Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Абсолютен и тотален respect! :)

Имам и едно техническо питане - на снимките, където само си сложил ТОМ ролера върху "пепелника" се виждат шайбите, които са основа на ТОМ-а, но на последните снимки на завършената китара не се виждат... Може ли да споделиш как точно си реализирал закрепването между ТОМ-а и аштрей-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наблюдателен си ☺

Действително,шайбите отпаднаха по някое време, но след това се върнаха.Беше свързано с ъгъла на грифа спрямо тялото.

Втулките на том бриджа така или иначе са вградени в тялото, а вместо шипилки с шайба, си направих само шпилки. Т.е.половината с резба,половината гладка, но така или иначе се спрях на оригиналния вариант. Корекцията във височината е доста по удобна.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Усещането да направиш нещо със собствените си ръце е прекрасно. Аз искам да попитам за лепилото Titebond, мислиш ли че е достатъчно добро за цената си или още е рано да се каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не робувам на марки, но щом го използва цял свят, защо и аз да не го опитам?

Шегата на страна,има три степените при съвременни лепила за дърво, съответно D2 и D3 - ПВА(половинилацетат), D4 полиуретанова основа. Това дали е американско,немско,белгийско или др. е въпрос на личен избор и опит. За момента съм доволен от лепиката които ползвам Сигурен съм,че и за в бъдеще нещата ще са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.