Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за ел.китара Epiphone Night Hawk


Badass

Recommended Posts

Здравейте ,реших да си направя един подарък за празниците и съм си харесал тази китара основно заради различните звуци които могат да се постигнат със нея таа въпросът ми е някой от вас притежавал ли е такава китара и камво ви е мнението за нея ,като например конструкция ,надеждност и общо взето струва ли си 550-те лева или да потърся нещо я ново я втора ръка....

Аз лично се бях спрял между vintage v100,epiphone les paul studio и този epiphone night hawk-а за който ви и питам ,само него съм успял да пробвам и честно казано много ми допадна ,удобна ми е ,като звук ме задоволява ,но пък другите не съм което ме кара да не бързам с покупката докато не чуя едно две мнения и от хора с по-богат опит. Аз свиря от тежки рок парчета до акустични парчета.таа вие какво мислите по темата ще ми е интересно да чуя и вашите предложения за китари от този ценови клас нови или втора ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗЧЕРПАН 

 

http://rockshock.eu/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/6-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/ednhfbnh1-ltd-ed-nighthawk-custom-reissue-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8.html

 

Я ги питай за всеки случай дали я имат още ;)

 

P.S Сори, моя грешка, имало и Custom Reissue:

http://rockshock.eu/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/6-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/ednhhbnh1-ltd-ed-nighthawk-custom-reissue-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8.html

 

Вземай смело и после ще си отговориш сам на въпросите. Сподели опит, че и на нас ни е интересно на Epiphone от къде им е дошло вдъхновението да нарпавят толкова нетипична за Gibson китара. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Еpiphone просто са направили бюджетна версия на Gibson Nighthawk.

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Designer/Gibson-USA/20th-Anniversary-Nighthawk-Standard.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото разбирам от ревюта в интернет и семпли китарата си струва и звука и е приличен ,но според вас как е съпоставена до тези където съм споменал по-горе....

 

Ето и линк които е заинтересуван да чуе как звучи http://m.youtube.com/watch?v=2nOgNCI4wtQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това писах ,че другите не съм ги пробвал за това не зная как звучат и дали ми са удобни,но за тези пари сигурно няма да има разлика много много ,а и найт хаука ми се вижда по-практичка и с повече функции ,пък и като я видях беше любов от пръв поглед :D ,но все пак исках да видя дали някой от форума притежава такава да си каже мнението ама неев :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, тъй като виждам, че посочените алтернативи са Лес Пол тип - Nighthawk-а е с по-дълга мензура, като на страт (648 милиметра), докато на Лес Пол по принцип е осезаемо по-къса (629 милиметра). Няма лошо, разбира се, но това е доста съществена разлика. Ако ти е удобна и ти е харесала, вземай смело. Няма да ти е последната :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Ти ще си първия, ако не се появи въпросния, който е ИЗЧЕРПАЛ първия модел в листата. Гледай да се реваншираш и да споделиш опит в последствие! :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Е,то у тоя форум под Гибсън си представят основно Лес-Пол модела,другите са дим и мъгла,щото не са метълски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.