Jump to content
Българският форум за музиканти

Upgrade на акустична китара.


Recommended Posts

Здравейте!

Интересува ме как мога да си upgrade-на кухарката с малко електроника.

Някакъв адаптор ли трябва да си купувам или какво?

Идеята е да не преебавам самата китара (без дупчене, пилене и други подобни).Досега си ползвах микрофончето и компа.

Идея си нямам изобщо дали може да стане по друг начин, още по-малко пък по какъв.

Затова моля помогнете с идеи (и инфо колко ще ми струва)!!!

 

П.П.Търсих из форума подобни теми , ама не открих нищо, което да ми помогне, затова се извинявам ако съм пропуснал нещо и повтарям някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пьрво ни кажи каква е кухарката

ако е добра и и тие удобна и има хубав акустичен тон - то тогава си заслужава да я упгрйтнеш

иначе по добре я смени

и така ако вече си решил е си заслужава ьпгрейта

-ти трябва пиезо адаптер и -по сле мозе преамп за акустична или процесор за акустична

 

разгледай продавам - купувам раздела

в момента -аз предлагам Дийн Маркли - който е едно от най сполучливите решения за акустичен адаптер

а Дечо - преамп за акустична на Баркус Бери - сьщо един от най добрите

- и това -на доста дори цени

цялата тази работа има смисьл - ако китарата ти е например за повече от 150 лв

-дори от 250 нагоре

за 80 левова китара - няма смисьл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката е Stagg Sw201BK и е купувана това лято (не от мен-аз я купих в последствие, но състояниео й е перфектно).

За звука - ако правя сравнение с предишната ми китара(Кремона-много стара) разлика "почти няма" :cheers: (само за 1 час със Стаг-а разбрах, че съм свирил досега на щайга с опънати по нея телове), така че мнението ми е много субективно.

Идеята за ъпгрейда ми е ,да мога да си я пускам през някви програмки на компа за да и докарам някакви ефектчета (позлвал съм микрофон но ефекта е почти никакъв).

Не съм про, а свиря у нас за удоволствие , затова ако мога да я пооправя нещо ще е добре ( нямам нужда от електрическа китара, пък си ми и харесва звука на кухарката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да и се закачи от онези микрофони, дето с вакуум се лепят за корпуса, или може с пиезо да се направи.

 

А каква ти беше старата кремонка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно какъв модел е.

Купувал съм я преди 7-8 години от магазин за инструменти в Шумен втора ръка.

Но за пиянски събирания в студ.град вършеше работа.

Просто наскоро се запалих да понауча нови и по-интересни неща за свирене и стигнах до извода че с Кремоната няма да стане - грифът е малко тесничък и прекалено дебел, а за звука няма да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.