Jump to content
Българският форум за музиканти

Tyros 2


Neven

Recommended Posts

Здравейте на всички, имам малко въпроси относно Tyros 2. В момента свиря в квартално заведение във Варна и ползвам PSR 9000 решил сам да скатая някой лев и да мина на по горния клас самосвирки. Ако някой от вас познава тайрос 2 по подробно бих бил благодарен за каквато и да е информация. Повече сам любопитен дали са подобрили звученето, и до каква степен спрямо PSR 9000. Нека кой каквото знае да го сподели ако може. Благодаря предварително :godbless:

 

P.S. Кога е възмовно да се очаква следващ модел след Tyros 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Звукът определено е по-добър от 9000 и Тайрос1.Акомпаниментите (стиловете) са много по пълни и са супер качествени.Има нова "Super Articulation Technology" което напрактика ти позволява да свириш Китари и духови кат' живи.Единствено Тайрос2 има initial touch и after touch от самосвирките.Може да включиш микрофон и според хармонията която свириш с лява ръка автоматишно ти прави Беквокали. Изобщо това е за мен най-доброто което може да се желае от синти с "Хитър Петър" ;) Ето и линк малко да поразгледаш и чуеш

 

edno

 

Drugo

 

 

За нов модел има време.Сега се носят слухове че на зимното изложение ще представят следващтото поколение МОТИФ.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на martist за информацията, но ако някой може да ми каже как стоят нещата с custom voice при PSR 9000 са само 32 места за обработени бленди колко ли са при Tyros 2. Четох че с клавира ти дават и софт. за компа за обработване на блендите, това означавали че мога да си правя блендите на компа и после да си качвам в клавира :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтварето :headbang: се ползва точно за това.Като го включиш и заредиш бленда автоматично ти се пуска ЮЗЕР1 банка>правиш корекции (които може и да ги направиш от самото синти, но на комп е по широк екранът) и след това може да ги запишеш на някой от юзерите.При Тайрос1 къстом блендите са 128.Би трябвало на 2 да са 2х128.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с техническо инфо не мога да помогна но случайно попаднах на доста филмчета на тайрос 2 в действие ( живо свирене ) напримерЦЪК

Мисля, че накрая този споменава за къстъм звуците и паметта ама като не отбирам немски. На мен ми беше интересно понеже само на филмчета ще си го гледам в близкото бъдеще <_<

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета клавира си заслужава парите и смятам около март април да го купя. Да се надявам да е и по рано, но за целта трвбва да продам деветхилядника :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на едно място го видях за около 7000 лв това ли му е реалната цена или пак е

"леко" побългарена

Редактирано от nb2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.