Jump to content
Българският форум за музиканти

Бърз съвет за покупка


Recommended Posts

Здравейте. Утре си идвам от Германия, но днес трябва да мина през мюзик шоп-а и имам подарък 30-тина евро, та си харесах разни неща, ама не знам как се казват : тарамбуки разни, мини барабанчета, разни етно неща, маракаси, дайрета, дрънкащи работи във всякакви форми и т.н. Та мисълта ми е ако сте тук в следващите час-два да ми препоръчате нещо. Китарист съм, не барабанист и нямам намерение да правя кариера в сферата на тарамбуките например,но нещо удобно за акустично свирене, за купон, нещо на което сравнително лесно да се науча да тупам. Това е. Чакам бърз съвет.

А може и нищо да не купя, а да изчакам още два месеца, когато пак ще имам възможност.

 

Гуугъл казва, че съм си харесал :

Stagg Music: Aluminium Darbuka ...

Bongo Drums

и още...

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за това става дума.С метален обръч и пластмасова кожа.Може да си вземеш и джембе-инструмента е с подобна форма, но е дървен, с естесвена кожа, обтегната с въжета.Тези двете специално стават винаги за акустичен купон:)

Успех.

Редактирано от Strori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oк, вече съм с една Stagg тарамбука по-тежък и обемен в ръчния багаж.Едвам се побраха тия работи...

Сега на въпроса. Ясно е, че няма да ходя на учител по тарамбука, но все пак трябва да почерпя знания от някого или с упорито блъскане ще се науча сам ?

А може би трябва да погледна важните теми... ей сегичка ще го направя, вие ако имате нещо да кажете ще съм ви мноооого благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ти си музикант :godbless: Послушай малко изпълнения в които се свири на тарамбуки и може би ще усетиш какво да правиш:godbless: В първия албум на Систем ъв а Даун, мисля 4е беше 19та песен се свири на такъв инструмент:) Не е много трудно да се изсвири;) А ако харесваш тази група-още по-добре, ще те зариби;) Успех!!! :godbless:

Редактирано от Jorkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отзиви.

Ще я чуя като си дойда. Други предложения, щото от слушане надали много ще вдяна разните тъкости. Иначе да удрям в ритъм и да тракам с пръсти май се справям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.