Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да сглобя


Recommended Posts

Хора изобщо ама ИЗОБЩО не разбирам от тея схеми за ампове и други глупости.....може ли някой да ми даде книжка или линк или да ми обясни как да си сглобя усилвател?Казвам сглобя защото имам всички части но не знам кое как да направя.Ще съм ви много благодарен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея книжки се наричат учебници и хората учат с години за това,но все пак ако знаеш поне кой елемент от схемата какъв е,ще е някакво начало.Ако както казваш нищо неразбираш по-добре недей се захваща!Или ще е си навлечеш много ядове или в най-лошия случай ще те тресе тока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам в скоро време някой да пита как се прави сърдечно съдова операция, понеже има скалпел. Направо приказка без край...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАЦИЯ ТЕХНИЧЕСКА -определение от Тодор Живков

 

по крайните идустриални( силно казано) зони на софия - разни хора

(предимно с по мургав тен) продават разни чаркове -

някои евентуално стават за космически кораб

 

таз година - НАЦИЯ ТЕХНИЧЕСКА

догодина - НАЦИЯ КОСМИЧЕСКА

ВЬРВИ НАРОДЕ ВЬЗРОДЕНИ

КЬМ СВЕТЛИ БЬДНИНИ ВЬРВИ

 

защо англичаните( и разни други) просперират-

не спират да мечтаят, и смеят да дрьзнат да осьщесвят - дори налудничавите си идеи

дотук добре - и ние можем така

една малка подробност

иска се бекграунд

почва на която да стьпиш

едни 20 години - примерно да прочетеш туй онуй

 

и преди да почнеш да тичаш - пьрво се учиш да ходиш

като за начало направи някой елементарен дистер за китара

който няма да е вьрха на сладоледа

но ще е стьпка в правилната посока

 

 

Иначе мерси за доброто сутрешно настроение :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам в скоро време някой да пита как се прави сърдечно съдова операция, понеже има скалпел. Направо приказка без край...

:read: :)

Или пък ножче за пластелин :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като ти се накараха едно хубаво ето ти и един кратък наръчник (фотоесе се води) как да си сглобим ефект.

 

http://tonepad.com/photoessay.asp?photoEss...25&sequenceNo=1 (това конкретно беше за някакъв компресор)

 

П.П. Мани ги тия ампове, че като гледам ще вземеш се изпържиш на тия напрежения 12+ :) Можеш естествено винаги да си направиш и като моя първия амп по схема на Маrshall - MS2 (уви всеки като чуе 0,22вата и почва д се смее, ма какво да иска човек от амп на батерийка 9в :))

 

Ае со здраве и успех!

 

Весели празници на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хуу се посмяхте на мойта простотия хора, ама нали все от някъде трябва да се започне?Искам поне да схваща за какво иде реч в тея схеми!

Редактирано от mupcku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако и тва не знаеш по-добре верно седни да четеш. Баси тия елементарните неща се учат кога беше 6-7 клас по природознание :) Верно вземи един учебник по електроника и електротехника и чети. Кофтито на народа в днешно време е че го мързи да чете :) Днес реши да прави дист утре реши да прави ядрен реактор и почва ей така без никви знания... :wall:

 

Успех и весели празници! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седни да четеш
Нали и аз тва искам да направя!Все пак уча в музикално училище ти какво искаш да ми преподават там в 6-7 клас?!?!Хаха....Просто мисля че в интернет има достатъчно информация която би ми свършила работа.За това попитах....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом почваш от нулата,интернет няма да ти помогне особено.До сега не съм срещал материали,в които се обяснява от нулата за какво иде реч,а повечето са насочени към хора които имат някакви познания по електроник - схеми,съвети и други.Намери си учебник/ци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Има книжки по техническите книжарници. В онлайн магазина на млад конструктор също се продават а и не са много скъпи www.mladkonstruktor.bg

Успех в начинанията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:happy: Има книжки по техническите книжарници. В онлайн магазина на млад конструктор също се продават а и не са много скъпи www.mladkonstruktor.bg

Успех в начинанията

ето за това говорехме!Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.