с EMG-81... Очаквам отговор и мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сложиш емг 85 на бриджа би било доста тъпа постъпка, адаптера има много ниски, много плътен звук, и ако почнеш да стършеж на това нещо картинката няма да е красива, китарата сама по себе си ще се чува добре предполагам, но изобщо няма да влиза където трябва в цялата музикална картина

 

а и емг в българия нема... СД гледам че са пуснали първия си активен адаптер, има го в РФ, двата излизат към 400 лева

 

но ако свириш толкова ниско задължително ЕМГ, тия адаптери имат най детайлен звук при ниски честоти, другите адаптери замазват тона (особено в комбинация с метъл зона), е някой хора целят точно това, но звук който не си личи какъв е не би трябвало да е целта на никой музикант ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че Димарцио x2n е подходящ за целта, другия китарист с който подрънквам е с такъв и вади доста чист и "режещ" звук

На мен лично много ми допада звука му както за сола така и за ритъм китари.

За справка това е модела на Чък Шулдинър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сложиш емг 85 на бриджа би било доста тъпа постъпка, адаптера има много ниски, много плътен звук, и ако почнеш да стършеж на това нещо картинката няма да е красива, китарата сама по себе си ще се чува добре предполагам, но изобщо няма да влиза където трябва в цялата музикална картина

 

а и емг в българия нема... СД гледам че са пуснали първия си активен адаптер, има го в РФ, двата излизат към 400 лева

 

но ако свириш толкова ниско задължително ЕМГ, тия адаптери имат най детайлен звук при ниски честоти, другите адаптери замазват тона (особено в комбинация с метъл зона), е някой хора целят точно това, но звук който не си личи какъв е не би трябвало да е целта на никой музикант ;)

Хъх. Мисля си за 81 ... 100 точки големи зелени. Аз така и така искам само един. Проучвам обаче общественото мнение че в хардуера никакъв ме няма...

ПС: Доста приятен звук си сторил за момчетата от Инксайл. Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако има от къде да го вземеш не се двоуми, има и други добри адаптери, но за твоя конкретен случай няма по добър от емг 81

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и така искам само един.

 

Имай предвид, че ако имаш друг адаптер и той е пасивен, няма да можеш да ги ползваш заедно (разбирай с едни и същи настройки на техниката), щото нивото на активния ще е много по-високо от това на пасивния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо мислиш така?

при мене няма голяма разлика в нивото преди и след смяната, съдя по гейна на преампа

може би и старите адаптери са били яки не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YAMAHA са 2 хъмбъкър + сингъл. Идеята е че махам всичко слагам една чудна хубава седефена плочка, и слагам отзад як хъмбъкер. Само един потенциометър за волум и дотук. Чисто и ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че Димарцио x2n е подходящ за целта, другия китарист с който подрънквам е с такъв и вади доста чист и "режещ" звук

На мен лично много ми допада звука му както за сола така и за ритъм китари.

За справка това е модела на Чък Шулдинър B)

 

Ако говорим за Димарцио и хипер-тежък метъл , това наистина май е най-доброто попадение. Изрових един мой постинг от преди време, където има малко повече инфо.

http://forum.muzikant.org/index.php?act=fi...&pid=183577Тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо мислиш така?

при мене няма голяма разлика в нивото преди и след смяната, съдя по гейна на преампа

 

Ами поради простия факт че имат предусилвател B) Но и като съм сравнявал с китари с пасивни адаптери, включително и джаксънските, с EMG-тата дърпам гейна назад. А не свиря рок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича,от когото купих мойта (вече) китарка и е сложил димарцио Х2Н и свиреше в До.Като я пробвах звучеше кристално чисто и страхотни сола вадеше дори с Х-а.Обаче от друга страна никога не съм чувал на живо ЕМГ така че... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поради простия факт че имат предусилвател :blink: Но и като съм сравнявал с китари с пасивни адаптери, включително и джаксънските, с EMG-тата дърпам гейна назад. А не свиря рок :)

 

Странно, не съм забелязвал някаква значима разлика в изходните нива, трябва да взема да премеря за по сигурно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

81 сравнен с адаптерите на моя джаксън(който е същата серия като твоя ЛОЕ) има доста повечко гейн

същия тест с същите резултати бе проведен и с другата ми китара :blink: тъй че мога да потвърдя твърдението на AXE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.