Jump to content
Българският форум за музиканти

Странна работа...


eXile

Recommended Posts

Във форума, броейки и мен, засичам трима души, които хем блъскат тъпани, хем се раздават на клавира. Може да има и още скрити де, казва ли ти някой :) Чудя се на какво се дължи тази тенденция :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И аз се включвам към тях.Свиря в 1 група на барабани,сега ме канят в 2-ра на клавир (иначе свиря на пиано от доста време) :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнителни сте ми вие ;) Имаше един виц - кои хора най-често се срещат до музикантите: барабанистите :punk_guitar: Сега да не ми се върже някой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаниста е най-добрия приятел на музиканта, тва е ясно... :punk_guitar:

 

Иначе един познат изказа мнение, че всеки в групата (и не само) иска да е барабанист... което хич не е лъжа до голяма степен ;p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ето ;). Сам си отговори.

 

И тъй като клавиристите сме най дискриминирани, най заковани на 1 място, най неразбрани(никой не нае точно кво правиш че да излизат тея звуци).... слисъка ти продължава.... и най лесно се минава към другото като хоби.

 

Сега прибавяш това че на барабани грешен "тон" няма, прибавяш че като си пианист имаш вече добра координация 2 ръце + 1 крак, слагаш ритмичността си като пианист и хоп - ставаш барабанист ;). Предполагам си забелязвал колко спънати са начинаещите барабанисти които за 1 пър пипват инструмент, докато ти, след 20 свирения и вече си на прилично ниво което може да заблуди някой че можеш да свириш ;).

 

.. след време се научаваш по-добре и по-добре, ставаш добър, почваш да даваш пари освен за клавишни инструменти и за ударни.... и си биеш стената у главата защо ти си балък че си се хванал за най-скъпите инструменти, а китаристите в групите ти(защото след време стават и повече от 2) за 500 кинта и са вече добре оборудвани и вече им завиждаш как са фронтстейдж и позират яко.

 

 

.... замисляш се за бас китара... колко трудно може да е м?

 

.... ама като си тръгнал да се учиш на китара няква, що да не е класическа, че по купоните да жулиш кухарката м?

 

 

Колеги, познато?

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след 20 свирения и вече си на прилично ниво което може да заблуди някой че можеш да свириш smile.gif.

 

Туй е много вярно също.

Трудно ми е да убедя хората, че аз на барабани всъщност почти не мога да свиря...

 

А етапа с китарата го минах отдавна :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се славя като клавирист, но сега като се замисля май единственото на което съм ходил на уроци, освен барабани е....пиано

Баси яката тема :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.