Jump to content
Българският форум за музиканти

Разпявате ли се предварително ?


Shagrath

Recommended Posts

Много важно нещо е разпяването според мен, въпреки че, признавам си, от време на време го пропускам... от мързел ли, от кво ли... и аз не знам :rolleyes: Та мисълта ми е, че може да си прее*еш гласа по много брутален начин, я да скъсаш връзка, я нещо друго... то като че и първото е малко де... Особено е важна разпявката, ако си малко болен или си бил болен, иначе нищо чудно и възли да направиш. Абе, хората са си го измилили, най-вече срещу травми. Аз лично след разпяване пея доста по-точно, а и съм много по-стабилен в пределно ниските и високите за галса ми тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ТЕМАТИЧНО РАЗПЯВАНЕ

 

Рано роденото го убиват.

Късно роденото -

предварителен мъртвец.

Избирай.

Макар че не зависи от тебе.

/Всичко това ми напомня

нещо отдавна казано,

но така се започва винаги -

наподобяваме за разпяване.

Ако добавим малко ирония

и 7-8 фалшиви такта

към класическата мелодия,

може да се окажем автори -

нещо като хитро дете,

което се обявява за баща /не за внук/

на пребогат мъртъв старец.

Користта става перверзно смътна./

 

Акустиката размива мелодията,

така както перуката

спарва живия косъм.

Ехото твърди, че е баща

на отчаяния вик.

Имитацията на смъртта

претендира, че е истинската смърт.

Отражението на любовника

слага рога на самия любовник.

 

Всички наподобяваме.

Най-истинските -

наподобяват СЕБЕ СИ.

Наподобяват обаче.

Не постигат СЕБЕ СИ.

/Геният е несъвършен.

Бездарието е по-близко до абсолюта./

 

Ония, които наподобяват ДРУГОТО…

Впрочем, за тях вече говорихме.

 

/Разпяването завърши.

Истинската мелодия - следва./

 

из "Убийство на спящ човек"

Константин Павлов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

 

Аз по темата - ами като се разпея си вдигам диапазона на гласа с поне 2 цели тона (чисти). Затова при мен е повече от препоръчително разпяването, а и кака Снежанка така ме учи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз сам съгласен с TopSun за бърбънчето,а пък може и водка :lol: ,поне на мен страшно ми згрява гласеца и нататък я карам на няколко литра минерална вода.А като цяло разпяването е задължително и доста полезно,пък било то и хаотично пеене по височините и низините,в крайна сметка въпроса е ка то излезеш на сцената да забиеш стабилно. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да имаш полифонично самочувствие,трява да имаш полифонично усещане,а за да имаш полифонично усещане,трябва да имаш усещане за тона,а за да имаш усещане за тон,последното нещо което трябва да правиш,е да се разпявах хаотично.

А и пробвал съм-14 години уча солфеж и 3 години в хор съм пял-доста работи съм пробвал :headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Усещането за тон е свързано със солфежа,но хаотичната проверка на различните тоналности,не пречи за затопляне на гласните струни,съвсем нямам предвид да викаш и крещиш колкото можеш, и съвсем не означава липса на усет за тона!Ае Cheers :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Да.Усещането за тон е свързано със солфежа,но хаотичната проверка на различните тоналности,не пречи за затопляне на гласните струни,съвсем нямам предвид да викаш и крещиш колкото можеш, и съвсем не означава липса на усет за тона!Ае Cheers ;)

Ай наздарова таваришч ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Винаги, когато имам възможност и време - се разпявам!

 

То си е като т.н. загрявка при спортистите!

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: да разпявам се предварително, много рядко може да пропусна според зависи как се чувствам. Разпяването развива и е един от най важните аспекти според мен. Друго нещо е че примерно може да се започва със леки и лесни песни, които действат като разпяване, можеби заради това повечето отбягват разпявките. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.