Jump to content
Българският форум за музиканти

само за виртуози


kiki vai

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Туй тряя да обяснява повече...

Kво има да му се обяснява, ползват си ръката или за заглушаване вместо парцала който слагат хората които свирят с тапване, или като капо за да транспонират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE, това беше отговор разговора отдолу. Имах предвид, че картинката обяснява това, което не го обясних правилно с думи :)

 

Друга възможност е на Вай любимото с дясната ръка отляво на лявата на грифа.
тва за дясното и лявото не го разбрах
Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами бих се радвал ако някой запише видео

 

Здрасти опитах се да запиша кратка демонстрация на свирене легато.Понеже качеството на видеото е съмнително,не съм сигурен,че се виждат достатъчно подробности

 

legato

 

Във всеки случай,аз открих сам за себе си,че използвам показалеца и средния пръст на лявата ръка(разбира се когато не свиря с тях),за да заглушавам свободните струни.Не знам дали това е най оптималния или най правилния метод,но за мен върши работа(доколкото свиря така,защото не ми се бе случвало от много години)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за видеото

от това което видях не ползваш дясна ръка като сатрияни но въпреки това легатото ти е перфектно

използваш доколкото разбирам първи пъст като баре но не точно баре а само заглушаване на струните и аз го правя така но

за третия пръст не знам как го използваш като заглушител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че ти харесва.Колкото до средния пръст,видях че понякога когато не свиря с него докосвам струните с него и това спомага за заглушаването.Но наистина най вече използвам показалеца.

 

п.п.Съжалявам,но не знам как го прави Сатраиани,ще потърся някакво видео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо - винаги с каквото мога ще помогна. :) Но това което Сатч показва е само идея..много полезна разбира се,но всъщност колкото китаристи толкова и начини, добре ще е да намерим и други примери, на Грег Хоу, Вай, Тони Макалпайн мои любими легато изроди. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички горепосочени имат страхотна легато техника,но когато става дума за легато единствения човек за когото аз се сещам е Allan Holdsworth:

Holdsworth

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Наистина е изрод...специално го наблюдавах и мисля, че разбрах как го прави...всъщност от известно време и аз се опитвам да боравя по този начин ( до колкото ми позволяват моите скромни възможности все пак) ...значи на струните които се падат над тези на които свири - прилага т.нар. "палм мютинг" или заглушаване с дланта - това което Сатч показва, а на тези които се падат под пръстите му ( от първа нагоре ) ги приглушава с леко баре от показалеца на лявата ръка...това изисква доста тренировки особено при преминаване от струна на струна...аз си позволих да приложа и едно примерче от мен, въпреки, че нито е изсвирено добре, нито е качествено, но дава все пак някаква представа за идеята...старичко е от май месец няколко дни след като ми махнаха гипса на дясната ръка която беше със счупен безименен пръст...и затова не съм във форма много:(

 

click

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре свириш легато,звучи много чисто и приятно.Даже мисля(за което вероятно ще ме прокълнат един куп съфорумници),че се справяш не по зле(да не кажа и по добре)от конкретния пример със Сатраяни,който ми даде.Но както по горе споменах,аз самият почти никога не свиря по този начин и не му разбирам кой-знае колко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Коко благодаря ти за комплимента наистина е голямо признание за мен :hello: ...но не мога да го приема защото в случая съм пристрастен...не че ще седна да се правя на скромен сега, но легатото ми е страст по принцип и много ми пасва като начин на себеизразяване и следя отблизо всички китаристи които свирят така...Сатриани ми е любимец в тая категория и мисля, че съм далече от истината...но все пак се опитвам и гледам да го усъвършенствам непрекъснато защото си ме кефи както казах :headbang: :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.