Jump to content
Българският форум за музиканти

Joe Satriani


kiki vai

Recommended Posts

искам да докарам що годе

колкото се може звука на сатриани

но не знам какви ефекти да използвам

за да ви улесня

разполагам с гибсон лес пол и бос ме 33

ще се радвам ако ми пишете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гиъра на Сатриани доста сме го дискутирали.

Ползвай търсачката!!!

 

Иначе ако искаш да го симулираш с Бос МЕ 33, отговор може да ти даде само друг притежател на този мултиефект.

Най-добре опитай сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ако не успееш да намериш това, което ти трябва с търсачката, виж този линк. Там е показан (може би) типичния чейн на Сатриани.

 

Всъщност, сега погледнах на http://www.satriani.com. Там пише, че този чейн е от 2000-а, но така, или иначе би могъл да те ориентира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото

но примерно това което е зададено като схема в тоя сайт със съответните педалчета мога ли да го направя с процесора

като включа съответните ефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал ME-33, с ME-50 съм, и там тези ефекти ги има (или техни BOSS аналози), но имай предвид, че звука няма да се получи толкова от процесора, а от китарата и усилвателя. И свиренето (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Роко и Вовчо, ако имах лес пол, веднага (ама мигновено) го разменям за JS10th anniversery :) (може и Crystal Planet китарка). Свирил съм на Лес пол доста и нещо не ме грабват тия китари... но както се казва Beauty is in the eye of the beholder...

 

Та сега стига офф, по темата.

 

Общо взето звука човече трудно ще го докараш. Най-важното в звученето му май са китарата (тяло и адаптери) и усилвателя. С босчето трудно ще докараш това, погледни в нета за някакви пресети дето наподобяват банди.

Търси мек тон и състейн. И двете ги има гибъсна но някак си от друго естество (махагон е мисля че е тялото)

 

Иначе за Сатриани в гитаргийк.цом е малко невярно. Китарите са му от липа (не европейската), адаптери Димарцио Паф Про и Димарцио Фред (и на някой Димарцио Паф Джо), ефектите са моднат Бос ДД3 (японски), Бос ОС1 (моднат), Дигитек Уамми, Крайбейби 535кю, FullTone Ultimate Octave,

Electro-Harmonix POG (ефекта на Super Collossal), Бос CH-1 и

Korg DT-10. Разбира се и Peavey JSX amplifier, който играе мнооого голяма роля.

 

В крайна сметка, по-добре помисли какви са качествата на звука му, (тези които ти харесват) и гони тях, отколкото да пробваш да го наподобяваш. Особено състейна и мекия тон (но в никакъв случай глух), би трябвало вече да ги имаш с тая китарка, тъй че мисли за други :)

 

:):rolleyes:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.