Jump to content
Българският форум за музиканти

Покритие на тремело "ръчка"


Recommended Posts

Скоро пристигна при мен една китара - V форма Ранди Роудс и е с тремоло тип "floyd rose" на марката kahler.китарата дойде без съответната ръчка и трябваше да си правя сам, защото резбата на нормалните (имам предвид по-разпространените) тремола е 6мм а тази е 5мм.та отидох на стругар и той ми направи такава с подходящата резба и от метална щплка, която беше (казвам подчертавам беше) никелирана.Проблема дойде след това, при изкривяването на ръчката, на местата където я изкривих(за да е удобна) падна никеловото покритие - нацепи се, улющи се и падна.та се га искам от вас някакъв съвет с какво да я покрия че да не е грозно.Ръчката стана супер удобна и си я харесвам, само искам да я направя и лицепритна :nono:

та си мислех да пробвам с термошлаух - черен да я покрия и да го нагрея докато я стегне.Дали е добра идея кажете вие!

иначе не ми се иска да я боядисвам защото то че ще стане ще стане но след многократна употреба пак ще се олющи.....та давайте идеи и благодаря ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пак пара е съмнявам се дати откажат да я никелират :nono:

 

Само да вметна: нека правим разлика между floyd rose и kahler :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено...различни марки, но......и на калкулаторите им викат елки нали :nono:

Написах го така за яснота :)

 

а за никелирането, къде, колко парички на кв сант.........малко повече инфо който знае, естествено.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах една custom (иначе казано "саморъчно" :) ) направена ръчка и я облицовах с термо шлаух, добре се получи в началото, но после се оказа че не е чак толкова практично. Първо че там, където се огъната ръчката после като се нагрее шлаухът става като кюнец, ако ме разбираш, много грозно сгърчен :nono: Второто е, че в предния край на ръчката остава една гадна дупка, дето няма как да се покрие, защото там е рязано "покритието" все някога :) И третото е, че след време тоя шлаух се разхлабва, върти се около желязото и става неприятно пипането на ръчката. А и общо взето не е особено красиво :)

 

Затова, след като махнах шлауха, отидох при един приятел, дето баща му прави камини и я напръсках с такъв термоустойчив спрей за камини, които след това за 20 минути във фурната на 250 градуса освен че става приятно матов, става и много издръжлив на драскане, удари и всякакви повреди, защото знаем в камината се хвърлят дърва, бърка се с ръжена и т.н. Та ако можеш и ти намери от някъде нещо подобно, че цял спрей за една ръчка да взимаш не си струва, или отиди някъде да ти я никелират, едва ли ще ти откажат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Kahler общото му с Floyd rose-a е че и двете са двупосочни тремола :bravo:

 

Иначе от кой град си за да те опътим с никелирането? В софия знам че до техническия около блок 1-2 има някъде цех, но къде е точно не мога да ти помогна сори :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поначало съм от Шумен, но живея в София, та ми е по удобно за сф. та каде до техническия......поне именце нещо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да е дадеш на прахово боядисване с черен мат.

То е на същият принцип с изпичането.

 

Иначе и на мен ми дойде идеята с термошлауха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok А къде в софия могат да ми я боядисат или аз да си купя такъв спрей, от къде и колко пари, защото днес обиколих близките ми железарии(до петте кюфтета съм) и нямаше такова животно, а за праховото боядисване - къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг момент.Ако ше даваш пари,по-добре си вземи една ръчка с диаметър 6мм,всеки един шлосер може да ти нареже върху нея резба 5 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за праховото боядисване - къде?

В София не съм на ясно но знай, че има тонове фирми дето ще ти боядисат ръчката.

 

Отвори един гугъл и потърси. Там има и телефони. Звъниш, питаш и тн.

 

За прахово боядисване ще ти вземат за ръчката от 50 ст до 1 лев според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех един спрей за печки барбекюта(термоустиойчив) 8.50лв и наръч шкурки (моят избор беше 220 и 1000) и се захванъх за работатя :nono:

взех ги от магазин за бои на Хр.Ботев малко по-надолу от петте кюфтета от страната на ндк.Ето и ефекта :P

061127132813ef5.jpg

061127132829jg4.jpg

061127132902xn6.jpg

061130155419qr8.jpg

061130155430la0.jpg

061130174734fk9.jpg

061130174746df9.jpg

061130174758ko5.jpg

061201152908zi8.jpg

061201152925qi6.jpg

061201153025bh1.jpg

 

Подредил съм ги по хромологична последователност ;)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли разяснил какви са тези спрейове..

как е покритието и тн..

 

заинтересува ме това за тези пари.

Изобщо малко по-технологично кое как и тн..

 

Здраво ли е покритието, дебел слой ли се получава от него и тн...:bravo:

 

Как се изпича

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спреят е термоустойчив, пише че издържа на 1200F температура.Слоя който се получава не е много дебел(не е като с боядисване с пищов) но е изненадващо и за мен, издръжлив! Обикновенните спрейове, нанесени на повърхност , която преди това е била никелирана се лющят и белят(дори и да е позачистена с шкурка повърхността предварително), но този не е така.направих си пробата след печенето да я ударя тук-таме ръчката(пъро в дървен предмет и после в метал) но няма поражения.

Начи......първо се шкури с едра шкурка , след това е по-ситна за дооглаждане на детайлите.След като повърхността е "идеално" гладка се подхожда към пръскането на спрея.Аз го извърших като нанасям един слой, изчаквам 10 минути след това още един слой и пак чакам и така 5-6 пъти за по-голяма дебелина на пласта боя без да създавам оттечки :bravo:

спрея е за печки и барбекюта и както колегата ни каза, създаден е да издържа на удъри....

защото знаем в камината се хвърлят дърва, бърка се с ръжена и т.н.

та...след това я изчаках 20 минути след последното пръскане,пъхнах я в печката на 250 градуса и я държах там 30-40 минути.Извадих я внимателно, защото беше, както казват - "тежка"(гореща де) и така.......изчаках я да се ухлади сама и сега е готова за издевателства над Kahler-а....

061201161805aq4.jpg

061201161817jb4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.