Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Triton Help


s.y.n.t.h

Recommended Posts

Искам да питам дали на KORG TRITON LE могат да му бъдат инсталирани от expansion board-овете за TRITON-ите за допълително звуци,и вие кой от двата модела,KORG TRITON CLASSIC(61) и KORG TRITON LE(61) с вграден sampler board 64MB,бихте избрали и защо?Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: да.могат.

Triton LE :ph34r::ph34r::ph34r: защото е достааааааа по-евтин,а със почти едни и също възможности!Ако имаш семпли,даже не ти е нужен и семпъл борда.///само излишни пари.,но подчертавма--само ако имаш готови семпли или компютър и нужния софт,за да семплираш--и това е възможно , а после качваш през кард рийдър на медиата.../

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че Тритон ЛЕ-то е достаааа по-евтин от Тритон Класик...

Просто и двата модела вече не се предлагат като нови а само втора ръка(освен ако някъде не е останала някоя залежала бройка от ЛЕ-то).

Но, дори и така да е нов ЛЕ тук в България върви към 1800 че и нагоре лева(без семплер опцията)...

Тритон Класик 61 на втора ръка в много добро, да не казвам перфектно състояние, върви към 1500-1600 лева според мен, стига да намериш желаещ да продава...

Екстри като Тъчвю дисплея, улеснената навигациая из менютата, по-разгърнатият семплер и сикуенсър не са за пренебрегване мисля... ;)

А и мисля че при едно евентуално семплиране самият процес ще се осъществи много по-лесно на Тритон Класика пак заради дисплея и лесната навигация...

Вярно че Смарт медия картата е по-надежден и добър носител от Флопидиска но пък тя доста трудно се намира тук в БГ, така че...

Като заключение да кажа, че аз съм за Корг Тритон Класик 61!

Мисля че е по-добрата алтернатива при условие че и двата клавира е най-вероятно да се намерят на втора ръка за сравнително еднаква сума...

За мен везната натежава все повече към Корг Тритон Класик... :)

Късмет и успехи!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но, дори и така да е нов ЛЕ тук в България върви към 1800 че и нагоре лева(без семплер опцията)...

Тритон Класик 61 на втора ръка в много добро, да не казвам перфектно състояние, върви към 1500-1600 лева според мен, стига да намериш желаещ да продава...

о.к. но като гледам---цената на единия /LE е около 1800 лв ,а на другия 1500...така,че :) .....аз мисля все пак,че LE е по-доброто решение.

Успех! ;):)

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде сте гледали KORG TRITON CLASSIC 61 за 1500лв.,аз имам оферта за 2500,но с всички екстри-64МВ sample RAM,SCSI...Как ви се вижда такава цена за KORG TRITON CLASSIC 61 втора употреба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

висока :) като се има в предвид колко е стар......а LE е много по-ново :happy:

за толкова пари ще со оборудваш LE/а е по-добро според мен/ и ще ти останат!Това е мое мнение!

Успех

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурно ли е,че на TRITON LE могат да бъдат слагани от expansion board платките на KORG,не говорим за SMARTMEDIA,и 2200лв. за TRITON LE със sampler board как е като цена?И още нещо този TRITON LE има ли си SCSI,или и то е допълнителна опция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж.сега...Вземай едно LE ,слагаш му 64 MB RAM и започваш здраво да бачкаш.Като забогатееш му вземаш /ако нямаш семпли за сега/ семпълборда и свирката ти е вечна!Смарт медиата е лесна за намиране!

като гледам...грешиш със 64MB семпъл борд--това е RAM памет...

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен НЕ МОЖЕ да се добави експънжън звуци, аз имам Тритон Ле и никъде няма слот за хакване на такова чудо.

 

има свободни слотчета за хакване на ЕДО памет, но не и за други неща.

Мисля , че грешите, но пък ако греша аз - много ще се радвам!

 

Самия семплер борд струда около 450 лева, намира се сравнително лесно, освен изходи за микрофин има и СКЪЗИ интерфеис на нея, по дефоулт обаче ЛЕто се продава без борда.

Лето има повече РОМ памет от Класика, мъкар само 16 МБ.

Лето има карта СМ, която мъкар и трудно да се намира, се намира.

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле'то няма опция за експанжан!!!!!!!!!

Има са мо за РАМ и Семплинг!!!

 

100% сигурно

 

Тритон ле НЯМА,РАМ 64мб

Тритон класик има за 2 експанжана, РАМ 64мб

Тритон студио за 7 експанжана, РАМ 96мб

Тритон рак за 8 експанжана, РАМ 96мб

Тритон Екстрийм НЯМА, РАМ 96мб

 

 

РОМ памет на ЛЕ и Класик = 32мб

Редактирано от nicky_p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя тритон Ле е с 48 мб РОМ, което иде да покаже, че е с 16 меги повече от Класика, който не вярва, да провери...

Тритон Ле про Х 88 клавиша ...

 

Паметта ми е 64 меги РАМ ЕДО

 

Памет за експанжън нямам

 

Ако някой е спец по тритон Ле та - моля да ми пише, ще ми е интересно да споделяме мнения и да да обменяме инфо за този модел

Кюто ми е 25445590 mitkosan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Клавиатурата на Класик е Ямаха КХ, която си остава наи-добрата от времето на ДХ7. ЛЕ е доста по-плитка и лека.

2.Съотношението на инсъртите е 5:1.

 

Това решава спора поне при лайв изпълнителите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.