Jump to content
Българският форум за музиканти

Дали или не!?


Recommended Posts

Нощта срещу имения ми ден, щото видиш ли Ивайло празнувал на Иванов ден, което е абсърд, щото името няма нищо общо с Иван, но както и да е...

Та нощта срещу Иванов ден не можах да заспя. Легнах си, затварям очи - не става. Броях овци, манекенки, изпих останалото винце от Нова Година - пак нищо.

Седнах на компа и от 10.30 до 06.30 сутринта на Иванов ден джитках яко шуутъри.

Врътнах Half-Life 2, продължих с F.E.A.R. (леле тея игри как само биха вървяли на ултр-мощна машина и видео карта!!!), джитках други разни и накрая заспах. Обаче се събудих в 07.00 - половин час сън и до 10.00 записах това парче:

 

Дали или не!? Имам ли имен ден!?

 

Казвайте мненията си... сега!

 

 

Използвана хапаратура:

1. Компютър

 

Използван инструмент:

1. Мишка

2. Горнии крайници

 

Използван софтуер:

Reason 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не е казал, а аз съм подготвил и други идеи... само да имах инструменти, но нищо! И с компа става...

След 2-3 дни ще пусна част от тях.

 

Whether Or Not

явно не ви е допаднало, щом няма коментари :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми харесват идеите ти. мисля че са интересни и нестандартни . :metalist: вложено е въображение,но все пак се иска и доста въображение за да се слуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива са, просто ги правя според случая. Както ми дойде... изобщо не мисля, бе тука трябва ли да е мижор или моньор. За мен тези неща не са от значение.

А и по принцип бих искал да мога да запиша всичките си идеи с истински китари и инструменти изобщо.

Както казах съм ви подготвил още няколко идейки, които според мен просто МАЧКАТ люцерната (извинете за нескромността, но и аз мисля, че моите и деи са НЕстандартни... сиреч, няма как да са стилово определени), макар че аз ги считам и ми се иска да са прогресив!

 

За жалост с мишката се реди адски бавно. Докато си представя как го свиря на китара, после бас, че и барабаните да редиш не е шега работа.

Поне за мен е доста времеотнемащо, понякога и от 19.00 до 00.00 часа, което са си 5 часа!?

 

Но един ден "слънцето огрява и кучия гъз", както казваха в един жесток филм от началото на '90-те!

 

Благодаря на ultramega за изключително тактичното му мнение.

Важно е за мен :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина интересна музика правиш.Това парче ми харесва.Записа го остави.Важна е идеята, а тя е яка.Падам си по НЕстандартните идеи.Харесват ми смените в хармониите.Пожелавам ти един ден да имаш съмишленици и да може да записвате с хубави инструменти и в качествено студио:jazzband: В мое лице (за някои от парчетата - ако трябва да съм искрен) намираш истински привърженик.

 

Успех.

 

Вярвай и ще постигнеш това за което мечтаеш!

 

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok, не знам дали е нескромност, но е хубаво че си доволен от себе си(не казвам че нама причини за това де). при мен е обратното каквото и да направя все ми се струва че не е достатъчно добре. А към "мижора" и "мониора" подхождам по същия начин.

"Тактичното мнение" както го нарече беше точно това което исках да кажа.според мен трудно ще чуеш суперлативи, тъй като нещата, поствани от теб ми приличат на предварителни скици на бъдещи картини, а когато доиде време да ги нарисуваш наистина може да си в други настроения и духът на първоначалните идеи да не може да се съхрани(това ми се случва често на мен) .

 

с интерес очаквам другите ти неща и съм сигурен че ще се отличават с оригиналност :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яко ,супер идеино ,на мен ми е малко монотонно но пък ако това си търсил ......... успял си

 

Винаги ме кефят твоите неща, едни от наи добрите пускани тук....... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tocata,

правилно отбелязваш, че са монотонни. Една от причините е липсата на каквато и да е динамика за едни и същи тонове. Просто велоситито е пълен шит и не може да замести човека, освен с известни приближения, ако не е мулти-семплиране, което си изисква коджа ми ти и компютърна мощ. Само за барабаните ми иска 1 GB RAM. Представям си и останалите инструменти, ако поискат дори и наполовина толкова!? От друга страна монотонността идва от това, че това са песни... подчертавам песни за пеене, не са инструментали. Третата вмонотоняваща причина е пълната липса на живо изсвирване и произтичащите от това вариации за всеки такт. Това си го вземам като забележка.

 

ultramega,

наистина това са само работни скици... даже всъщност не са и работни. Това са чисто идейни щрихи, колкото да не загубя идеята. Цялостната картина ще дойде, когато се науча да музицирам повече, а и когато бъдат изсвирени.

 

martist,

радвам се, че ти харесва идеята. А колкото до хармониите, смяната им произтича главно и единствено, за да подсилват вокала, който така или иначе изобщо не се е появявал. Но ми звучи.

 

Аранжиментите ми се струват засега една много предизвикателна област, която дори не съм и разоравал, както се казва. Защото и сам виждам, че ако една и съща идея (това лесно се прави с проста смяна на patch-a на съотвения семплер) се изпълни от два различни инструмента, единият винаги ми изглежда по-благозвучен от другия. Примерно секция хорни вместо дистната китара!?

Но как ще се изпълни това, освен ако не използвам двама клавиристи и с педали да си сменят пачовете... примерно. То е ясно, че сегашните клавиристи са истинска мана небесна за мен, щото аз съм ултра-куц на клавишни. А тяхната незаменима роля за аранжиментното звучене е съизмеримо голяма с тази на барабаниста и китаристите за динамичното звучене. А всъщност всички трябва да са динамични, а не както при моите семплирани идеи - монотонни.

 

Човешкият ресурс е необходимото и неизбежно зло. Зло - защото всеки си има характер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Има нещо вярно в това, че е монотонно, но си на много прав път. Продължавай напред без да се замисляш!

 

Харесва ми, не е нещо, което се слуша всеки ден. Палец нагоре! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно се съгласявам... все пак парчето е от MIDI семпли. Поради това и звучи монотонно, спор няма.

Пътят напред стигна до една гора, гъста и непрогледна... Обаче не мисля да заобикалям или да се връщам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю дано нещо се промени при теб и да се оборудваш малко по добре щото и с невъоръжено око и ухо се усеща че си принуден да се съобразяваш с това с което в момента работиш - мисля че разбираш за какво ти говоря . Преди 3-4 години и аз имах подобни проблеми - в момента вече съм ги решил - долу горе ... уж ... естествено с цената на някой жертви ..... защото да правиш китара с Рийзън е доста странно занимание ... а като прибавиш и синти бас и барабани ..... та както казах дано нещо се промени при теб . Желая успех . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично много харесвам идейката макар и изцяло синтезирана. :ok: Всичко твое което съм чул ми е допаднало много... :thumbs_up:Харесва ми атмосферата която създаваш,а това се постига трудно... :wallbash:

 

Go around разцепва човече!!!Сега пак го слушах... :metalist:

 

П.П. Мисля че вече трябва да помислиш за група!!! :yes:

Редактирано от don_pepinio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на припомнилите си моите музикоизлияния.

 

don_pepinio, сега нещо съм се насочил само към вокалните си "прегракванки"...

И да! Мисля да пея в някоя банда, ако ме земат момчетата след прослушване, щото за

другото просто нямам инструменти. Не че имам и микрофон де, ама карай.

Аз съм "тъп, но упорит". Мисля, че трябва да настъпи "Моят Великден"!

(т'ва за майтапа, щото нали днеска е Великден) :)

 

Сега съм се отдал на четене за Cubase SX3 и Nuendo и Reaper. Пробвах и Ez Drummer (лудница е).

А и съм на път да завърша един трактат, материалите за който трупам вече почти 10 години.

Става дума за пентатониката и музиката изобщо... за начинаещи, но запознати с материята.

 

Като завърша нещата по картинките ще го пусна free, дето се казва. Почти е готов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.