Jump to content
Българският форум за музиканти

Късно ли ми е за китара?


leto

Recommended Posts

Абе...питай барабанистите Върджил Донати на колко години е започнал...

 

( сори...китарата си е друга работа - тва не е като да си приятел с музикантите ама...) :blink::blink::blink::blink::blink:

 

П.П. ( барабанисти няма да се обиждате ей...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Питай и Франческо Фарери.

Той е почнал 96-та, на 17.

Сега е един от най-бързите на планетата.

Докле имаш пръсти, ше имаш и да свириш.

Ама ако нямаш - магазин за пръсти нема :\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря съвсем от скоро. Ама това което съм видял до момента. Колкото и желание да имаш общо взето всичко си е до талант.

В смисъл то не пречи да свириш ама ще стигнеш до един момент в който ще спреш да се развиваш. Но не трябва да спираш да мечтаеш. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е щом свириш отскоро, как стигна до такива изводи? :blink:

Ако се упражняваш систематично и правилно няма горен лимит на това, което може да се постигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стигнеш до един момент в който ще спреш да се развиваш.

нтц, до такъв момент стигат само китаристите с проблемно самочувствие :blink:

ако се упражнява редовно и се старае да учи постоянно нови неща едва ли ще дойде такъв момент :blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може стига да имаш време и желание. Лошото да си голям се състои в това че няма достатъчно време. Аз скоро ще правя 30 имам голямо желание но малко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не е късно да се захванеш с нещо, което ти харесва, с малки изключения, разбира се. Има проблем с възрастта, но той по никакъв начин не е свързан с възможностите, а по-скоро с времето, както е споменал колегата по-горе.

 

Към музикантите, който са започнали сравнително късно, мога да добавя и Тони МакАлпайн - мисля, че е хванал китарата на 18, макар че преди това има години свирене на пиано.

 

Успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^еми вместо да седиш да му мислиш почвай да пилиш

прай си купона -важното е да не се жениш--че тогаз наистина положението се смарангясва

барабаниста на металика е почнал на 19

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе!Може когато си искаш да се нау4иш,стига да не ти треперят ръцете :P Давай и не му мисли пък моя даскал вика,че не се мисли с музиката до къде ще стигнеш.То се прави за удоволствие,пък ако идва отвътре-още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам хора, на който им треперят доста ръцете , но това никак не им пречеше да си правят каквото искат с китарата..че и с клавира:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз съм почти на 30, но не съм се отказал да си правя кеф на душата с шесте струни. Нищо, че не съм профи, пак ми е удоволствие :(

Аз мисля, че всичко опира до желание, воля и настроение, естествено :D

Колкото до треперещите ръце - даже ще са в плюс за перфектно вибрато, ала Би Би Кинг или Албърт Кинг :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех, не съм само аз започнал късно. успокоявам се. а по въпроса че имало лимит...колкото и да си добър винаги може да станеш малко по-добър, колкото и да не ти се верва(то ся и на мен не ми се вярва много :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учи се и свири с кеф, това е най-важното.

 

Учителят ми по английски в подготве (един изтрещял лондончанин) почна да свири на китара на 40 и кусур години и пича си го правеше с желание и си се научи, нищо че вече беше с посивяла коса.

 

Има ли мерак - никога не е късно!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.