Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с шум


Bleys

Recommended Posts

Здравейте, от няколко седмици имам странен (може би не чак толкова) проблем с китарата си. На високи нива на гейн изведнъж нещо "пробива" и започва всичко ужасно да бръмчи. Въпросният шум се заземява като докосна потенциометрите, металната част на кабела или ефекта. Понякога изчезва като потупам струните или самата китара... Проверих спойките по хардуера, кабелите - видимо нищо им няма. Възможно ли е да е някой от потенциометрите? Всички съвети са добре дошли... Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел аз имам същия проблем...появява се като пусна Drive-а ии като пипна метална част по китарата или самите струни ефекта "бррррррррррр" :cheers: спира :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам отговор - как да се оправи. Обаче, мога да те успокоя, че го има този проблем при доста хора. Имам приятели, на които се случва пред мен това. Докато свирят обаче, това го няма брррзззууууужжжжхххх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като незамасена част. :think:

Провери дааи кабела ти е ок и дали всички метални части по китарата са замасени. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробваш с различни дистър, кабели, кубе и китара. Разменяш ги, пробваш и по метода на изключването откриваш от къде идва проблема - ще бъде нещо като бикове и крави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери също дали няма нещо със силно електрично поле което може да влияе. Например климатици телевизори и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора, стегнете се малко

естествено че като докоснеш метална част ще спре. всяка китара шуми, особено с единички адаптери ако е

баси писано е по въпроса един тон страници

струните, адаптеритем ключове, тремоло - всичко е замасено - не е ли логично като го допреш да спре шума? еми тва е - стойте далеч от източници на ел магнитни полета и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да но този шум е силен и изчезва като чукна китарата по тялото :happy: Не съм от Аризонските племена индианци все пак, имам я от три години вече и това се появи преди две седмици. Иначе ако се стегна още ще си спукам някой капиляр :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей, нищо няма да пукаш

прегледай за някой умрял кабел, разпоена спойка, тралала тралала.....:) ако си вкарал някой нов уред в стаята и от него може да е

потърси аналогия с някакво събитие от времето когато се е появил шума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От буустера е - той е вграден в китарата 20 дб преамп, или самият потенциометър се е скапал или някоя спойка, но те са на интегрална схема и не ми се пипа там. Като го разклатя и припуква и шуми. Ще я нося на Вальо Градинарски да го смени вероятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същиа проблем, и сега го имам де,

но го бях оправил временно като поканих познат електротехник на

по ракия :unsure: нещо с контактите на компа и колонките...

откакто си купих и процесор обаче и го сложих в чейна

пак имам шума, но не му обръщам внимание толкоз

щото сега поне няма припуквания то саундкартата и софтуера

хрупане и всякакви други битови звуци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.