Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ при избор на китара


just_a_girl

Recommended Posts

Купи си един бас за 20 лева, посвири месец-два на дебелите железа, после си вземи китарка ;)

 

П.П.@N'Gor - много як подпис човече ;)

ама земи му оправи правописната грешка (едва ли си имал в предвид трАва :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

П.П.@N'Gor - много як подпис човече :D

ама земи му оправи правописната грешка (едва ли си имал в предвид трАва :D )

.....нЕма грешка :virtuoz::(:) .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка със струните баща ми има една стара, но запазена акустична китара от младините му с метални струни и...По-твърди метални струни не бях докосвала през живота си!!! Иначе той се опита да ме зариби, ама аз съм запалена по барабаните... Не, че имам нещо против китарите, но барабаните са ми слабост! :) Кофтито е, че наще нямат намерение някога да се опитат да ме разберат, желанията и мечтите ми, та за сега си оставам само с якото удряне с палки по табуретки и възглавници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка със струните баща ми има една стара, но запазена акустична китара от младините му с метални струни и...По-твърди метални струни не бях докосвала през живота си!!! Иначе той се опита да ме зариби, ама аз съм запалена по барабаните... Не, че имам нещо против китарите, но барабаните са ми слабост! :) Кофтито е, че наще нямат намерение някога да се опитат да ме разберат, желанията и мечтите ми, та за сега си оставам само с якото удряне с палки по табуретки и възглавници...

малко офф но: нова година нов късмет току виж са ти купили барабани :) ЧнГ на сите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спора акустична - електрическа.

 

Според мен, ако човек се е занимавал по-рано с музика:

 

OK, да взема, електричка, и да жули жици.

 

Но ако тепърва ще учи основни неща в музиката:

Взима си АКУСТИЧНА китарка :happy: .

 

Каквото и да си говорим, при електрическата, с дисторшън ще е трудно да свириш хармония, а на чисто електричката не звучи особено красиво, освен ако нямаш хубава апаратура, не разбираш от китарен звук и т.н.

 

Докато акустичната китара звучи много приятно, сама, докато я държиш в скута си. Затова си мисля, че може би подходът с акустичната китара развива музикалността повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато акустичната китара звучи много приятно, сама, докато я държиш в скута си. Затова си мисля, че може би подходът с акустичната китара развива музикалността повече.

бахахаха, ама трябва и да и говориш нежно :happy:

 

тва са глупости, китарите са си китари, тоновете са си тонове

 

електрическата китара има много повече възможности, и много повече техники на свирене и пинизи, които колкото по рано почнеш да ги учиш толкова по добре, почваш на акустична, после тепърва трябва да ги учиш тия неща наново, а времето което е загубено с акустичната не може да се върне

 

прехода електрическа > акустична е много по лесен, аз почнах да свиря на електрическа сам, по разни школи и т.н. после тръгнах на уроци по класическа китара, и след 3 месеца спрях, тей като нещата които могат да се научат се изчерпаха, и останаха само тия които трябва да се упражняват

 

както вече казах - свириш на това което искаш - ако искаш на акустична - зимаш си акустична

 

ако искаш електрическа - електрическа

 

може и двете, даже е препоръчително, но в никакъв случай не трябва да почваш на инструмент, различен от този на който искаш да свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вметна само една малка подробност свързана с акустичните китари , или класическата..не си спомням да има школа дет метъл за начинаещи, пък класическата система има известна практика в това да се обучават китаристи от нулата поне от няколко века..идеята за това как един вид класиката "разваля" подхода към електрическата е меко казано смешна. Недейте пълнете главата на човека с глупости.

Мойте 5 цента за идеята

- купи си една класическа китара, има китари с по тесни грифове, ако са ти малки дланите ( в 99% от случайте който се оплакват от малки длани, просто не са разтегнати добре). Отиди на уроци в кварталното читалище, поне за 5-6 месеца, ако не ти чак толкоз отвратително може и повече.

- купи си паралелно евтина електричка - свали си някоя школа , например на трой стетина, и започни да посвирваш и по нея

Това всичко ако не можеш да намериш читав даскал които да ти преподава и класическа и рок музика едновременно..имаше преди такива , сега не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това явно е тема за начесване на езиците...

Аз от 2 месеца се уча на акустична и преди няколко дена хванах една ел китара и мога да ви кажа, че нещата който са ми трудни на кухарката не ел китарата ги правех с лекота.

Според мен първо акустич1на после ел или едновременно.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък цял живот си дрънча на една полуакустична-полуелектрическа :)

Хем звучи unlugged хем като я включиш яко жица.На акустична е по-трудничко да се свири пък и няма толкоз много прагчета.Така че гласувам за електрик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, при електрическата, с дисторшън ще е трудно да свириш хармония, а на чисто електричката не звучи особено красиво, освен ако нямаш хубава апаратура, не разбираш от китарен звук и т.н.

Винаги може да свириш ънплъгнат ако е достатъчно тихо у вас.Аз така правя и звукъм много ми харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за прехода между ел->акустична и обратно е малко преувеличено.

Освен ако не ззапочнеш веднага да бичиш яки жици, прехода не е проблем въобще. Навремето, когато имах само акустична, ми се е налагало да свиря на нечия електричка по концертчета, и не съм имал никакъв проблем, въпреки, че моята акустична е класическа, и е с бая широк гриф.

 

Но за звученето - продължавам да твърдя, че акустичната китара звучи по приятно от която и да е електрическа китара без добри ефкти, камо ли невключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, при електрическата, с дисторшън ще е трудно да свириш хармония, а на чисто електричката не звучи особено красиво, освен ако нямаш хубава апаратура, не разбираш от китарен звук и т.н.

 

Докато акустичната китара звучи много приятно, сама, докато я държиш в скута си. Затова си мисля, че може би подходът с акустичната китара развива музикалността повече.

Предполагам говориш за това, че с акустичната ще си развиеш по-добре музикалния слух. Обаче да се мъчиш да чуеш кухите тонове на електрика(като не е включена)според мен развива доста повече слуха отколкото силните ясни такива на акустичната. Ако знаеш кое точно да чуеш де.

П.П. Относно преминаването от едната към другата-мисля че само мързел може да каже, че е трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с мъченето вече влиза в областта на езотериката. Хайде стига де, дай и тихи пиана да направим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.