Jump to content
Българският форум за музиканти

ГАДНО бръмчене на струните


zombie_

Recommended Posts

Много често ми се случва докато свиря да бръмчат някои струни(абе май направо си ръмжат).От скоро свиря и не знам как да се оправям с тея неща, а и в ръководството не пише(а дадох цели 15 кинта).Ще съм лагодарна на марко помощ от опитните :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид, че струмата бръмчи, когато си я натиснала на дадено прагче, това може да се дължи на две неща:

 

1. Не натискаш достатъчно добре(не непременно силно) струната. Тя се натиска максимално близо до прагчето(но без пръста ти да е върху прагчето, така, че да заглушаваш струната). Също така натискай по възможност с върха на пръста.

 

2. Ако както и да натискаш струната, винаги жужи много на определени позиции, то китарата има нужда от ремонт(смяна на прагчета, нивелиране на гриф и т.н.).

 

Ако пък имаш предвид, че ти жужат струните, които не използваш, то това един от големите проблеми при свирене на китара. Много практика се изисква, за да се научиш да заглушаваш струните, които не използваш в даден момент с дланта на дясната ръка, и от друга страна да не докосваш с лявата ръка струни, на които не свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид, че струмата бръмчи, когато си я натиснала на дадено прагче, това може да се дължи на две неща:

 

1. Не натискаш достатъчно добре(не непременно силно) струната. Тя се натиска максимално близо до прагчето(но без пръста ти да е върху прагчето, така, че да заглушаваш струната). Също така натискай по възможност с върха на пръста.

 

2. Ако както и да натискаш струната, винаги жужи много на определени позиции, то китарата има нужда от ремонт(смяна на прагчета, нивелиране на гриф и т.н.).

 

Ако пък имаш предвид, че ти жужат струните, които не използваш, то това един от големите проблеми при свирене на китара. Много практика се изисква, за да се научиш да заглушаваш струните, които не използваш в даден момент с дланта на дясната ръка, и от друга страна да не докосваш с лявата ръка струни, на които не свириш.

Да на определени прагчета го има тоя проблем.Пробвах да нетискам силно обаче резултат няма освен болките :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е или да са ти прекалено ниски и да опират в прагчетата, или да са се износили и затова...

Китарата ми е от 1 месец та ми се види невъзможно да са се износили.А и изцъклих си очите да гледам ми не видех да имат различна височина прагчетата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако китарата ти е класическа има възможност даи счупено ребро

Класическа е :happy: мерси много на всички за съветите ше я опраим някак(тва в другия ми смисъл B) )Ако па ви дрънне още нещо на глЪвЪтЪ пак благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро, след като свириш от скоро, проблемът е в пръстите ти, не натискаш добре струната и затова "ръмжи" :happy: Като посвириш повече, ще ти мине B) И продължавай с китарата - голяма зарибявка е, аз от толкова години още не съм се отказал :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е задължително да е от пръстите.Аз на електричката имам едно прагче (май 15),на което при натиск ужасно много жужи и звучи като следващото- 16то,защото е леко повдигнато.Може би това да е проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,до колкото разбрах,китарата ти е съвсем нова и вероятно проблемът идва от там,че ти е прекалено рано да свириш чисто. :) Премахването на бъзденето само си идва с времето,като започнеш да пипаш по-сигурно и внимавай,както някой те беше посъветвал,пръстът ти да е максимално близо до прагчето без да го натиска.Не се шашкай! :) Свирене му е майката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо което много хора пренебрегват - настройвай си правилно кухарката - ако са ти много отпуснати струните посмъртно не можеш се оттървеш от ръмженето :huh:

А ако ги занитиш кат бате Арнолд Фолцваген :P;):D - жал ми е за пръстите ти

Ползвай за начало пиано или камертон докато ти свикне слуха с правилното "Ми" ;)

 

И не на последно място - това, че китарата е нова не значи че е свястна - прост тест - гледай странично грифа - плавно и леко натискай примерно 6-та и докато опре в последното прагче не трябва да се опира до никое друго. След като се опре в последното, струната трябва да опира АБСОЛЮТНО всички прагчета. Това го направи с всички струни и ако има отклонение ти требе лютиер :green:

 

ааа... още нещо - изряза ли си ноктите ? ;)

леле мамо ... строших си пръстите от писане..... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно че съм момиче, ама дълги нокти немам :D .При теста определено има отклонение, почнах да я мразя тая китара...ще ми ръмжи, а!? :huh: Струните не са отпуснати, ама не и толкова стегнати, че да ми режат пръстите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай китарата на някой твой приятел, който свири добре, да я опита. Ако изкара добър звук, съм сигурен, че пак ще я заобичаш :D

 

P.S. Бива ли така -- момиче, пък без маникюр... :D:metalist:

Редактирано от Dark Skywalker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.