Jump to content
Българският форум за музиканти

Как трябва да са струните под настройка "d"


LaMe

Recommended Posts

Здрайвеите,на всички интересуваме как трябва да изглеждат,струните под настройка "Д" на AP Тuner,ако някой може да ми ги каже .. как точно трябва да са примерно" D4... " и така зада ги знам кой за коя струна е .

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да питам на Ap Tuner това така ли трябва да се зада буде настроена по "D", - >

tunerrne9.jpg

Сега иначе струните сам ги искарал както ми каза човека от горния пост и са на 0 и звучи добре ама на Concert Patch ми е "C" какво виждате това нали не пречи или трябва да го дам на "D" на Concert Patch и тогава да докарам струните пак така както ми ги е написал човека в горния пост,или и така са си верни и са под настройка "RE" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе човече....на тази настройка дето е на снимката маркирай не C ами D и си настрй 1-ва струна (тряя е на 0).След това вярвам знаеш как от 1-ва си настрий и останалите!(ако не знаеш , то имаш сериозна нужда от малко уроци......)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе човече....на тази настройка дето е на снимката маркирай не C ами D и си настрй 1-ва струна (тряя е на 0).След това вярвам знаеш как от 1-ва си настрий и останалите!(ако не знаеш , то имаш сериозна нужда от малко уроци......)

Мерси и фактически давам на "D" и струните трябва да изглеждат така

1. D4
2. A3
3. F3
4. C3
5. G2
6. D2

Нали това искаше да ми кажеш етака трябва да са от 1-до 6та подред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте и най-големия ламер да се убади..

Значи.. изтеглих си тази програма.. всичко е супер. Самоче не знам как да си настроя китарата да свири нормално като акостична китара.

С метални струни съм 10-48.

Моля ви напишете ми на всяка струна какво трябва да дава и как да наглася програмта. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле майко! :blink:

 

LaMe - От същото меню, дето си го показал, малко по-надолу - Note preset -> Guitar -> D Tunings -> Standard D

 

Туй-то!

 

A M. Jackson - настройваш точно както е показано - от най-тънката към най-дебелата - E4 B3 G3 D3 A2 E2

Няма нужда нищо да нагласяш - просто "дърпаш" всяка струна и стрелката автоматично ти показва какъв и е тона - и отдясно също се вижда - едно сиво квадратче - и въртиш ключовете, докато всяка струна стане както трябва (най-просто казано :blink: )

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и фактически давам на "D" и струните трябва да изглеждат така:

Не! Concert Pitch трябва да е винаги "C" (до!), независимо как искаш да си настроиш китарата, защото ако дадеш Concert Pitch да е "D" (ре!), то за да ти покаже тунерът D-G-C-F-A-D (от дебела към тънка), реално китарата ще ти е в "ми" настройка ( E-A-D-G-B-E - пак от дебела към тънка струна)

 

А аз си мислих че тия програми се правят толкова лесни специално и единствено заради американците, "за американци", дет се вика...

 

 

...Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе що не хванете някой приятел да ви обясни за 5 минути за кво иде реч.....или и вие сте като американците, някой друг постоянно да ви върши нещата? :think: нали претендираме УЖ, че сме интелигентна нация? и за какво ти е, при положените че още не можеш да я настороиш да я правиш е РЕ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много правилно. Който още незнае как да си настройва китарата е хубаво да се научи първо в Ми и после като свикне и навлезе в нещата ще може да се настройва както си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво му се свири дет ама има някои правила.....

не може да си купиш китара и да не знаеш как се настройва или как се свири на нея и да почнеш в други строеве да я правиш :headbang: няма смисъл да я сваляш, при положение че даже не проумяваш какво значи това - научи стандартния строй и после :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.