Jump to content
Българският форум за музиканти

Flange And Phase


DaftFunk

Recommended Posts

Искам да разбера каква е разликата между flange и phase ефектите понеже очевидно са доста сходни като функции, но все пак са различни ефекти. Не съм ги сравнявал на практика и търся теоритично обяснение ;-)

Благодаря за вниманието предварително.

P.S. ако някой някога е поствал тема посветена на основните китарни ефекти с обяснение кой каква роля има .. моля ми дайте линк за да я разгледам защото имам много принципни въпроси относно най-различни типове ефекти и техните производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pantera - Cowboys From Hell е с фленджър ако не се лъжа. Не се сещам за нищо с фейзър са. Иначе да си направиш разликата. Преди като имах процесори и ги ползвах двете ефектчета. Има си разлика, но не мога да ти я обясна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера каква е разликата между flange и phase ефектите понеже очевидно са доста сходни като функции, но все пак са различни ефекти. Не съм ги сравнявал на практика и търся теоритично обяснение ;-)

Благодаря за вниманието предварително.

P.S. ако някой някога е поствал тема посветена на основните китарни ефекти с обяснение кой каква роля има .. моля ми дайте линк за да я разгледам защото имам много принципни въпроси относно най-различни типове ефекти и техните производители.

фазер много често използва Ричи Блекмор...в инструментала му Dificult to cure, във Solitaire от албума на Пърпъл/The batle rages on/ и в още сума песни ..ще го разпознаеш лесно за щото имаш чувството че са две китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми общо взето разлика има и то не малка, но е малко трудно да ти обясня с думи каква е. Трябва да го чуеш и ще ти стане ясно :D

flange i phase.... хм..

Ми звука е сходен, но при flange някак си повече "варира" в смисъл усилва се и се намаля... УаууууууУУУУУаааааУУУУУаааааАААУуу

докато при пхасе е по скоро.. УУУУУУУУУУУУууууууууааааааааааааааУУУУ...

ама това може и да се коригира от настройките на ефекта, така че наистина ще е по хубаво да го чуеш :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И двата ефекта позволяват получаването на сложен нестационарен сигнал, в резултат, на което звука на китарата става обемен, "летящ", "въздушен". Ефекта FLANGER е реализиран, чрез добавяне в изходния сигнал копие на входния, изместен по време от порядъка на 1 до 10 милисекунди, при това времето на изместване постоянно се изменя. Phaser осъществява миксиране на изходния сигнал с копие на входния, изместен по фаза. Въпреки почти еднаквия механизъм на работа на двата ефекта, тяхното звучене значително се отличава на слух."-това би трябвало да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда...Мисля че ми стана ясно. Всъщност Фейз ефекта ми е ясен щото един от любимите ми китаристи ползва доста Фейз ... става дума за M -101 Phase 90 на

MXR легендарен ефект според историята ..... флейндж-а ми беше по Х но сега долу-горе ми се изясни.

Имам и още един въпрос : Да има нещо общо между DOD и Digi-Tech Онзи ден гледах сайта на Digi-Tech и установих че при сегмента с дисторжъните въпросният "Digi-Tech Grunge Distortion" има абсолютно същият външен вид и потенциометри като моя Grunge Distortion na DOD което ме озадачи ;):D:D :think: На практика на външен вид са едни и същи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да DOD е марка на Digitech.

 

За фленджъра и фейзъра - при фейзъра към изходния сигнал се добавя негово, копие, изместено по фаза, като въпросната фаза се изменя циклично (и оттам - последователно). При фленджъра фазата се изменя случайно и на скокове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ДОД е определено част от дичитеч - нещо кота скуаяр за фендер

-в началото само скъпите процесори носеха името дичитеч, а ДОД правеха камиончета и 2-3 скапани(общо взето процесора)

сега вече и дичитеч пускат много ефтини процесори например РП50

 

Живея прекрасно - защото си позволявам само най качественото!

УНСТЪН чЪчрчИл :mellow:

погледнете в купувам -продавам

пуснал съм ЗУМ 509 - в него има всички модулационни ефекти

естествено и фейзър и фленджър плюс вс останали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ДОД е определено част от дичитеч - нещо кота скуаяр за фендер

-в началото само скъпите процесори носеха името дичитеч, а ДОД правеха камиончета и 2-3 скапани(общо взето процесора)

сега вече и дичитеч пускат много ефтини процесори например РП50

 

Живея прекрасно - защото си позволявам само най качественото!

УНСТЪН чЪчрчИл :mellow:

погледнете в купувам -продавам

пуснал съм ЗУМ 509 - в него има всички модулационни ефекти

естествено и фейзър и фленджър плюс вс останали

А от къде мога да намеря MXR PHASE 100. Ти спомена, че имаш такъв, би ли споделил откъде го си го взел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел ми го продаде

по добре се откажи стото е много скъп

вземи пробвай зума - ще те изненада приятнохем има сумати ефикти ,звучи добре,програмира се и е адски удобен за работа с комбо(в ефект лупа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел ми го продаде

по добре се откажи стото е много скъп

вземи пробвай зума - ще те изненада приятнохем има сумати ефикти ,звучи добре,програмира се и е адски удобен за работа с комбо(в ефект лупа)

А някъде по магазинте дали се продава. Аз на процесори по принцип не се кефя много, предпочитам отделни ефекти, въпреки че се чудя, дали да не си закупя един BOSS GT 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам .. то с MXR е луда работа .. абсурдното е че се предлагат ефекти на Dunlop в магазините а MXR която е дъщерна на Dunlop едва ли не те гледат странно като ги питаш дали имат нещо на MXR... че така де много ше се зори някой ако е решил да си купува от България ефекти на MXR ... то и на Dunlop един CryBaby е "огромният" им асортимент във Фактор-а ама айде да не продължавам че живеем в каменната ера и човек трябва да си поръчва нещата от чужбина.. чак е обидно! Все едно сме втора ръка тук и няма пазар за малко по качествени марки ... баси .. обидно е !!!! Голямата работа някви кирливи "камиончета" дето не струват по скъпо от 200 долара дори и най-скъпото ...

 

 

:mellow::-(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.