Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални струни за акустична китара към ел.китара


StoyanStoyanov

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам музикантите относно метални струни за акустична китара-фосфор бронз,ще има ли проблем ако се поставят на електрическа китара и дали някой въобще го е пробвал.Питам тъй като ги намирам евтино в моя град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за можене - Можеш.... ама по- вероятно 3-4-5-6 да не ти харесат като звук..... говоря за включена в "усилвател" китара.....

 

... ти и струни за класическа(найлонови) можеш да сложиш, ама там ефекта ще е още по- ТРАГИЧЕН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 3та струна искам да не бъде гладка а като 4,5 и 6та,тъй като не наблягам на солата.А като размер?В момента съм с 11ки за ел.китара,ще имали разлика от акустична 11ки и електрическа 11ки в опъна,или ако реша да сложа тези за акустична е по добре да сложа 10ки.

Редактирано от StoyanStoyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива керпеденлъци винаги са ми били забавни,колко е икономията 5 лева.Може и тел да сложиш с подходяща дебелина има всякакви размери ръждаем,неръждаем,помеднен.Неудобството е,че се продават на килограм,не на метър.Така за стотина лева ще имаш тел за хиляда години.Аз също съм керпеден,но гледам за някоя промоция или на едро.Струните не се развалят в опаковката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_485/i_48174/D_Addario_EXL115W.html

 

вероятно и тези - http://www.musicworld.bg/bg/c_485/i_33157/SIT_S1150.html    обади се и питай

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставката им на мюзика са много скъпи.Мерси за линковете :)

Редактирано от StoyanStoyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък доколкото съм чел, Джими Хендрикс е сменял скъсана струна с каквато и дебелина да е имал под ръка и с подходящата настройка е продължавал да свири като пич... Ето още един турбо еФтин вариант. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е казано, че от там трябва да си вземеш..... просто ти показвам, че има струни (които дори се намират лесно - отне ми 2мин), които задоволяват специфичното ти желание намотана 3та и размер 11.....

 

вярвам има "хиляди" други варианти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, "не може" защото струните за акустична китара са направени, или поне са намотани с метали, които нямат магнитни свойства, демек са "прозрачни" за адаптера на електрическата китара, на който принципа на работа е свързан с магнитно поле. Сърцевината на тези струни би трябвало да е стоманена така, че няма да липсва звук, но теоретично той ще е доста по-слаб отколкото с правилните струни за електрическа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък доколкото съм чел, Джими Хендрикс е сменял скъсана струна с каквато и дебелина да е имал под ръка и с подходящата настройка е продължавал да свири като пич... Ето още един турбо еФтин вариант. :)

Даам, а пък като му изгори някоя от лампите на усилвателя, пали свещ на нейно място и те така... :greenball:  :greenball:

Редактирано от tatkoogi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоянчо,мизиката е скъпо удоволствие ако си решил да с кефиш на звука от китарата!Който и да питаш тук във форума какви средства е вложил,сигурно не си виждал на куп, и продължават да влагат,влагай докъто си ерген,оти после влизаш във "война"с половинката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е.Поръчах си от musicworld 11-50 размер за ел.китара и 3та струна е 0.20 с намотка както исках.:)

Редактирано от StoyanStoyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.