Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се махат лепенки от китара?


Recommended Posts

Едно време, бях намерил една китара на боклука и реших да я почистя със спирт. После се сетих какво ще се случи и като се обърнах да я видя вече се беше случило... :green:

 

Та аз с влажна гъба търкам здравата и хартията заедно с повечето от лепилото пада и ги махам. Ама пак има от старото лепило и не е абсолютно гладко там на допир и не блести, както бих иска. Та знаете ли някакъв препарат или дурго ? След 2-3 часа ще ходя по центъра (София) та кажете.

 

Благодаря.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как процедирам аз

оставям китарата един месец така и тя се напрашава с времето и после лепилото пада абсолютно лесно

 

бахти свирете на тея китари те са за тва да се свири не да ги лъскаш с лустро по цял ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш един портокал, режеш го, изстискваш сок върху лепилото, чакаш малко да подейства (минута-две), триеш с парцал, после пак напръскваш със сок, пак чакаш малко, пак триеш и така. Не съм пробвал лично рецептата, но ми я даде човека във фирмата, на който му е работа да прави такива неща. :unsure: Така че, като идеш до центъра, вземи 1 кило портокали и действай.

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Е па свиря, ама какво лошо има да искам по китарата ми да няма боклуци ?!

 

^

Мерси, ще го пробвам. Ама имам чувството, че ще ми излезе по-евтино да си купя някой супер скъп специализиран препарат от колкото да си купя кило портокали Декемри месец :unsure:

 

Други предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и с мандарини, те са по евтини :) А иначе пробваи да потърсиш Opty той е за полиране но аз и за това съм го използвал. Но незнам дали ще го намериш, доста е трудно

 

Успех :unsure:

Редактирано от Jeff Beck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах със сок от половин грамадански портокал. Не мога да повярвам, че го жертвах за китарата си... беше толкова хубав :bravo: Все едно. Та с гъбичка напуих от сока и се разтърках като гумите на Шумахер преди старт. Докато беше още мокро като прокарах пръст през "нацапаната" повърхност и там където никога не е имало лепенки беше ПОЧТИ еднакво, доста по-близко до истината. След това излъсках с Пронто Класик и ето го резултата.

57543_699.JPG

57544_725.JPG

57545_745.JPG

 

В амфаз се забелязва много, а отстрани - не чак толкова. Как да процедирам нататък ? Искам да си ми е чиста китарата :) :violin:

 

P.S. Пронтото си е за дърво - т.е. не е от него. Не е станало по-зле от колкото беше преди.

 

ДАЙТЕ ИДЕИ ! :) Кажете нещо или начин с който със сигурност ще мога да махна това лепило, без да нараня лака.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирт или разредител(ацетон)за сваляне на лепилото, но много внимателнода не свалиш и лакът.След това лакът помътнява(неизбежно е) и се налага полиране с шлайф паста и парцалче.Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време, бях намерил една китара на боклука

Ебати кви работи имало из кофите... :think: :cheers:

Мани, мани. Аз във Франция си намерих лаптоп на болука :cheers:

 

А иначе тва е от лепилото на лепенките. Пвобвай със някакъв разредител ама не мн силен, че да не си махнеш и лака :headbang:

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като махнеш грубите петна от лепило, парцалът или салфетката, с които си търкал са оставили драскотини по гланца. Търкай с полир паста, за да върнеш блясъка.

Или пребоядисай цялата дъска. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете колко фина трябва да е полир пастата, защото аз си бях взел една за хардуера ма като тръкна лака помътнява води се ФИНА! Нищо че не е :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах със сок от половин грамадански портокал. Не мога да повярвам, че го жертвах за китарата си... беше толкова хубав  ;) Все едно. Та с гъбичка напуих от сока и се разтърках като гумите на Шумахер преди старт. Докато беше още мокро като прокарах пръст през "нацапаната" повърхност и там където никога не е имало лепенки беше ПОЧТИ еднакво, доста по-близко до истината. След това излъсках с Пронто Класик и ето го резултата.

 

 

В амфаз се забелязва много, а отстрани - не чак толкова. Как да процедирам нататък ? Искам да си ми е чиста китарата :blink:  :violin:

 

P.S. Пронтото си е за дърво - т.е. не е от него. Не е станало по-зле от колкото беше преди.

 

ДАЙТЕ ИДЕИ ! :blink: Кажете нещо или начин с който със сигурност ще мога да махна  това лепило, без да нараня лака.

Туй какво е - Squaer Showmaster ??? На такава ми прилича . А може и Джаксън да е - те доста си приличат ...Разликата им е само в грифа

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше нужда да цитираш мнението с гигантските картинки! Има хора на трафик, а на тях не им е гот да зареждат снимки по мегабайт по два пъти всяка :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.