Jump to content
Българският форум за музиканти

Tри нови инструментала


Aresius

Recommended Posts

Kачих три нови инструментални парчета при останалите ми композиции.

 

Desert Land - това е едно по-експерементално парче - опитах се да съчетая рок (китара, барабани, бас...) и ориенталска музика (ситар, флейта...). Саундът определено не е от силните страни на инструментала. ;)

 

Through The Mysterious Forest - това си е чиста проба саундтрак - на моменти епичен, на моменти лиричен. :violin:

 

Under The Rainbow - симфоничен рок (киитари, цигулки, брас, флейта...) :guitar:

 

Отворен съм за всякакви критики ;)

 

 

Парчетата може да ги чуете от тук ---> ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за хост програма ползвам Фрути Лупс, но повечето инструменти взимам от разни плъгини - Edirol Orchestral, Garritan Personal Orchestra, Absynth, Hypersonic... Използвам и доста саундфонтове. :metalist:

 

БТВ. Мерси, че си отделил време, за да чуеш парчетата :violin:

Редактирано от Aresius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Through The Mysterious Forest" ми хареса доста (макар, че аз си падам по трагични симфонии разни :headbang: )

 

Много добре си се справил с перкусиите..доста разнообразни са и на място, както и с пицикато инстриментите (цигулки или виоли...не разбрах точно).

 

Готини са. Малко плътност на звука липсва май, но не знам какъв съвет да дам... малко басови инструменти ли да добавиш ли? пробвай.

 

 

Относно Desert Land: ми на мен доста оптимистично ми звучи..не усещам тягостната атмосфера на пустееща земя...даже много настроение има и по ми напомня на ирландска или подобна танцова музика..не че съм спец де.

 

Има един много интересен VST инструмент Hurdy Gurdy на SoundBytes ( http://www.soundbytes.de/HurdyGurdy/ ), много е интересен за правене на барокова и средновековна музика..ако ти е интересно. Имам само демо обаче. МОже да се впише добре в композицията..знам ли.

 

Успех желая.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за хост програма ползвам Фрути Лупс, но повечето инструменти взимам от разни плъгини - Edirol Orchestral, Garritan Personal Orchestra, Absynth, Hypersonic... Използвам и доста саундфонтове. :D

 

БТВ. Мерси, че си отделил време, за да чуеш парчетата :violin:

благодаря ти много :D беше ми полезнао инфото

 

продължавай в същия дух , на мен ми харесватнещата ти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, чух Through The Mysterious Forest - супер много ми хареса! ЕВАЛА. :inlove:

Ако имаше даунлоуд оттам директно отива в плейлистата. Много ми хареса как звучи и е много идейно. Особено това че си разделил "оркестъра" отляво и отдясно (нещо което щеше да е много яко ако беше направили и на The valley of the FH) При идеен паннинг винаги ме хващат песничките :D

 

The Valley Of The Fallen Heroes, не знам дали си го пускал в тоя раздел - също е много яко. В началото някак си не ми хареса, обаче от средата на 2рата минута, с "епичното" засилване ме грабна.

 

Нататък - Under The Rainbow. Не ми хареса и то не заради друго, ами заради звука. Някак си барабаните в началото толкова миди ми звучат, че се губи чувството на песента... Но това е лично мнение де.

 

Браво! Keep up the good work! :lol::D :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един много интересен VST инструмент Hurdy Gurdy на SoundBytes ( http://www.soundbytes.de/HurdyGurdy/ ), много е интересен за правене на барокова и средновековна музика..ако ти е интересно. Имам само демо обаче. МОже да се впише добре в композицията..знам ли.

 

Ще му хвърля едно око. Мерси :)

 

Относно Desert Land: ми на мен доста оптимистично ми звучи..не усещам тягостната атмосфера на пустееща земя...даже много настроение има и по ми напомня на ирландска или подобна танцова музика..не че съм спец де.

 

Хахахаха... всъщност това парче в първоначалния си вариант трябваше да звучи доста ирландско. Обожавам ирландската музика... Обаче неможах да намеря добре звучаща ирландска гайда (това трябваше да е основния инструмент), затова замених повечето мелодии с разни ориенталски инструменти и го попромених малко...

 

Особено това че си разделил "оркестъра" отляво и отдясно (нещо което щеше да е много яко ако беше направили и на The valley of the FH) При идеен паннинг винаги ме хващат песничките

 

Долината... бе един от най-първите ми инструментали (беше четвъртото или петото парче, което направих)... Сега се смятам все още за начинаещ в правенето намузика, но тогава бях хептем новобранец в тази сфера :D Парчето няма автоматизации, няма ефекти и всичко инструменти звучат в средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забелязва се и че имаш прогрес оттогава в сравнение с гората.

Прочети пак изречението, което си цитирал сам.

Казвам "ако" и тя имаше паннинг щеше да е по-яка. А иначе става дума за гората.

:greenball:

:dance::dance::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Through The Mysterious Forest е велико!

Много се кефя на подобен род инструментали. Жалко че самия аз не мога да сътворя нищо подобно :) Евала!

Ако имах възможност, бих те наел да направиш оркестрацията на мои неща въпреки че траш/дет метъл и синфо-оркестрал малко не се вързват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпреки че траш/дет метъл и синфо-оркестрал малко не се вързват.

 

Всякакъв вид рок и метъл се вързва със симфонична/оркестрална музика, стига да е в правилни пропорции и да е кадърно направен. Казвам ти го като човек, който слуша метъл от 1986-а и който се е наслушал на какви ли не странно звучащи групи. Навремето дори бях слушл блек метъл с джаз елементи :bravo: :wow: , но не си спомням името на групата :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам над 20 г. стаж слушайки и свирейки такава музика и определено не е невъзможно. Просто имах предвид за моите разбирания. От това ,което съм чул до сега банди като Диму Боргир, Боркнагар и Емперър имам добри попадения в тази насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.