Jump to content
Българският форум за музиканти

F***ing компресия


olygofren

Recommended Posts

Значи, забелязвам един ужасно неприятен ефект и искам да ви питам защо се получава.

 

Като си измисля някакво рифче, искам да си го запиша на компа (а не да го нотирам, че ме мързи) и да му мисля бас и барабани. Не става въпрос за качествен запис, просто да си го запомня, че много идеи ми идват и 85% ги забравям. То много хубаво, обаче като тръгна да записвам аудио, независимо през кой софт, при удар по струните не се чува почти нищо и след около секунда звука се усилва до нормално ниво.

 

Чейна ми е: китара (с хубави адаптори), В-Амп 2, вградена звукова карта (в Line In съм се включил, че е по-чисто от шумове). Има следната зависимост: ако Master на В-Ампа е много намален, ефекта на постепенно усилване изчезва, но звука става страшно тих и след корекции съотношението шум:звук е примерно 1:10, което е отвратително. Ако е усилен, получавам добро входно ниво и съотношение между шум и звук, обаче има шибаното засилване.

 

Възможно ли е В-Ампа по някакъв начин да е доста по-силен от входа на картата и да го претоварва? И един вид като "защитна реакция" на картата, сигнала се намалява, докато не стигне приемливо ниво?

 

Хайде, помагайте, че отидох...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с най-елементарното:

погледни настройките на вградената си звукова карта да нямаш включена функция Auto Gain.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих: съществува такава опция, казва се AGC, и е изключена. Ако се включи, има варианти от +3dB до +12dB. Доколкото опитах, няма разлика с или без нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.