Jump to content
Българският форум за музиканти

хипер мега колосален въпрос


kiki vai

Recommended Posts

значи да разбирам че бавните спокойни неща свириш с лека опора на дланта

например блус и т.н

а при бързи пасажи отлепяш китката си

така ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно, защото си мислих че това е често срещан проблем и ще ме разберете веднага. Трябваше да послушам тате като ми каза да не мисла :bravo::D

Значи аз държа дясната си ръка на тремолото и така "заклещвам" цялата китара. Когато ръката не се опира, китарата няма опора и е нестабилна, което доста сериозно ми пречи като си движа лявата ръка. Самата китара постоянно се клати...та питам ви как така свирите и как предотвратявате клатенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до преди година свирех с опора на дясната ръка с която държа перото.

но учителят ми каза че не е правилно и се отучих

знам че ще кажете да свиря както ми е удобно но при положение че съм свикнал вече така ще мога ли да достигна големи скорости

или да си карам по старо му

Хипер мега як отговор

 

"я свири бе!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втори ден вече упражнявам това което ми каза евтим

не очаквам резултати сега но да споделя резултата

свиря упражнението по 1 и нещо след упражненията за загрявка на петручи

без опора удрям на 150 всичко е само и единствено от китка

не използвам въртеливи движения на пръстите

обаче като си допра ръката на тремолото 150 ми изглежда смешно лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... аве братле незнам кой те е излъгал че ще постигнеш феноменални скорости кат не си подпираш ръката на китарата но мен определено ми звучи странно... истината е че няма значение дали си подпираш ръката или я държиш във въздуха... според мен всеки трябва да свири както му е най-удобно и както се чувства най-добре... никой не може да си налага мнението твърдейки че единия или другия начин на свирене е грешен... аз лично свиря с опора на ръката и ми е супер удобно, а и постигам големи скорости... тка че моето мнение е свири както на теб ти е най-удобно и недей да се влияеш от чужди мнения... сигурен съм че колкото по-добре се чувстваш по начина по който свириш толкова по-добри резултати ще постигнеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе всеки нормален свири с опора

 

може и без но някой неща си изискват опора, друг начин нема

 

да не говорим че при бързото свирене (предимно сола) китката освен опора е и заглушител на излишните струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре влез в нет-а, пусни си любимите китаристи и внимателно наблюдавай ръцете им. Аз при моите любимци съм забелязал, че използват няколко постановки на дясната ръка в зависимост от това, което свирят в момента. Както казаха и в по-горен пост, използването на различни постановки може само да обогати свиренето ти.

Преди години спорехме с приятели точно за това. Сравнявахме постановката на дясна ръка на Малмстийн и Сатриани, като въпросът беше кое е по-добро за бързо свирене. Сега този спор въобще не ми изглежда актуален да не кажа ,че ми се струва смешен.Просто свири, гледай, слушай и най-важното НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ. На края всичко си идва на мястото. Поздрави. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама все пак внимавай...понеже тендовагинита дебне да те е**е...а лечението му е успешно само в ранен стадий...като винаги остават трайни увреждания поради факта че се възстановява само нормалната функция...а структората на сухожилните обвивки не...и се чудя защо никой не се сети да го спомене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама все пак внимавай...понеже тендовагинита дебне да те е**е...а лечението му е успешно само в ранен стадий...като винаги остават трайни увреждания поради факта че се възстановява само нормалната функция...а структората на сухожилните обвивки не...и се чудя защо никой не се сети да го спомене...

 

Мда хубаво е да се направи една такава тема (ако няма вече де :happy: ).

Аз като почнах да се уча си нямах и представа какво може да си докарам на

главата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос: как по дяволите си местиш лявата ръка, когато не си си опрял дясната, щото аз приличам на бабичка

Не те разбирам :bravo:

Какво общо има местенето на лявата ръка

с опората на дясната? :no:

Аз свиря без опора на дясната ръка,

но не ми пречи нито на бързината,

още по-малко на другата ръка.

А това с каква техника ще свирите

зависи само от вас-всеки китарист си

има негов стил. :godbless:

Мисля че колегата имаше предвид, че когато дясната ръка не е опрян на китарата и по време на свирене китарата става доста по нестабилна..Аз докати свиря и на бас и на китара винаги с длан притискам тялото на китарата за да е по-стабилна и да не се лашка насам натам на колана... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и всеки нормален китарист...

 

дори да нямаш опора в китката, предмишницата натиска китарата към тялото, в противен случай се мандехерца насам натам, и надали изобщо може да се свири прецизно

 

хипер мега колосален въпрос :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.