Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се постига тоя ефект?


Dethroned

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам как се постига този ефект слайд ли е какво е по точно опитвам се да го разгадая ама не ми се получава нито мога да намеря урок в нета за него ето видеото от където го мернах http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/ljubov-izvan-ekrana-krisi-i-stefoto-ot-revoljucija-z.html ... Пуснете го от 17:43 края на инструменталчето момчето го прави и забива един акорд след това. Ще ви бъда много благодарен ако ми някой ми разбули тая моя мистерия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът който си посочил всеки път ме вкарва в различно видео, но не и това за което говроиш.

 

Edit: Сега видях, че си с едно мнение... ако някога се върнеш ми разбули мистерията с линка, моля те :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект? 

Аз виждам акустична китара и укулеле. Да нямаш в предвид каква техника използва? Чувам един хамър-он на укулелето точно преди да почне финалните акорди. Съмнявам се да ти е това въпросът? :>>>>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техника ли е не знам точно просто забележи как от някъде 7мия праг мисля че удря струните и сваля до 5тия  и прави финалния акорд, звучи ми като слайд примерно от 2ри на 4ти обаче наобратно, а когато го пробвам не се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тръгна да ти обяснявам какво е Slide down, рискуваш да бъде изтрита темата :)

 

Понеже виждам, че ти липсват основни познания бих те посъветвал да намериш някакви комплексни уроци за начинаещи. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма слайд ъп. Има легато от 7-мо до 8-мо прагче на 2-ра струна , после 1-ва на 10-то ако не се лъжа (нямам китара пред себе си) и накрая слайд на 2-ра струна от 7-мо към 5-то прагче.

Според мен Dethroned се заблуждава, че всичко се свири само на една струна.

 

That's all. Няма какво да се каже повече по темата. :)

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето прави Slide up/down баре точно преди да удари 4-те финални акорда.

 

Преди това прави легато, но не говорим за него. Недей да бъдеш толкова категоричен плийс! :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17:40 - 17:41 :)

 

Ако говорим за тези секунди - тук слайд ъп НЯМА.

А накрая едно приплъзване за акорда.
Предполагам, че става дума за ефекта на 1-ва струна, който се постига.

Ако авторът на темата говори за финалния слайд на 6-та струна, най-добре е да си намери учител, а темата да се заключи незабавно, щот ме съмнява, че си правят ташак с всички нас.

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето пита за слайд, не за легато :>

 

"Пуснете го от 17:43 края на инструменталчето момчето го прави и забива един акорд след това."

После ти даде и друго видео, което започва със същата техника.

 

Чети, братле, чети :>>>> Аз пък прочетох "момичето" и тръгнах да гледам укулелето  :slap:

 

P.S. Между другото, Dethroned, ако трябва да съм честен разбирам донякъде защо не го знаеш. Доста уроци съм изгледал и не го срещнах никъде. Това е една от онези техники които напредналите китаристи приемат за даденост и не смятат за нужно да я обясняват. Но пък е лесно да я научиш като гледаш какво правят докато я свирят. Аз поне така я научих. Най-лесно ще я възпроизведеш ако си настроиш китарата в Drop D (D A D G B E), слошиш показалеца си на 6-те струни (баре), направиш удар надолу с перото (или с дясна ръка) и рязко плъзнеш показалеца към високите прагове и го върнеш към ниските малко по-бавно. Експериментирай докато нацелиш тайминга. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, братле, слайд нагоре НЯМА в тия секунди! Има само надолу преди акорда с баре. Не го приемай лично, просто не обичам да споря с хора, които се опитват да ми докажат нещо, което го НЯМА. Не искам да споря или да се карам с никого, заключвайте тая тема, щото ще се осере. Ясно е, че някой се регистрира, прави си ташак и ни гледа сеира и компетенцията. На мен това ми е прекалено елементарно, че да го гледам даже. Имам уши и те не ме лъжат в такива бавни темпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавам че е на една струна карай.. Заключете я че почват едни спорове. Пак благодаря за мненията и не си правя ташак с никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.