Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене през китарно комбо


X_eNeMy

Recommended Posts

Ето я схемата:

 

Китарата през дистъра в Инпут-а на кубето, където си и е мястото.

От Лайн Аут-а на компютъра към СД Инпут-а на комбото.

 

Парчетата ми звучат много далече. Пробвах различни пресети на еквалайзер от компютъра и все звучи глухо.

 

1) Защо се получава така. Не може ли да си се чува както си го чувам от колоните ? Как ?

2) И да не може - защо се получава така и какво трябва да си купя (защото всичко е пари <_< ...) за да може да си се чува нормално ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахаххахха ама ти върза ли се?

говорителя на комбото е китарен - тоест - отрязва рязко честотите над 2-3 кхз

сега ясно ли е що звучи глухо <_<

плюс това динамиките на китарата и музиката се смесват и става манджа със зеле

в кубето се включва една китара и нищо повече

другото е загуба на време

пускай си музиката през компютърни колонки и толкоз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти освен да се изсмееш и да се подиграеш за това, че съм опитал, не можа да направиш нищо повече по въпроса.

 

Задал съм си ясно въпросите с 1) и 2). Каква е тая загуба на време, можеш ли да обясниш ? Щом си толкова навътре, че да се изсмееш, значи трябва да можеш и да го направиш, нали ?

 

Ако се включваше само една китара в кубето и 'толкоз' нямаше да има други жакове, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - получава се щото ти обясних за говорителя

 

2 - нищо не може да се направи по въпроса, к'во очакваш да чуеш от 8 или 10 инчово китарно говорителче? хай енд звук ли? то си има строго очертана честотна характеристика<_< най-добре да си ползваш другите колони

 

щом си мислиш че ти се смея, добре :bravo: твоя воля. и аз се мъчех отдавна, и на мен не ми беше смешно :blink:

има входове да хваща окото

принципно и на маршалските ампове има такива - на някои модели

добре звучи ак0 пуснеш барабани примерно от някаква дръм машинка

айде спирам че пак ще кажеш че ти се смея :blink:

честита нова година

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stratocaster - е принципно прав

 

конкретно понеже знам че имаш маршал парк, а и аз сьм имал сьщия модел -

25 рцд

и сьм пробвал - и се получаваше добре

но аз сьм пробвал сигнал директно от аудио - или касетен дек или цд

не знам как е с компютьр(би трябвало да не е по различно)

 

и не очаквай хай фай качество на звука

целта е да си джемваш с музиката на любимата си банда или бекинг трак

и за това си вьрши работа

пробвано е

 

 

я пробвай сьс сигнал от аудио и виж как се чува

и се примири че няма да е като от хай фай уредбата ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При повече входове обикновено единия е LOW, другия - HIGH(за импеданс става дука), или пък единия е "Bright". Принципно усилвателя е направен с цел да се свири на ЕДНА китара с него<_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той си включва компа към CD IN, който би трябвало да се смесва с китарата през вградено миксерче (т.е. да не пречи на сигнала на китарата). Иначе stratocaster го обясни - китарното комбо по принцип не е направено да пускаш музика през него, освен с цел упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той си включва компа към CD IN, който би трябвало да се смесва с китарата през вградено миксерче (т.е. да не пречи на сигнала на китарата). Иначе stratocaster го обясни - китарното комбо по принцип не е направено да пускаш музика през него, освен с цел упражнение.

Китарата ми се чува както обикновенно - добре и ясно. Музиката която пускам е глуха.

 

@ТОНИ, как така директно през аудио ? Какво имаш в предвид ?

 

А между другото така китарата ми доста изпъква, което е не е чак толкова лошо :greenball: Особено като забивам на песни, които знам или на такива на които мога да импровизирам.

 

Благодаря на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, толкова ли е трудно...

 

Значи, хай-фи усилвателите имат за цел да възпроизвеждат максимално точно всички честоти от 20 до 20000 херца.

Китерните усилватели (заедно с китарните говорители) пък имат за цел да формират звука на китарата, който е в диапазона на средните честоти. По-високите и по-ниски честоти се изрязват от китарния усилвател (и от говорителя). Затова не е подходящ за хай-фи приложение и затова музиката (става въпрос за готова миксирана музика с всичките му инструменти, която обхваща почти целия диапазон от 20 до 20000 херца) не звучи както трябва.

Затова и китарата ти изпъква, защото това е целта на китарния усливател.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пича не може да вникне в това, което му се обяснява. всеки това му обяснява а той пак неговото си знае - глухо звучало

много е писано по тия въпроси във форума, има и страшно много изписано - един сърч в гугъл няма да се отрази зле.

g12_century.gif

 

тва е примерна честотна характеристика на китарен говорител

е как изкаш да не звучи глухо като пуснеш музика през него

КИТАНИЯ ГОВОРИТЕЛ НЕ Е КАТО ХАЙ ФИ ШИРОКОЛЕНТОВ ГОВОРИТЕЛ

я пробвай да пуснеш китарата през обикновен ХАЙ ФИ говорител - ми там е същата работа, само че обратната

звучат тия високи, които китарния говорител реже и става ужас

иска се малко напън да се разберат нещата, не е трудно ама.....

:bravo:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

 

Нормално е да звучи зле, защото усилвателя не е пригоден за тази работа независимо, че има ЦД инпут. Общо взето толкова безсмислено, колкото и изходите за слушалки на други усилватели - толкоз гадно звучи, че направо си е безсмислено. Аз имам Пиви Рейдж 158 и той същи има ЦД инпут, но през него не мога да пусна компа. Мога да пусна мп3 плеър, но не и лаптоп.

Има няколко причини за това. Едната е, че става дума за различни напрежения и се получава много гаден звук. Това се оправя с ДИ Бокс, има една тема на Ники123 за това, много полезна.

Другата е самия факт, че кубето е евтино. На моя ЦД инпут има страшно много ниски и много орязани високи и средни. Като пъхна китарата оттам също звучи гадно.

За съжаление няма оправия. Аз се справих по друг начин - купих си сносни колонки за компютъра, които могат да се надвикват с усилвателя ако решат и така го правя. С такива за 10 лева няма да стане мисля :D Все пак мойте са само една система 2в1 и струват към 30-40 предполагам. Хем и на всичко свързано с компа ще се подобри звука.

 

Поздрави,

Fenix

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пича не може да вникне в това, което му се обяснява. всеки това му обяснява а той пак неговото си знае - глухо звучало

много е писано по тия въпроси във форума, има и страшно много изписано - един сърч в гугъл няма да се отрази зле.

g12_century.gif

 

тва е примерна честотна характеристика на китарен говорител

е как изкаш да не звучи глухо като пуснеш музика през него

КИТАНИЯ ГОВОРИТЕЛ НЕ Е КАТО ХАЙ ФИ ШИРОКОЛЕНТОВ ГОВОРИТЕЛ

я пробвай да пуснеш китарата през обикновен ХАЙ ФИ говорител - ми там е същата работа, само че обратната

звучат тия високи, които китарния говорител реже и става ужас

иска се малко напън да се разберат нещата, не е трудно ама.....

:D

Оф, толкова ли е трудно...

 

Значи, хай-фи усилвателите имат за цел да възпроизвеждат максимално точно всички честоти от 20 до 20000 херца.

Китерните усилватели (заедно с китарните говорители) пък имат за цел да формират звука на китарата, който е в диапазона на средните честоти. По-високите и по-ниски честоти се изрязват от китарния усилвател (и от говорителя). Затова не е подходящ за хай-фи приложение и затова музиката (става въпрос за готова миксирана музика с всичките му инструменти, която обхваща почти целия диапазон от 20 до 20000 херца) не звучи както трябва.

Затова и китарата ти изпъква, защото това е целта на китарния усливател.

 

Разбрах ви бе хора ! Стига сте ми натяквали ! Стана ми ясно защо ! Не съм малоумен, а ако бях - щях да продължа да задавам въпроса ! Разбрах кое, защо и как !

 

Нямаше смисъл в това последователно да си надпреварвате да пишете постове. Отговорихте ми на въпроса - нищо не съм казал по въпроса. А вие не спирате да бълвате постове от сорта на "Уф, абе ти не разбрали че, бла бла бла бла" -

 

ДА, РАЗБРАХ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво де! Разбрахме, че си разбрал! :no::D

 

Просто останах с впечатление, че не си разбрал и затова писах, и другите също писаха... :bravo:

 

:godbless: :hello:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.