Jump to content
Българският форум за музиканти

Тремоло Floyd Rose


RichieSambora

Recommended Posts

Решил съм да си правя китара и искам да питам едно тремоло Флойд Роус колко пари струва? А и адаптерите на каква цена вървят(единичните).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко оффтопик ама нали е нова година и ще ме извините B) може ли да си махна обикновенното тремоло на скуайера и да си сложа флойд роуз?

по темата нз колко струва :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moжеш да спожиш флойд, но се налага интервенция от лютиер по инструмента.

Ще му се промени звука, обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичко друго е само въпрос на време да се прецака от 1 седмица до 1 година (про едж) говорим за свирене way - Сатриани,Вай, Дарел...

Нема к`во да се лъжеме тремоло от 150 лева кара 1 седмица -И да го гресиреш и да го смазваш кел файда. Това е.

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, евтините флойдове наистина не издържат много ръчкане. Ако човек просто иска да може да използва ръчка, аз бих препоръчал по-скоро тремоло, отколкото флойд.

 

Единичните адаптери са около 20-30 лв(има и по 15).

Хъмбъкери за по 25-50 парчето има също.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:) Че вие го изкарахте флойда че е пълен боклук ако ще и 500лв да е...Мойто Single locking на китаркатае от примерно 6 години.Не знам предишният собственик колко го е ползвал,но си държи строя,стига да не са калпави струните.Само един недостатък-като бутнеш ръчката надолу и връща примерно 1/3 бемолче от нормалния тон.Оригинален флойд роуз сигурно е 100 пъти по-добър от т'ва и ще издържи доста повече...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:) Че вие го изкарахте флойда че е пълен боклук ако ще и 500лв да е...Мойто Single locking на китаркатае от примерно 6 години.Не знам предишният собственик колко го е ползвал,но си държи строя,стига да не са калпави струните.Само един недостатък-като бутнеш ръчката надолу и връща примерно 1/3 бемолче от нормалния тон.Оригинален флойд роуз сигурно е 100 пъти по-добър от т'ва и ще издържи доста повече...

Ами за това става въпрос - то като не връща както е било не можеш с това да свириш и пред 50 човека камо ли пред 100 000... и да ти глеат сеира по сите телевизий..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече , има много качествени други тремола.....примерно аз имам едно Kahler, което сигурно е поне на 15 години и си е ок и си връща на нулата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за това става въпрос - то като не връща както е било не можеш с това да свириш и пред 50 човека камо ли пред 100 000... и да ти глеат сеира по сите телевизий..

Ама мойто е от некачествените,не е от стомана и въпреки това доста добре се държи.С него съм свирил ред 10 човека но за 50 шси помисла :D Оригиналните флойдове/едж и т.н. са направени изцяло от стомана доколкото знам и НЕ разстройват.+ къде пише че Сач/Вай си сменят тремолата на година по 3 пъти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.