Jump to content
Българският форум за музиканти

Професия Барабанист в България.


Recommended Posts

Бих се кефил на дръм сбирка...но не ми се отделя енергия и време за да организирам нещо подобно, а също така и не мисля, че мога да изсвиря нещо, което да си заслужава вниманието на един куп барабанисти.

 

Дали бих дошъл....да със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво, братле! Ей така всеки да си каже мнението, малко оф-топик сме де, но би станало приятно мероприятие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и нее задължително да знаеш вси4ки пар4ета на Металика,зада можеш да свириш

 

имаше деиствителен слу4аи когато Ларс неможеше да свири и го замести Джордисън /които не свири по принцип пър4ета на Металика и даже зву4енето му е доста по твърдо/

 

За мен това е потготвен барабанист сядаш свириш а не еди кои си бил много добър ама 4акал дарбата си да доиде била на ъгъла 4акала светофара да светне зелено. :)

какво искаш да кажеш с това?

как така ще изсвириш песен, която никога не си и се опитвал да разучиш, а само си я слушал за кеф?

Това минава при пънк музиката, но при Metallica - не мисля... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При доста малко музики минава, даже за пънка не съм сигурен.

Аладин, това наистина би било просто непрофесионално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и нее задължително да знаеш вси4ки пар4ета на Металика,зада можеш да свириш

 

имаше деиствителен слу4аи когато Ларс неможеше да свири и го замести Джордисън /които не свири по принцип пър4ета на Металика и даже  зву4енето му е доста по твърдо/

 

За мен това е потготвен барабанист сядаш свириш а не  еди кои си бил много добър ама 4акал дарбата си да доиде била на ъгъла 4акала светофара да светне зелено. :)

какво искаш да кажеш с това?

как така ще изсвириш песен, която никога не си и се опитвал да разучиш, а само си я слушал за кеф?

Това минава при пънк музиката, но при Metallica - не мисля... :)

НЕ нямам предвид да несвириш и да излезеш да правиш глупости на сцената.

 

Ставаше въпрос да си на това ниво,да имаш такава техни4еска потготовка 4е сядаики зад барабаните данесе замислиш.

 

Освен това ако си слушал и поробвал много от нещата на Металика в един момент ще забележиш 4е има някои основни неща при барабаните които се повтарят а други поросто за задължителни тъикато са определящи за стилът им на свирене.

 

Ако си наясно с това няма да ти е трудно да акомпанираш на някоя от песните им които неси 4увал, защотото пак "ще се говори" за същите неща евентуално с леки изменения.

 

Колкото за свирене без репетиция аз съм ЗА репетициите,но има стилове кадето може без предварителна подготовка ако свириш джаз...на пример Мил4о Левиев не се нуждае непременно винаги от репетиции зад ти изсвири нещо,още в класи4еската музика ако дадеш нотите на някое пар4е което е на 50% от реалното ниво на музиканта тои може да ти го изсвири без грешка от първия път без да се замисля.

 

Също по голямата 4аст пианистите могат да ти свирят разни неща без да са ги виждали преди или да са ги репетирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аладине, честно, товариш !!!

Незнам защо, ама някак си ми е тегаво да ти чета постовете. И тия 4-ки !@#

 

Много съжалявам за offtopic-a но....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че професионалистът трябва да може да изсвири почти всяко парче на прима виста....налагало ми се е да го правя със чалгията кат ме викнат, щото не слушам и не обичам да свиря такава......хм музика....но щом се плаща, значи се налага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до голяма степен съм съгласен с Аладин. Ако си добър музикант във всички аспекти,значи,че ще имаш необходимата рутина да се справиш във всякаква ситуация на "прима виста".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до голяма степен съм съгласен с Аладин. Ако си добър музикант във всички аспекти,значи,че ще имаш необходимата рутина да се справиш във всякаква ситуация на "прима виста".

човек, имам ти страхотно уважение, но тук малко наизуст говорите с Aladin...

лично мнение (на непрофесионалист)...

и да знаете, че не се заяждам...просто коментирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,може би аз не се доуточних. Ако стила позволява,един рутиниран музикант ще се справи. Аз лично съм изпадал в страшно много такива ситуации през годините.Доста пъти съм се и излагал,когато си мислех,че много неща са ми ясни и съм готов и завършен барабанист :D Рутина му е майката а не някакви виртуозни умения.Та..... Случая с Джордисън и Улрих.....Естествено,че Стив Гад не би се справил,ако трябва да замести барабаниста на Металика :D

Става дума за друго - Когато задълбаеш много в даден стил разбираш основните правила на които се подчинява и от там е лесно да "поемеш палките" при необходимост. Това(познаването на музиката) е основния проблем,който аз лично наблюдавам при повечето млади барабанисти в Бг. Съвсем логично е всички да боледуваме в даден етап от развитието си от "хеликоптери",бързина,кардани и всякакви чудесии.....важното е тези неща да се надживеят и да се заменят просто от "музикантското" свирене. А именно то може да ти позволи да седнеш зад барабаните на мястото на някой и да се справиш(ако и останалите музиканти те подкрепят,разбира се). Именно и затова Венко Поромански може и да не направи впечатление,защото за него водещо е възможно най-изчистена линия на свирене( което е продиктувано от стила естествено) Но от друга страна - точно това е най-ценно - музиката в барабаните,а не барабаните в музиката :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля! Може и като вечната опозиция да се явявам, ама и барабаните в музиката си имат ролята. :р

Едната му лудница, ако не е подкрепена от солиден барабанен тътен, къде ще остане ефектът? Ако свирим маршчета, къде сме без тупанки?

А ...

До Калин: К'во ще рече дораснали? Твоето ниво, моето някакво такова (оня път бях малко пиян в Шипка-та... :) ), нивото на някой отракан 30 годишен чичка или ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааааааааа! Да!

Как така на прима виста бе!!! Дават ти сухи ноти и хоп! Ареееее...

Да бе, ама като ми дадоха на мен, гледам, супер, с'а почвам! Иииии ... А, къде съм? Тия к'во свирят? Тука що го няма? Ако някой не ти подсвирне к'во става, закъде си с тия сухи ноти? Нали трябва да се "запознаеш" с парчето, да се сработиш с хората поне малко, да заговорите на един език малко, къде динамика, къде темпо, къде трикчета на групата/оркестъра за по-оригинално звучене и тем подобни. И сядаш тогава с готова концепция с к'ви хора си и какво искат те от това парче.

Лека нощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааааааааа! Да!

Как така на прима виста бе!!! Дават ти сухи ноти и хоп! Ареееее...

Да бе, ама като ми дадоха на мен, гледам, супер, с'а почвам! Иииии ... А, къде съм? Тия к'во свирят? Тука що го няма? Ако някой не ти подсвирне к'во става, закъде си с тия сухи ноти? Нали трябва да се "запознаеш" с парчето, да се сработиш с хората поне малко, да заговорите на един език малко, къде динамика, къде темпо, къде трикчета на групата/оркестъра за по-оригинално звучене и тем подобни. И сядаш тогава с готова концепция с к'ви хора си и какво искат те от това парче.

Лека нощ!

Пичагааа, пък те динамиките и темпата също си имат едни странни знаци в нотописа бре...па и докато почиваш, броиш паузи

Ся шти кажа нещо.....свириме си ний на корабчето /викат му увеселителен лайнер/ и обикаляме от Средиземно море през Гибралтар та в атлантика......от там покрай южна Африка в Индийски океан и от там през Суецкия пак в Средиземно......бачкаме във вариетето с 3-часова програма. Тоя круиз е 50 дни.....всяка седмица на някое пристанище /примерно Порт Саид/ слиза да речем френската програма и се качват Англичани та да има разнообразие за туристите.......е като се качи "началника" на програмата с тях ;) и вика - Кой е бенд-лидера....-ми аз съм.....аха , те ти нотите за цялата банда, след 2 часа ще се видим на сцената

Е та аз кво да му кажа , не става бако със сухи ноти, искам записчета, па репетиции..... :bravo:

Напрао при традиционното къпане при пресичането на екватора ша си ме оставят във водата :metalist::dance:;):dance:

Е верно, първите един два дни докат ти завлезнат нещата, ти изпадат очичките, ама си е тръпка ;)

Редактирано от Rocko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.