Jump to content
Българският форум за музиканти

Време за учене


zombie_

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

винаги ще има нещо ново което да научиш ,всеки китарист напредва и учи различно и се специализира в една област или друга много строго индивидуално е според мене :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно е да свириш на китара, друго да си музикант

Съвсем правилно!

 

Освен всичко друго всеки си има собствен критерий какво е да можеш да свириш на китара... За мен можене ще е да мога да свиря всичко на Slipknot, примерно, но за много хора ако не могат да свирят Death и Meshuggah :D все едно до никъде не са стигнали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря от скоро.. и всъщност още немога :)

Но четох едно интервю със Слаш.. И той казва че e заместил училището с китарата... свирел е минимум по 12 часа на ден и му е отнело 10 години да заеме някакво място сред китаристите.

Направете си сметка за какво си говорим :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност е свирил доста ама чак пък "минимум по 12 часа на ден и така 10 години" , не че е невъзможно ама :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря от скоро.. и всъщност още немога :)

Но четох едно интервю със Слаш.. И той казва че e заместил училището с китарата... свирел е минимум по 12 часа на ден и му е отнело 10 години да заеме някакво място сред китаристите.

Направете си сметка за какво си говорим :cheers:

значи е напредвал доста бавно :)

 

2 години с по 8 часа свирене на ден правят средностатистичесния китарист виртуоз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^:wall:

А докато стане средностатистически? А ако толкова му е потенциала? А ако просто не схваща след определен момент? А ако не си избира упражненията като хората? Ако свири само Металика?

 

Айде стига глупости. Наистина 98% са труд, 1% талант, но е важен и капацитета на човека. И последния процент - късмет(едит: въпреки че той играе роля в други случаи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези постове ме наведоха на тази мисъл :

12 часа * 365 дни =4380 часа годишно

4380часа * 10години = 43 800 часа

43 800 /24 часа = 1825 пълни дни или това са 5 пълни годин нон стоп свирене

От утре почвам! :) След 5 години G3 хахахахаха :):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе той слаш даже не е в г3 милия, само дето се е мъчил като грешен дявол... и кат са сетя че свири 2 скали...

Е, то освен Г3, има и други китаристи ;)

Някои от тях даже и две скали не използват, но въпросните от Голямото 3 тях са слушали, докато са били още дечица ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поправете ме ако греша, но ми се струва че за някои работи си тряя време. може да свириш по 4 часа на ден в продължение на 1 година, обаче някой дето свири от 3 години по час ще е по-добър( ся тва е примерно щото ако свириш само по час незнам докъде ще стигнеш)

П.П. тва за 12-те часа на ден ми се струва смешно. освен че няма достатъчно време, нервите му ще се скъсат много бързо. то просто няма какво толкова да правиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ бе не е точно така, аз редовно(тоест почти всеки ден) свиря по около 8 часа ама 12 вече ми се струва хард кор. случвало се е и това, но много рядко, въпроса е, че започваш да се побъркваш при толкова много свирене, представям си ако е всеки ден. получава се и една емоционална празнина, защото само си седиш в стаята и свириш и няма никакво вдъхновение, а то е много важно за креативноста ;)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стив Лукетър пише на въпрос на фен в сайта си по колко часа на ден свири:

-Никога не съм свирил повече от два часа на ден. Не вярвайте на тези които ви лъжат, че са свирили по 12 часа на ден всеки ден...защото ако има такива те отдавна имат тендовагинит и не могат да свирят вече хахаха..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.