Jump to content
Българският форум за музиканти

Що за животно е Harmonizer-a?


Baby Thomas

Recommended Posts

.... Ето бе хора! :D Аз съм го написал! :cheers: Какво има неясно тук? :read:

Единия начин е по скали:

... трябва да имате представа за тоналността в която е вашата музика, например C#major, A minor или любимата на Бетовен Eb minor... Веднъж поставили тоналността, хармонайзерът ще изчисли каква нота пеете, или свирите и ще създаде хармонии, които са консонантни с тона Ви. Ако изпеете или изсвирите тона A от тоналността A minor, уреда ще създаде хармонии в C и E.

Друг начин е по полутонове:

... Можете ... да определите точно интервалите, като например, един глас ще бъде по-нагоре с 2 полутона, другия глас ще бъде още по-нагоре с 7 полутона, третия глас желаете да бъде по-надолу с 5 полутона. Или вие можете да определите точно акорда на момента и хармонайзера ще създаде гласове съобразени с акорда.

И третия начин по MIDI

...Вие можете също така да настроите някои хармонайзери така, че по MIDI да бъдат контролирани на какъв текущ акорд да работят. Тук хармониите, които трябва да се създадат ще последват акордите, които вие свирите на вашата MIDI клавиатура. Това не е толкова трудно, колкото звучи. Това е същият принцип на кодиране използван от вокодера. Просто създайте MIDI писта, която не съдържа нищо друго освен прости блок-акорди всеки такт или два и я свържете с хармонайзера...

 

Срещал съм и модел на Digitech, мисля, който следи четири акорда едновременно и настройва по приоритет.

 

Смесени скали се следят посредством външен контрол. Изпълнителят сменя по предварително програмирана верига програмите посредством footswich.

 

Ето това е, ако не е ясно значи обяснявача не е у ред и има нужда да :cheers:

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз са като прочетох статията и....излезе че имам хармонайзер на процесора, така ли? :D:cheers: Щото един пич ме убеждаваше, че не било такова :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз са като прочетох статията и....излезе че имам хармонайзер на процесора, така ли? :D:cheers: Щото един пич ме убеждаваше, че не било такова :cheers:

Ми прочети в книжката и :read: ! :D

Ако не кажи кой ти е процесора и аз ще видя ;) ма ще почерпиш тогава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката пише само Harmonized Pitch Shifter. Zoom Player 3000 е процесора, ма не е важно. Просто се учудих щото един пич ме убеждаваше че не било хармонайзер. Пък и ти нали викаш трябало да бъде хардуерно(което аз го разбирам аналогово, щото всичко що е на микропроцесорен чип може да бъде реализирано и като софтуеър) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да отговоря за ефекта ти

Other unique features include a Harmonized Pitch Shifter for "intelligent pitch shifting" that matches the scale being played; three types of amp simulators generate a wide variety of guitar amp sounds for audio speakers, headphone monitors and direct recording.

Цитата е от Harmony-central, ако твоя човек не я знае, моите най-искрени съжаленя към него!

И изобщо много ти е хубав ефекта! :cheers:

 

Eventide H8000 и H7000 на TC Electronics са също хардуеър, ма имат толкава силен и сложен цифров интерфейс със сложни синхронизации особено първия, освен това имат и семплери и какво ли не още.

Друго... Не мисля, че pitch shifter-а на waves няма да свърши също хубава работа, а е софтуеър.

 

Просто това не е толкова популярно, като софтуеър и за това не го споменах, като изключение. Пропуснах - съжалявам!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да схванах къде е разликата. :idea:

При хармонайзерите имате няколко гласа допълнително. От два нагоре (осем при H8000), от три до шест при Waves, а в случая (Zoom Player 3000) е само един добавен и за това се нарича Harmonized Pitch Shifter. :cheers:

Но това не прави уреда лош, напротив...

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:idea: Ахаааааааа, ясно значи. Мерси.

То аз имам 2 такива тъй че мога да си добавя общо 2 тона - все пак имам някакъв хармонайзер :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда и аз мерси много... добре че има начетени хора като него :):):) че и на мен хармонайзера ми беше Х отвсякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.