Jump to content
Българският форум за музиканти

Heil's Talk Box


Recommended Posts

Преди да осъществиш "голямата система", направи тест. Дори без микрофон и PA система, само акустически трябва да докараш сносно звучене. И внимавай много тръбата да не ти се отплесне към ухото !!! Звуковото налягане може лесно да достигне опасни нива и да ти повреди слуха!

Що се отнася до изход за външен високоговорител, проблема е често срещан, и обикновенно се прави "къстъм"(клиентско, по поръчка) решение. Ако комбото е транзисторно трябва да се внимава за случайно късо съединение, а ако е лампово още и за случайно прекъсване на веригата. И двата случая са опасни за апаратурата.

Успех, и внимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами ще внимавам. Ти какво имаше предвид, че може лесно да ми повреди слуха? Той предусилвателя има волюм пот и съм му изкарал тон пот. Той е Литъл Джем всъщност. А относно кубето - транзисторно е, Fender Frontman 15G, но не мисля да експериментирам да му правя изходи. Ще си карам с А/Б селектора за сега:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори при посочените от теб 25 вата, поради излъчването в малката площ на тръбата, може да се получат над 120-140dB SPL, което при няколкото сантиметра от ухото може да ти отнесе тъпачето....Затова казвам да внимаваш къде сочи тръбата. Не си завирай и ухото пред дупката за да проверяваш дали излиза звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заебавам го. Много ме е яд, ама... В магазина нямали и не знаели кога ще зареждат драйвери. Казаха ми, че щели да пишат имейл, ама това можело да стане не много скоро. Така че, ако излезе нещо в крайна сметка, ще пиша.

Редактирано от RichieSambora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

На това клипче е обяснено за глупаци (от глупак, по-точно).

 

Вижда ми се простичко, ама само за тръбичката ми е чудно откъде да намеря подобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си, но виж крайния ефект. Звукът остава неизменен. Чува се нещо като от Уа-Уа педал. Аз ако търся уа-уа, ще си направя. Аз искам да направя толкбокс, който работи като такъв. Ето как Би трябвало да рабори:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zj9qpm0b0CA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хора, здавейте отново! Значи, пак се запалих :cheers: Сега, тук в нас имам един 5-ватов говорител, 20-ватов усилвател(за справка: http://tpetrov.com/search.php?prod=1002%20...УСИЛВАТЕЛ%2020W) Та въпроса ми е мога ли тоя усилвател да го храня с 12-волтовия адаптер? Защото ако може, направо го правя това с фуния за оплътнител на звука :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пичове, нещо явно съм тъп и не мога да свържа талкбокс.

 

Искам да попитам, искам да го направя с домашното комбо(Х&К Атакс 80). То си има и лайн аут, ама си има и изход за 2ри говорител. Нещо немога да загрея...

 

Хелп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзва се на мястото на високоговорителя на китарното комбо, или главата.

TALK BOX-ът стандартно има превключвател, с който се избира дали сигналът от китарата, след като е преминал през всички джвъцки , инструменталния усилвател и е стигнал в изхода към инструменталните високоговорители, отива към тях или към драйвера на TALK BOX-а.

За да стане работата, е необходима втора система - PA или общо озвучаване, както се нарича по нашите земи. След като звукът премине от драйвера на TALK BOX-а по тръбата, се завира в устата на певеца (не е задължително китариста да е същия човек). Чрез устата, която изпълнява функцията на акустичен филтър, отива в микрофона, който стои пред нея. От микрофона, сигналът, носещ вече оформения звук, си отива по пътя към смесителен пулт, динамични контролери, кросоувъри и други джаджи (кой каквото има), и отива в крайните стъпала, а след това и в акустичните излъчватели (колони може би).

 

И така - трябват: китара (или друг инструмент, например синтезатор), инструментален усилвател с изход за високоговорител, TALK BOX, вокален микрофон и общо озвучаване. Всеки може да добавя и други неща по пътя на сигнала, като се съобразява само с техническите изисквания, за да няма фойерверки, илюминации

 

Май никой не обича да чете...

Цитатът е от същата тема,

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=199928

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.