Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос от чисто любопитсво относно китари Кремона


Recommended Posts

Здравейте, имам една китара на Кремона у нас, която смятам да реставрирам просто за опита и от интерес към ремонта на китари.  Реално не съм започнал нищо по нея, но се чудя от доста време от какво дърво са изработени старите соц. китари. По това време макар, по недодяланата изработка на грифове и други, използвал ли се е пак ламинат като на китарите от нисък клас в днешно време или всичко е било изцяло от масивно дърво? Може Би ако я изшкуря ще разбера и сам, но още не съм започнал и ме гложди от вътре :D

По конкретно се интресувам от този модел:

 

http://forum.muzikant.org/topic/87784-auidhin-ca-edhaaiiia/

 

съжалявам, че нямам снимка на оригинала, но визуално състояние е същото.

Редактирано от urgent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този клас - най-често шперплат / бук.

Колкото и да я възстановяваш, няма дори да се доближи до Stagg за 150 лева.

Затова - мисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста четох отностно реставрацията на този тип китари във форума и още от преди да ми дойде тази идея разбрах, че няма да стане custom :D xaxa, но просто си мисля, че да се опитам да и сменя прагчетата и да се пробвам да я пръсна с лак ще е предизвикателство и опит за един начинаещ :) и най-вероятно няма да излезе повече от 30, 40 лв. Благодаря за отговора и за съвета :) Май пропуснах да уточня, че аз имам акустична и електрическа китара и възстановяването на тази ще е като вид хоби и ескперимент, и няма да я ползвам за основен инструмент. :)

Редактирано от urgent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тогава можеш да си поиграеш. Ако имаш неясноти по смяната на прагчетата, питай.

Но първо изгледай множество клипчета по темата "guitar refret" и изч3ети каквото можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета! Последните месеци изгледах доста клипчета, филмите на Дан Ъруин и доста различни материали намерени из форума и имам още някой въпроси относно радиусите на грифа и други ама ще се задълбоча още в темата и ще си получа отговорите :) малко, по-малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.