Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Factor New Line


Jaden

Recommended Posts

^Какво значи приличен звук. По моите критерии не съм чул Фактор, който да вади "приличен звук".

 

Пич, по- добре, ако имаш засега на какво да свириш не бързай да си харчиш парите за кофти китари. Поспести още малко и си купи нещо от порядъка на 600 лв. Washburn ти го препоръчвам горещо. От тук нататък ти си вземаш решение, но според мен Фактор-а не е много добра инвестиция. :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Приличен звук, значи приличен звук за 250 лева. :D А разлика между качеството между Фактор за 250 и Уошбърн за 600 е все пак доста стабилна, вече си говорим за друг клас китари. Казвам, че парите и не са завишени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак за друг клас китари не знам дали може да става дума, просто за китара с повече възможности. И звука най-вероятно ще е една идея по-добър, но за коренна разлика в звука не знам дали може да се говори. Чувал съм фактор, китарата не звучи зле, но не блести с нищо. Уошбърна и той е горе-долу добър, макар и малко по-добър от фактора. Но има повече екстри, позиции, тремола(ако е с тремоло) и т.н. иначе съотношението цена/качество, според мен, не се променя. Плащаш за евтина китара - получаваш евтина китара:D.

 

Принципно би могъл човека да си купи и Ямаха, Squier, Ibanez ...... със същия успех. Даже аз бих препоръчал ямаха, ако питате мен. Там мжое би съотношението цена/качество е с едно 30% по-добро.... за сега

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

faktor SG e направена от залепени летвички с ширина 2-3 сантиментра

 

личи като я погленеш от близо на хубава светлина - затва струва тея пари

 

нещо като пълдин зебрите но от по широки летви бате :godbless:

Малко офф...

 

Да ти кажа, пълдина не звучи зле, въпреки че наистина е направен от 60-ина летви. има и китари от цели талпи, или поне от 2-3 парчета, които звучат значително по-зле. Мисля, че има значение, освен всичко, какви са летвите, и как и с какво са залепени.

 

Аз не мисля, че се занимаваме цял живот с изработка на китари, нито, че сме бесни учени, че да можем да предвидим със сигурност кое ще звучи зле, и кое - добре. Сигурен съм, че има хора, които могат да проектират и китара от шпертплат, която да звучи добре, стига има кой да плати за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове честно да ви кажя не съм чувал за добри китари на ФАКТОР от този ценови клас (200-300).

По принцип добрите учебни китари си остават YAMAHA-ите и Скуейарите. Вадят доста приличен звук , а и са много удобни. Според мен не ти трябва да се набутваш с някакви "псевдо модели" на Лес Пол или Гибсън...трудно се свири на тях , а и изработката поне на ФАКТОРИте е ужясна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз веднъж свирих на фактор, и не ми се видя чак лошо изработен да ти кажа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз свирих на 1на такава ама Лес Пол копие...ужасна китара...струните и бяха толко високо,че кремонокастера беше 100 пъти по-добра алтернатива...тия китари Фактор...........хм..........е,сигурно си имат и фенове(нали за всеки влак си има пътници) ама специално тия Гибсънските серии са ШИТ....

по-добре взимай Скуайъра отдясно и бегай -100 пъти по-добре:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти малко пак се изхвърли със сравнението с кремона. Предполагам, могат да се смъкнат струните. Все пак, най-добре да се отиде и да се пробва.

 

Jaden, какво стана, пробва ли китарата в крайна сметка?

 

А за squier - хващал съм и доста хубави техни китари, които наистина си заслужават парите, но съм попадал и на големи пръчки. Един познат имаше бас squier с доста изметнат гриф, на който, колкото и да му въртиш тръсрода, все си е крив, а и самия гриф беше закачен така за тялото, ше беше под прекалено голям наклон назад, и на последноте позиции не можеше да се свири, защото опираха струните в по-предните. Имал съм допир и с китари, с по-малко, но все пак някакви проблеми.

 

А има и още доста читави марки китари, с модели в този ценови диапазон - Peavey, Yamaha, Epiphone, ... китари втора ръка от джаза... Slammer, Career...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа честно има кремони дето са супер ниско струните и тоя фактор беше МН зле...разтоянието на 12то прагче при оптимално смъкнати струни беше сигурно към 4мм и отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа честно има кремони дето са супер ниско струните и тоя фактор беше МН зле...разтоянието на 12то прагче при оптимално смъкнати струни беше сигурно към 4мм и отгоре

да ти кажа честно има кремони дето са супер ниско струните и тоя фактор беше МН зле...разтоянието на 12то прагче при оптимално смъкнати струни беше сигурно към 4мм и отгоре

Слушайте този пич. Той има уникалната способност като пробва ЕДНА китара от ЕДНА марка да даде перфектна, коректна и конкретна информация за ВСИЧКИТЕ и модели за даден ценови клас. :):D

 

:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа честно има кремони дето са супер ниско струните и тоя фактор беше МН зле...разтоянието на 12то прагче при оптимално смъкнати струни беше сигурно към 4мм и отгоре

 

Не знам какво си пробвал ама аз имам един смешен Фактор за 175лв и разтоянието на 12то прагче ми е 3мм и предполагам, че може да се смъкне още.Аз нямам уникалната способност като пробвам ЕДНА китара от ЕДНА марка и да дам перфектна, коректна и конкретна информация за ВСИЧКИТЕ и модели за даден ценови клас, но за тези пари които дадох очаквах да е много по-зле.

 

И все пак ако имам 250-300лв ще посъбера още малко за една Yamaha или Squier. Но това си е мое мнение. На теб ако ти харесва китарата вземай я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а една такава лес поука на фактор с подходящи адаптори мое ли да стане по добра поне от епифон

(винаги ме е терзаел тоя въпрос)

смисъл купуваш си една евтина китара с формата коят желаеш и се посвещаваш да я направиш идиална

 

възможно ли е или самата изработка е лоша и смяната на електронийката няма да оправи положението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то ако ставаше само с електроника/адаптери, всички щяхме да дадем по 200-300 кинта за адаптери и готово. Първо, че на евтиното копие най-вероятно дървото ще е кофти - няма да е махагон, няма да е изсъхнало, няма да е дърво :), второ, че повечето евтини копия на лес пол са с bolt-оn гриф вместо със залепен и т.н. и т.н. Ако една ел. китара звучи добре акустично (без да е включена), ще звучи добре и през адаптерите, ако не звучи добре (кофти материали/конструкция) - каквито и адаптери да сложиш, няма да постигнеш драстично подобрение.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайте този пич. Той има уникалната способност като пробва ЕДНА китара от ЕДНА марка да даде перфектна, коректна и конкретна информация за ВСИЧКИТЕ и модели за даден ценови клас.

баце не съм пробвал само 1 китара - виждал съм по магазините доста такива летви - и Лес Пол копия и Джуниър...просто за тези пари китара не може да се купи...

съжалявам ако съм засегнал някого - това просто е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.